Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ НА ЕТАПІ СТРУКТУРНОГО ПРОЕКТУВАННЯ СКЛАДНИХ ТЕХНІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ

СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ НА ЕТАПІ СТРУКТУРНОГО ПРОЕКТУВАННЯ СКЛАДНИХ ТЕХНІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ

Назва:
СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ НА ЕТАПІ СТРУКТУРНОГО ПРОЕКТУВАННЯ СКЛАДНИХ ТЕХНІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,70 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПЛАЧІНДА Ольга Євгеніївна
УДК 004.942: 624.046.5
СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ
НА ЕТАПІ СТРУКТУРНОГО ПРОЕКТУВАННЯ
СКЛАДНИХ ТЕХНІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ
05.13.12 – Системи автоматизації проектувальних робіт
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Становський Олександр Леонідович,
Одеський національний політехнічний
університет, завідувач кафедри нафтогазового
та хімічного машинобудування.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Слободян Ярослав Омелянович,
головний науковий співробітник Державного
науково-дослідницького інституту
автоматизованих систем в будівництві, м. Київ;
кандидат технічних наук
Шапорін Руслан Олегович,
Одеський національний політехнічний
університет, доцент кафедри комп’ютерних
інтелектуальних систем та мереж.
Захист відбудеться 12 лютого 2008 р. о 1330 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.052.08 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1, ауд. 400-А.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий 10 січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Савєльєва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. При проектуванні конструкцій складних технічних систем (СТС), до надійності яких пред’являються жорсткі вимоги, часто використовують резервування окремих елементів системи та (або) зв’язків між ними, тобто свідомо ускладнюють її структуру. Існують два види такого резервування: коли резервні елементи не приймають участі в роботі СТС і “включаються” до неї тільки при пошкодженні основних елементів, та коли всі елементи працюють с самого початку експлуатації системи і, по мірі необхідності, перерозподіляють навантаження з пошкоджених елементів на діючі. При цьому виходять конструкції із регулярною (повторюваною) структурою (РС), які досить часто зустрічаються в найрізноманітніших галузях: машинобудуванні, будівництві, гідравлічних та електричних системах, комп’ютерних мережах, тощо.
Найважливішою складовою частиною САПР СТС РС є прийняття рішення про вибір на початковому, найвідповідальнішому етапі проектування одного з альтернативних варіантів їх структур. Характеристики, за якими це рішення приймається, досить різноманітні. Серед них головну роль відіграє така складова надійності СТС РС, як її працездатність в умовах часткових пошкоджень або відмовостійкість до вибуття з ладу окремих елементів та зв’язків. Оцінка відмовостійкості майбутньої СТС РС є нетривіальним завданням, розв’язання якого повинно відбивати якість проектування і виготовлення таких об'єктів, а також умови їхньої експлуатації.
Чималий вплив має тут стохастична компонента, оскільки багато обставин, які впливають на працездатність систем, досить випадкові. Взагалі, оцінити відмовостійкість СТС РС можна тільки статистично на підставі багатьох випробувань. Але у дійсно складних систем кількість елементів велика, і перебрати за допомогою предметних САПР (таких, як, наприклад, SCAD, ANSYS, тощо в механіці) усі варіанти можливих пошкоджень, оцінюючи на кожній ітерації, відмовила СТС або ще працездатна, не представляється можливим. Відсутній навіть єдиний чисельний критерій відмовостійкості СТС РС, який був би функцією її структури. Проблему ускладнює також те, що відмовостійкість залежить від законів накопичення пошкоджень, що, в свою чергу, є функцією не тільки параметрів конструкції, але й умов її експлуатації. Наприклад, ремонт системи може потужно та малопередбачувано вплинути на її відмовостійкість.
Суттєво, на порядки, прискорити швидкість оцінювання відмовостійкості СТС РС на етапі проектування можуть існуючі методи, засновані на кореляції між результатами статистичної оцінки працездатності СТС та топологічно подібних (ТП) їм нейронних мереж (НМ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ НА ЕТАПІ СТРУКТУРНОГО ПРОЕКТУВАННЯ СКЛАДНИХ ТЕХНІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок