Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПЛОДІВ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПЛОДІВ / сторінка 10

Назва:
ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПЛОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,42 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Це значно гальмує процеси формування договірної бази реалізації плодів, що заважає торгівельним агентам регіонального ринку плодів спілкуватися “мовою стандартів”.
За даними досліджень нами опрацьовано короткотерміновий прогноз щодо пропозиції та попиту на продукцію садівництва в Південному Степу. Прогнозовані в країні стабілізація та поліпшення соціально-економічної ситуації дають підставу очікувати підвищення попиту на плоди і збільшення їх споживання на 20%. Пропозиція плодів на внутрішньому ринку формуватиметься на 86% за рахунок вітчизняного виробництва, яке на сучасному етапі сконцентровано переважно в присадибних садах населення, частка яких складатиме 63-65% валового збору. Садівницька продукція буде представлена в основному яблуками, які в загальному обсязі виробництва становитимуть 55-60%. Рівень споживання продукції садівництва значно варіюватиме по областях. Найбільше її (45 кг на душу населення за рік) буде споживатися в АР Крим та Херсонській, а найменше (18-20 кг) – в Запорізькій та Миколаївській областях. Розрахунки показують, що 200 тис. т продукції (включаючи ягоди та виноград) можуть бути використані на нехарчові потреби, зокрема на корм худобі та птиці – 7,4 тис. т, втрати передбачаються в межах 4 тис. т і залишки на кінець року – 87,3 тис. т. Перевищення темпів росту пропозиції над зростанням попиту призведе до перенасичення ринку плодів і до зниження цін реалізації на 10-30%. При цьому збережеться сезонна циклічність цін та їх відмінність залежно від областей де їх продаватимуть (у 2-4 раза) та каналів реалізації (20-40%). Так, найвищі ціни на зерняткові плоди знову будуть на міських ринках, а кісточкових – при реалізації зарубіжним країнам. Домінуючим каналом реалізації продукції садівництва у Південному Степу залишиться міський ринок, частка якого досягне 59%, реалізація заготівельним організаціям – 11, населенню через систему комунального харчування – 21,5, за бартерними угодами – 17, зарубіжним країнам – 1,5%. Очікується розширення зовнішнього ринку плодової продукції на 7-8%, де основними покупцями будуть Росія, Білорусь, країни Балтії тощо.
Аналіз кон’юнктури регіонального ринку плодів показує необхідність формування нових систем і підходів для забезпечення запитів покупців та отримання садівницькими підприємствами Південного Степу максимального сукупного прибутку по окремих його областях. На нашу думку, важливим інструментом досягнення стійкого кон’юнктурного становища на регіональному ринку продукції садівництва стає маркетинг та маркетингова інформація. За наведеною в дисертації вдосконаленою методикою виконання маркетингових досліджень проведено вивчення попиту на плоди з застосуванням анкетного опитування оптово-роздрібних торговців та споживачів продукції садівництва. За результатами досліджень надано комплексну порівняльну оцінку вимог та поведінки споживачів при купівлі плодової продукції.
Для формування регіонального ринку продукції садівництва пропонуємо на базі концерну “Укрсадвинпром” та інших зацікавлених організацій створити відкрите акціонерне товариство (компанію) з регіональними центрами (філіями) в обласних центрах Південного Степу, зокрема в Сімферополі, Запоріжжі, Одесі, Миколаєві, Херсоні, з залученням суб’єктів підприємницької діяльності для здійснення оптових поставок плодоягідної продукції в торговельну мережу.
Метою діяльності цієї підприємницької структури буде організація оптово-роздрібної торгівлі свіжими плодами і продуктами їх переробки, підвищення конкурентоспроможності продукції Південного Степу, забезпечення регіонального балансу і потреб населення в плодах та відновлення експорту плодової продукції на зовнішній ринок. В дисертації обґрунтовується механізм постачання плодової продукції в торговельну мережу з регіонального (обласного, районного) складу, який може бути спеціалізований по одній товарній групі. З цією метою складають каталог уже створеного запасу, який розповсюджується в торговельній мережі, де проводиться збір та обробка інформації про замовлення конкретних споживачів та виконання цих замовлень.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПЛОДІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок