Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПЛОДІВ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПЛОДІВ / сторінка 5

Назва:
ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПЛОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,42 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Система могла б сприяти скороченню втрат рослинницької і тваринницької продукції, підвищенню її якості, впливати на формування ринкової ціни.
Продовольчий ринок країни залишається ринком з деформованою структурою попиту через низьку платоспроможність населення. Для вітчизняних товаровиробників, ситуація на внутрішньому ринку залишається критичною внаслідок заповнення окремих його сегментів продукцією іноземного походження. В ланцюгу “виробник – торгівельна мережа – споживач”, не налагоджені міцні та довготривалі стосунки між учасниками всього процесу товаропросування. Вітчизняні товаровиробники здійснюють торгівлю продукцією за рахунок особистих контактів учасників, адже в більшості виробників відсутні навички пошуку каналів реалізації власної продукції. Ускладнення процесів її реалізації викликані насамперед функціонуванням чисельних посередницьких структур та відсутністю ринкової інформації.
Характерною особливістю ринку плодоягідної продукції України є недостатньо висока якість товарів, досить обмежений асортимент продуктів, відсутність їх розфасовки і упаковки, зручних для споживачів, сезонні та регіональні коливання цін і обсягів продажу продуктів, занепад оптової торгівлі, натуралізація обмінних процесів, відсутність реклами продукції вітчизняних товаровиробників тощо.
Найбільш складною та недостатньо вивченою проблемою вважається формування регіонального ринку продовольства, об’єктивною передумовою створення якого є територіальний поділ праці, який, з одного боку, роз’єднує господарські суб’єкти, а з іншого – об’єднує на базі обмінних процесів, купівлі-продажу продовольчої продукції.
Щодо сутності поняття “регіональний ринок плодів”, вважаємо, що його слід класифікувати як специфічну складову ринку продовольства, функціонування якої, насамперед, обумовлено впливом об’єктивних економічних законів та взаємодії суб’єктів пропозиції і попиту на плодову продукцію в рамках певної територіальної одиниці або її інтегральної сукупності (регіону).
Основним напрямком встановлення стійких та довготривалих зв’язків між виробниками та споживачами продовольчої продукції вітчизняні дослідники визначають створення мережі місцевих, регіональних та міжрегіональних оптових продовольчих ринків, головною функцією яких є розподіл між регіонами сільськогосподарської продукції та продовольства, сприяння ефективному її просуванню до кінцевого споживача та забезпечення міжрегіонального продовольчого балансу.
На нашу думку, розробка та впровадження методики проведення маркетингових досліджень регіонального продовольчого ринку, зокрема продукції садівництва, сприятиме кваліфікованому застосуванню інструментарію вивчення ринку продовольства, що дозволить виявити параметри ринкової ситуації, збалансувати діяльність галузей з виробництва, заготівлі, переробки та реалізації продукції, покращити договірні відносини підприємств, ліквідувати диспропорції у продовольчому балансі регіону, задовольнити потреби населення в продуктах харчування, зокрема у плодовій продукції.
У другому розділі “Сучасний стан та тенденції розвитку ринку плодів в регіоні” - висвітлено стан та виявлено тенденції розвитку садівництва в Південному Степу, проаналізовано економічну ефективність виробництва і реалізації продукції садівництва та кон’юнктуру ринку плодової продукції в регіоні.
Аналіз рівня споживання плодів населенням України свідчить про негативну ситуацію, що склалася в період 1990-2000 рр. Більшість областей Південного Степу відзначається стрімким зменшенням кількості плодів та ягід в раціоні харчування населення.
Це обумовлено перш за все значним зниженням обсягів валових зборів продукції садівництва, яке спостерігається в останнє десятиріччя. Так, обсяг виробництва плодів зменшився з 935,6 тис. т у 1990 р. до 346,4 тис. т у 2000 р., або 2,7 рази. Потрібно відмітити, що починаючи з 1993 року основним товаровиробником садівницької продукції регіону є особисті господарства населення, частка яких у 2, а в окремі роки у 5 – 6 разів перевищує питому вагу сільськогосподарських підприємств.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПЛОДІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок