Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПЛОДІВ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПЛОДІВ / сторінка 9

Назва:
ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПЛОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,42 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
т, то в Керчі – 2,1, Феодосії - 0,5 (АР Крим), Запоріжжі – 2,3 тис. т, в Мелітополі – 0,7, Пологах – 0,03 (Запорізька область), в Миколаєві – 2,5, Вознесенську – 0,2, Первомайську – 0,6 (Миколаївська область), Одесі – 9,1, а в м. Ізмаїл – 0,16 тис. т (Одеська область). Виявлено, що в обласних центрах регіону спостерігається також висока концентрація спеціалізованих продовольчих ринків.
В областях Південного Степу середня кількість місць на 1 міському ринку становить 180 одиниць, що на 10% вище відповідного показника на міських продовольчих ринках Києва. Зазначимо, що 18,6% міських продовольчих ринків регіону розташовано в обласних центрах, де середня кількість торгових місць складає 332 одиниці.
Найвища концентрація ринків спостерігається в АР Крим (30%). Але за станом матеріально-технічної бази на 1 січня 2001 р., в розрахунку на 1 ринок, максимальною кількістю магазинів – 15, наметів, ларків, кіосків – 108 та найбільшою торгівельною площею – 13,2 тис. м2 характеризуються міські ринки Одеської області; найбільшу кількість холодильників з середньою місткістю 5,8 т мають ринки Запорізької області. Найбільше санітарних лабораторій функціонує на міських ринках Одеської та Херсонської областей.
Протягом 1999-2000 рр. загальна кількість ринків в Південному Степу збільшилась на 7% (або 30 одиниць), зокрема в обласних центрах – на 12 одиниць, число магазинів на ринках регіону - удвічі, наметів, ларків, кіосків – на 21 %, торговельна площа на 80%, кількість холодильників – на 50,8% (при цьому їх місткість збільшилась на 3,2% або 36 т). Встановлено, що матеріально-технічна забезпеченість ринків в даному регіоні певною мірою залежить від форми власності. Так, приватні ринки характеризуються вищою оснащеністю. Щодо форм власності ринків Південного Степу, частка державних становить 16,4 %, приватних – 11,1, комунальних – 72,5.
Таким чином, сучасний стан регіонального ринку продукції садівництва характеризується низкою негативних факторів функціонування по всіх сегментах, а саме строкатістю формування пропозиції через втрату виробничих позицій промислових садівницьких підприємств; хаотичністю у прийнятті рішень щодо вибору напрямків реалізації плодової продукції; порушенням системи ціноутворення; низькою платоспроможністю та переходом на самозабезпечення плодами населення регіону; відсутністю мережі оптово-роздрібної торгівлі та відповідної інфраструктури.
У третьому розділі “Напрями подальшого розвитку регіонального ринку плодів” обґрунтовано концепцію розвитку та підвищення ефективності функціонування ринку плодів, наведено результати маркетингових досліджень попиту на продукцію садівництва, подано пропозиції щодо формування оптово-роздрібного ринку плодів у Південному Степу.
Перехід від державного управління виробництвом і розподілом плодової продукції до вільного вибору садівничими підприємствами асортименту і обсягів вироблюваної продукції, форм та каналів її просування виявив залежність результатів господарської діяльності від умов ринку. Запропонованою в дисертації схемою механізму функціонування регіонального ринку плодової продукції передбачено формування його оптимальної інфраструктури та коригування кон’юнктури через вплив на основні економічні важелі – попит і пропозицію. Результативним фактором взаємодії останніх є рівень ціни рівноваги, а економічною основою – законодавче забезпечення, фінансовий та ціновий механізм функціонування ринку. Якісні показники продукції як складові її конкурентоспроможності забезпечують товаровиробникові переваги в конкурентній боротьбі і є головним критерієм для покупця. У формуванні регіонального ринку та забезпеченні його ефективного функціонування особлива роль належить сертифікації продукції садівництва, що реалізується, тобто питанням документального підтвердження її відповідності вимогам якості, передбачених стандартами. Адже до тепер в галузі діють стандарти часів СРСР, основні положення яких є застарілими і вже не відповідають вимогам споживачів та характеристикам товарної продукції.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПЛОДІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок