Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Процесуальні і тактичні питання використання звуко-, відеозапису в кримінальному судочинстві України

Процесуальні і тактичні питання використання звуко-, відеозапису в кримінальному судочинстві України

Назва:
Процесуальні і тактичні питання використання звуко-, відеозапису в кримінальному судочинстві України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,11 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Академія адвокатури України
СОКИРАН михайло Федорович
УДК 343.98
Процесуальні і тактичні питання використання звуко-, відеозапису в кримінальному судочинстві України
Спеціальність: 12.00.09 Кримінальний процес
та криміналістика; судова експертиза
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі досудового розслідування навчально-наукового інституту підготовки слідчих і криміналістів Київського національного університету внутрішніх справ.
Науковий керівник: | доктор юридичних наук, професор,
академік Академії правових наук України,
заслужений діяч науки і техніки України,
ГОНЧАРЕНКО Владлен Гнатович,
Академія адвокатури України,
завідувач кафедри кримінального процесу та криміналістики
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор, Клименко Ніна Іванівна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри криміналістики
кандидат юридичних наук, доцент, МИХАЙЛОВ Михайло Анатолійович,
Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського,
завідувач кафедри кримінального процесу та криміналістики
Захист відбудеться « 10 » ____червня____ 2008 року о _15__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.122.01 в Академії адвокатури України за адресою: 01032, м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 27.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Академії адвокатури України за адресою: 01032, м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 27.
Автореферат розісланий «_6__»__травня___ 2008 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук,
доцент О.П. Кучинська


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розвиток науки і техніки відобразився на всіх сферах суспільного життя. Використання позитивних здобутків науково-технічного прогресу зумовлює покращання здійснення будь-якого виду діяльності. Здійснюючи розкриття, розслідування та судовий розгляд кримінальної справи важливо не лише встановити істину, але й належним чином її закріпити. Основним способом фіксації доказової інформації є протоколювання. Разом з тим, у кримінальному судочинстві застосовують і звуко- та відеозапис.
Використання звуко- та відеозапису при проведенні оперативно-розшукових заходів, слідчих і судових дій стало можливим завдяки впровадженню до сфери кримінального судочинства досягнень науки та техніки.
Звуко-, відеозапис зародився та розвивався поза межами кримінального процесу і криміналістики, на сьогоднішній день він зайняв своє місце в фіксації проведення певної дії та закріпленні доказової інформації.
Однак, незважаючи на широкі можливості звуко- та відеозапису в кримінальному судочинстві, на практиці його застосування здійснюється не на повну потужність. Це пояснюється наявністю окремих законодавчих прогалин і протиріч, відсутністю чітких, однозначних та повних рекомендацій щодо використання звуко-, відеозапису в зазначеній сфері.
Вирішення вказаних проблем можливе лише після ґрунтовного наукового вивчення даних питань.
Слід зазначити, що на монографічному рівні проблематика застосування звуко- та відеозапису в кримінальному судочинстві за час існування України як незалежної держави не досліджувалась. Існуючі наукові напрацювання вчених за радянських часів потребують перегляду їх з урахуванням сучасного стану розвитку науки і техніки та відповідно до чинного законодавства.
Таким чином, з одного боку, маємо потребу в науковому вивченні проблематики використання звуко- та відеозапису в кримінальному судочинстві, а з іншого – наукову базу розробок попередніх років. Підґрунтям нашого дослідження є фундаментальні праці вчених-криміналістів і процесуалістів, в першу чергу – вітчизняних, у яких відображені певні аспекти даної проблематики. Мова йде про здобутки таких науковців як Л. Є. Ароцкер, Т. В. Варфоломеєва, Л. А. Вінберг, Г. І. Грамович, В. Г. Гончаренко, О. І. Дворкін, А. В. Іщенко, Л. М. Карнєєва, Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Процесуальні і тактичні питання використання звуко-, відеозапису в кримінальному судочинстві України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок