Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАВАДОСТІЙКе ВИМІРЮВАННЯ артеріального тиску на основі кореляційно-спектральної обробки сигналів пульсу

ЗАВАДОСТІЙКе ВИМІРЮВАННЯ артеріального тиску на основі кореляційно-спектральної обробки сигналів пульсу

Назва:
ЗАВАДОСТІЙКе ВИМІРЮВАННЯ артеріального тиску на основі кореляційно-спектральної обробки сигналів пульсу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,64 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Зудов Олег Миколайович
УДК 615.471.03:321.317.351
ЗАВАДОСТІЙКе ВИМІРЮВАННЯ артеріального тиску
на основі кореляційно-спектральної обробки сигналів пульсу
Cпеціальність 05.11.17 - “Медичні прилади та системи”
Автореферат дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наук
Kиїв – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” на кафедрі теоретичних основ радіотехніки
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Шарпан Олег Борисович, доцент кафедри Теоретичних основ радіотехніки Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.
Офіційні опоненти: д.т.н., проф. Злепко Сергій Макарович, завідувач кафедри проектування біомедичної апаратури, заст. директора з наукової роботи науково-навчального інституту медико-біологічного електронного приладобудування Вінницького державного технічного університету;
к.т.н., доц. Мельник Олександр Степанович, доцент кафедри фізичної і біомедичної електроніки Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.
Провідна установа: Національний університет “Львівська політехніка”.
Захист відбудеться “17” червня 2002 р. о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .002.19 у Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: Київ, пр. Перемоги, 37.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: Київ, пр. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий “ 4 ” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Зубчук В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Однією з найважливіших вимог сучасної медичної діагностики є висока достовірність результатів об’єктивних вимірювань. Це зокрема відноситься до вимірювань артеріального тискуАТ), який є одним з найголовніших показників гемодинаміки, стану серцево-судинної системи і всього організму в цілому.
Достовірність вимірювання АТ залежить насамперед від завадостійкості методу, що використовується, до завад різної природи, нечутливості його до індивідуальних фізіологічних особливостей організму, а також від адекватності вибраної біофізичної моделі процесу вимірювань, якщо така використовується. Проте більшість розповсюджених методів і пристроїв вимірювання АТ не мають достатньої завадостійкості, що обмежує їх можливості, наприклад, для моніторингу, для слабких хворих, пацієнтів в стані шоку, немовлят тощо. Особливо важлива проблема завадостійкості при вимірюванні АТ під час фізичного навантаження. Крім того, в існуючих пристроях і системах вимірювання АТ найчастіше використовують емпіричні критерії визначення параметрів АТ. Таким чином, проблема достовірного вимірювання АТ на сучасному етапі не вирішена в достатній мірі і залишається актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами. Дана робота є основною частиною НДР “Розробка та дослідження кореляційно-спектральних методів аналізу пульсових сигналів для створення медико-діагностичних систем нового покоління” № ДР U000733, яка виконується на кафедрі ТОР НТУУ “КПІ“. Результати роботи було впроваджено у НДР “Вивчення ознак порушення адаптації у висококваліфікованих спортсменів із швидкісно-силовою направленістю тренувального процесу”, № ДР U004936, яка виконується у Державному науково-дослідному інституті фізичної культури і спорту.
Метою роботи є розробка принципів підвищення достовірності результатів вимірювання АТ завдяки застосуванню завадостійкої обробки пульсових сигналів, встановлення достовірних критеріїв визначення АТ, які грунтуються на електричній моделі гідродинамічних процесів в кровоносних судинах, а також розробка на цій основі способів побудови завадостійких систем і пристроїв для вимірювання АТ.
Для досягнення поставленої мети в роботі вирішено такі задачі:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЗАВАДОСТІЙКе ВИМІРЮВАННЯ артеріального тиску на основі кореляційно-спектральної обробки сигналів пульсу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок