Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕСІВ СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ І РОЗРОБКА ПАРАМЕТРІВ ЗМІЦНЕННЯ СТАЛІ 10Г2ФБ

ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕСІВ СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ І РОЗРОБКА ПАРАМЕТРІВ ЗМІЦНЕННЯ СТАЛІ 10Г2ФБ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕСІВ СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ І РОЗРОБКА ПАРАМЕТРІВ ЗМІЦНЕННЯ СТАЛІ 10Г2ФБ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,35 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПРИДНІПРОВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
БУДІВНИЦТВА та АРХІТЕКТУРИ
бекетов Олександр Вадимович
УДК 620.181.4:691.714
ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕСІВ СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ
І РОЗРОБКА ПАРАМЕТРІВ ЗМІЦНЕННЯ
СТАЛІ 10Г2ФБ
Спеціальність 05.02.01 – матеріалознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
Лауреат Державної премії України в області науки і техніки, Заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор БОЛЬШАКОВ Володимир Іванович, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, завідуючий кафедрою матеріалознавства і обробки матеріалів, ректор.
Офіційні опоненти:
– доктор технічних наук, професор Левченко Генадій Васильович, Інститут чорної металургії ім. З.І.Некрасова НАН України, завідуючий відділом структуроутворення і властивостей чорних металів.
– кандидат технічних наук, доцент Єгоров Микола Тимофійович, Донецький національний технічний університет, фізико-технічний факультет, завідуючий кафедрою фізичного матеріалознавства.
Провідна установа
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України, відділ матеріалознавства сталі, м. Київ.
Захист відбудеться 22 квітня 2004 р. о 13.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.085.02 при Придніпровській державній академії будівництва та архітектури за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24-а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Придніпровської державної академії будівництва та архітектури за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24-а.
Автореферат розісланий 17 березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _____________ Кваша Е.М.
Актуальність роботи. Аналіз світового досвіду показує, що при виробництві металевих конструкцій відповідального призначення з листового прокату товщиною більш 30 мм виникає проблема додаткового підвищення міцності металу, тому що технологія контрольованої прокатки не завжди дозволяє досягти зростаючих вимог до рівня міцності та пластичності. У зв'язку з цим, для підвищення рівня експлуатаційних властивостей товстолистового прокату (? ? 30 мм) з маловуглецевих низьколегованих сталей бажано застосовувати обробки, які дозволяють одержувати в металі структури бейнітного типу (ферит + бейніт, бейніт, голчастий ферит). При виробництві металевих конструкцій відповідального призначення з листового прокату товщиною понад 30 мм вихідна заготівка піддається зварюванню, гибці та іншим операціям, що призводить до зниження комплексу експлуатаційних властивостей. Це вимагає проведення кінцевих термічних обробок готових металевих конструкцій з метою забезпечення металу рівня властивостей, що задовольняє вимогам діючої нормативної документації.
Враховуючи основні тенденції на найближчі десятиріччя в розвитку нафто- газопровідного транспорту, що передбачають експлуатацію трубопроводів діаметром до 1420 мм з товщиною стінки понад 30 мм за умов підвищеного тиску, представляється доцільним піддавати готові конструкції остаточній зміцнюючій обробці з метою отримання заданого структурного стану, що забезпечує високий рівень властивостей.
У зв'язку з цим, робота, спрямована на підвищення міцності маловуглецевих низьколегованих сталей за рахунок збільшення об'ємної кількості продуктів проміжного перетворення аустеніту в структурі металу, є актуальною.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась відповідно до науково-дослідних напрямків, що розвиваються кафедрою матеріалознавства і обробки матеріалів Придніпровської державної академії будівництва та архітектури: “Дослідження, розробка і впровадження маловуглецевих низьколегованих сталей для виготовлення металевих конструкцій масового призначення”.
Робота являє собою одну зі складових частин наукових досліджень, що виконуються кафедрою термічної обробки металів Національної металургійної академії України у рамках міждержавної науково-дослідної теми "Исследование процессов структурообразования в малоуглеродистых низколегированных сталях и разработка параметров термического упрочнения соединительных деталей на уровень прочности К60", державний реєстраційний номер 0103U006362.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕСІВ СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ І РОЗРОБКА ПАРАМЕТРІВ ЗМІЦНЕННЯ СТАЛІ 10Г2ФБ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок