Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗМІНА ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ УГОРЩИНИ В 1990-1994 РОКАХ

ЗМІНА ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ УГОРЩИНИ В 1990-1994 РОКАХ

Назва:
ЗМІНА ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ УГОРЩИНИ В 1990-1994 РОКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,37 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГОЛОВАЧ Андрій Йожефович
УДК 94(439)
ЗМІНА ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ УГОРЩИНИ В
1990-1994 РОКАХ
07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук
 
 
Ужгород – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії та історії держави і права Ужгородського державного Інституту інформатики, економіки і права Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор історичних наук, доцент
Матьовка Микола Петрович
факультет міжнародних відносин
Ужгородського національного університету,
завідувач кафедри
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
Худанич Василь Іванович
історичний факультет
Ужгородського національного університету
професор кафедри політології
кандидат історичних наук, доцент
Кипаренко Геннадій Миколайович
історичний факультет
Львівського національного університету
ім. І.Я.Франка,
доцент кафедри нової і новітньої історії
Провідна установа: Інститут історії України НАН України
Захист відбудеться “_5__” --------липня_____________ 2004 р. о 10.00___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61. 051. 04 Ужгородського національного університету за адресою м.Ужгород, вул. Університетська 14, ауд. 234.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою:
88000, м. Ужгород, вул.. Капітульна, 6.
Автореферат розісланий “ 2 ___” червня____________ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук Ліхтей І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гуманітарні науки незалежної України уже мають серйозний доробок з вивчення суспільно-політичної історії держав Центральної та Східної Європи (ЦСЄ) на перехідному етапі постсоціалістичної трансформації 1990-х років. В сучасній українській історіографії поступово формується новий напрямок досліджень з регіональної історії ЦСЄ та країнознавства. З огляду на незначний часовий відступ від демократичних революцій рубежа 1980-1990-х років і початку системних суспільних перетворень у державах ЦСЄ, однак, об’єктивно бракує достатньої кількості глибоких історичних досліджень з комплексним аналізом перебігу і наслідків суспільно-політичних процесів в конкретних національних умовах навіть представників провідної групи найбільш вдало реформованих країн регіону, до яких справедливо відноситься і Угорська Республіка (УР).
Сучасна історія Угорщини є, мабуть, чи не одним із найбільш позитивних у регіоні прикладів успішного здійснення еволюційного переходу від тоталітаризму до демократії та послідовної реалізації постсоціалістичних реформ. Вступ УР до Європейського Союзу (ЄС) з 1 травня 2004 р. означає, з-поміж іншого, визнання європейською спільнотою високого рівня розвитку демократії та ступеню зрілості угорського суспільства і держави, їх відповідності цивілізованим загальноєвропейським стандартам. Складний і суперечливий перехідний етап постсоціалістичних перетворень в Угорщині, який розпочався з межі 1980-1990-х років, таким чином, на початку третього тисячоліття успішно завершується остаточним поверненням угорського народу і держави до об’єднаної Європи та в загальне історичне русло розвитку європейської і світової цивілізації.
З огляду на це, представляє значний науково-теоретичний і практичний інтерес конкретно-історичний аналіз угорського досвіду системних політичних, економічних, соціальних та інших постсоціалістичних перетворень з метою можливого використання найбільш позитивних його моментів для завершення реформування суспільних відносин в Україні, а також – прискорення інтеграції Української держави до європейської спільноти та її вступу до ЄС у стратегічній або і тактичній перспективі, що надзвичайно актуальне в контексті проголошеного вищими органами державної влади України головного історичного – європейського вибору нашої держави.
Особливої уваги заслуговує досвід Угорщини з формування нової політичної системи, основ демократії, багатопартійності і парламентаризму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЗМІНА ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ УГОРЩИНИ В 1990-1994 РОКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок