Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ЗБЕРІГАННЯ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСНОВНОЇ ПЛОДООВОЧЕВОЇ ПРОДУКЦІЇ

НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ЗБЕРІГАННЯ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСНОВНОЇ ПЛОДООВОЧЕВОЇ ПРОДУКЦІЇ

Назва:
НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ЗБЕРІГАННЯ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСНОВНОЇ ПЛОДООВОЧЕВОЇ ПРОДУКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,30 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТУРБІН ВІКТОР ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 631.563 : 634/.635
НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ
ЗБЕРІГАННЯ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ
ОСНОВНОЇ ПЛОДООВОЧЕВОЇ ПРОДУКЦІЇ
05.18.03 – первинна обробка та зберігання продуктів рослинництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Херсон – 2004


Дисертацією є рукопис. Робота виконана в Інституті винограду і вина “Магарач” Української академії аграрних наук.
Науковий консультант:
доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент УААН Іванченко В'ячеслав Йосипович, Інститут винограду і вина “Магарач” Української академії аграрних наук, заступник директора з наукової роботи.
Офіційні опоненти:
доктор сільськогосподарських наук, професор Колтунов Віктор Андрійович, Київський національний торговельно-економічний університет, професор кафедри товарознавства та експертизи продовольчих товарів;
доктор сільськогосподарських наук Цуцук Віктор Олексійович, завідувач лабораторією збереження і біотехнології Національного інституту виноградарства і виноробства, Республіка Молдова;
доктор технічних наук, професор Михайлик Віктор Дмитрович, Херсонський державний технічний університет, завідувач кафедри екології та безпеки життєдіяльності.
Провідна установа: Одеська національна академія харчових технологій, кафедра технології консервування, Міністерство освіти і науки України,
м. Одеса.
Захист відбудеться “3“ лютого 2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 67.052.02 в Херсонському державному технічному університеті за адресою: 73008, м. Херсон, Бериславське шосе, 24.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного технічного університету за адресою: 73008, м. Херсон, Бериславське шосе, 24.
Автореферат розісланий “ 22 “ грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Сумська О.П.
Загальна характеристика роботи
Для нормальної життєдіяльності людини споживання винограду, плодів, свіжих овочів і картоплі має винятково важливе значення. Пояснюється це тим, що навіть із невеликою кількістю сухих речовин, котрі містять соковиті рослинні продукти, організм людини одержує біологічно активні з'єднання, необхідні для обміну речовин, підтримки життєдіяльності, здоров'я і продовження життя. У той же час в Україні сучасний об’єм виробництва і споживання винограду, плодів, свіжих овочів і картоплі ще не задовольняє зростаючи потреби населення. Він складає 50 – 60 % від фізіологічної норми.
У вирішенні цієї важливої народногосподарської задачі значення галузі зберігання продукції аграрного сектора визначається, з одного боку, сезонністю її виробництва, з іншого, постійною потребою населення в різноманітних соковитих рослинних продуктах. Ця проблема особливо гостро стоїть у південних регіонах Украiни тому, що вітамінна продукція - виноград, фрукти й овочі - повинні щоденно надходити ще й у численні здравниці і будинки відпочинку. Крім того, частина вирощеної продукції (у першу чергу виноград і яблука) в зимові і ранньовесняні місяці має поступати з півдня в центральні й північні області України та сусідні держави.
Дослідження вчених показують, що тривале зберігання винограду і яблук супроводжується втратами якості і кількості, зниженням змісту біологічно активних речовин. При зберіганні картоплi та овочів втрачається 20 – 30 відсотків продукції. Тому проблема зберігання винограду, яблук, картоплі та овочів об'єднує значне коло питань. Аналіз вітчизняних і зарубіжних наукових публікацій свідчить, що дослідження питань зберігання цієї продукції носять розрізнений характер. Не вивчений комплекс факторів, що впливає на збереженість винограду і яблук у регульованому газовому середовищі. Цілком відсутня інформація про вплив типу тари на збереженість винограду при транспортуванні і зберіганні. Не вивчалася збереженість картоплі завезеного у Крим з інших регіонів, вплив термінів заготівлі овочів на якість і збереженість.
Актуальність теми. Необхідність мінімалізації втрат винограду, плодів, овочів і картоплі, відсутність науково-обгрунтованих технологічних заходів їх зберігання, відсутність чітких розробок щодо визначення і прогнозування лежкості картоплі та овочів у залежності від комплексу технологічних факторів і вихідної якості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ЗБЕРІГАННЯ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСНОВНОЇ ПЛОДООВОЧЕВОЇ ПРОДУКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок