Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ ОТРИМАННЯ ГІДРОЛІТИЧНОГО ФЕРМЕНТНОГО ПРЕПАРАТУ З ?-ГАЛАКТОЗИДАЗНОЮ АКТИВНІСТЮ

РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ ОТРИМАННЯ ГІДРОЛІТИЧНОГО ФЕРМЕНТНОГО ПРЕПАРАТУ З ?-ГАЛАКТОЗИДАЗНОЮ АКТИВНІСТЮ

Назва:
РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ ОТРИМАННЯ ГІДРОЛІТИЧНОГО ФЕРМЕНТНОГО ПРЕПАРАТУ З ?-ГАЛАКТОЗИДАЗНОЮ АКТИВНІСТЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,68 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Втретьем разделе представлены результаты экспериментальных исслед
ований связанных с получением гидролитического ферментного п


ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ПЕТРОСЬЯНЦ АРСЕН ПЕДРОСОВИЧ
УДК 577.152.3
РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ
ОТРИМАННЯ ГІДРОЛІТИЧНОГО ФЕРМЕНТНОГО ПРЕПАРАТУ
З ?-ГАЛАКТОЗИДАЗНОЮ АКТИВНІСТЮ
Спеціальність 03.00.20 – біотехнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеській національній академії харчових технологій,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
лауреат Державної премії України
Капрельянц Леонід Вікторович,
Одеська національна академія харчових технологій,
завідувач кафедри біохімії та мікробіології
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Безусов Анатолій Тимофійович,
Одеська національна академія харчових технологій,
завідувач кафедри технології консервування;
кандидат технічних наук
Ямборко Ганна Валентинівна,
Одеській національний університет ім. І.І. Мечникова,
доцент кафедри мікробіології і вірусології
Провідна установа: Національний університет харчових технологій, кафедра технології функціональних харчових продуктів (м. Київ), Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться 17.12 2003 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .088.02 Одеської національної академії харчових технологій (65039, м. Одеса, вул. Канатна, 112).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної академії харчових технологій (м. Одеса, вул. Канатна, 112).
Автореферат розісланий 14.11. 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Станкевич Г.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В даний час в Україні, як і за кордоном, проводяться дослідження, які направлені на розширення асортименту харчових продуктів функціонального призначення. Удосконалення асортименту та формування якісних показників функціональних продуктів харчування може бути досягнуто широким використанням соєпродуктів.
Завдяки різноманітності біологічно активних інгредієнтів сої (білки, ліпіди, вуглеводи, вітаміни, мінеральні речовини, фітокомпоненти), вона є ідеальним функціональним продуктом, який використовується в дієтичному, лікувально-профілактичному та раціональному харчуванні. Соєпродукти є також одним з основних джерел різноманітних біологічно активних добавок, що використовуються як лікувально-профілактичні засоби при багатьох захворюваннях.
Сьогодні існує багато різноманітних технологій переробки соєвих бобів в продукти і інгредієнти харчування. У створенні сучасних технологій значне місце належить харчовій біотехнології, яка дозволяє створювати нові покоління вітчизняних продуктів, що відповідають вимогам так званих “здорових продуктів”.
Актуальність теми. У сучасній інженерній ензимології особливо актуальними є питання активності і специфічності ферментів, дослідження біосинтезу їх різними продуцентами, фізико-хімічних властивостей, механізму дії ферментів. Розв’язання цих питань має не тільки фундаментальне значення, але й практичне з точки зору раціонального використання ферментних препаратів та інтенсифікації технологічних процесів, направленої модифікації компонентів сировини при виробництві харчових продуктів та інгредієнтів.
Серед гідролітичних ферментів, що знайшли своє застосування при переробці рослинної сировини, важливе місце посідає ?-галактозидаза.
Питанням дослідження властивостей цього ферменту та його використання присвячені праці багатьох закордонних учених. У нашій країні ведуться окремі розвідувальні роботи. Субстратом для ?-галактозидази є ?_галактозиди, включаючи рафінозу, стахіозу та інші, які є основними олігосахаридами сої. Препарати ?_галактозидази насамперед знаходять широке застосування при переробці сої. Галактоолігосахариди (переважно рафіноза) викликають у деяких людей небажані дисфункції шлунково-кишкового тракту. З іншого боку, існують докази, що ці олігосахариди мають пребіотичні властивості, збільшуючи число біфідобактерій у товстому кишечнику.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ ОТРИМАННЯ ГІДРОЛІТИЧНОГО ФЕРМЕНТНОГО ПРЕПАРАТУ З ?-ГАЛАКТОЗИДАЗНОЮ АКТИВНІСТЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок