Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> професійнА підготовкА соціальних педагогів У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ нІМЕЧЧИНИ

професійнА підготовкА соціальних педагогів У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ нІМЕЧЧИНИ

Назва:
професійнА підготовкА соціальних педагогів У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ нІМЕЧЧИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,87 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка
ПРИШЛЯК оксана Юріївна
УДК 37.046.16: 37.013.42 (430)
професійнА підготовкА
соціальних педагогів
У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ нІМЕЧЧИНИ
13.00.04 – „Теорія і методика професійної освіти”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
ТЕРЕЩУК Григорій Васильович,
Тернопільський національний педагогічний університет імені В. Гнатюка,
перший проректор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Козубовська Ірина Василівна,
Ужгородський національний університет,
завідувач кафедри соціальної роботи;
кандидат педагогічних наук, доцент
КОВЧИНА Ірина Михайлівна,
Національний педагогічний університет
імені М. П.Драгоманова,
завідувач кафедри соціально-правового
захисту населення.
Захист відбудеться 29 травня 2008 р. о 12.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д58.053.01 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: вул. М.Кривоноса, 2, м. Тернопіль, 46027, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: вул. М.Кривоноса, 2, м. Тернопіль, 46027.
Автореферат розіслано 26 квітня 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Актуалізація уваги до професійної підготовки соціальних педагогів у нашій країні зумовлена необхідністю розв’язання низки соціальних і соціально-педагогічних проблем, а також суттєвими змінами в суспільній свідомості й визнанні професійної соціально-педагогічної діяльності як вагомого чинника реалізації соціальної політики держави. Розширення напрямів і сфер соціально-педагогічної діяльності об’єктивно зумовлює необхідність підготовки фахівців до виконання професійних функцій на різних рівнях її реалізації (мікро-, мезо-, макро-) і з різними категоріями клієнтів.
Вивчення літературних джерел, нормативно-правових актів та інших матеріалів, практичного досвіду підготовки соціальних педагогів в нашій країні дало змогу виявити суперечності між:
– зростанням вимог суспільства до рівня професійної компетентності соціальних педагогів у нових соціально-економічних умовах і реальним станом їх підготовки у вищих навчальних закладах до виконання професійних функцій;
– постійним ускладненням професійної соціально-педагогічної діяльності, необхідністю застосування інноваційних технологій та недостатнім рівнем готовності соціальних педагогів до оволодіння ними.
В умовах становлення в Україні соціально-педагогічної освіти, яка б задовольняла потреби суспільства та відповідала європейським стандартам підготовки відповідних фахівців, особливого значення набуває вивчення і реалізація прогресивних ідей зарубіжного досвіду. У цьому контексті значний інтерес становить досвід Німеччини, де соціально-педагогічна діяльність і освіта мають давню історію та багаті традиції. Актуальність вивчення досвіду підготовки фахівців у цій країні підтверджується тим, що вона займає лідерські позиції з розробки і впровадження міжнародних стандартів професійної освіти. У Німеччині, як і в Україні, має місце диференціація соціальної й соціально-педагогічної діяльності та збереження відповідних напрямів професійної підготовки.
Удосконалення системи професійної підготовки соціальних педагогів в Україні і її розвиток адекватно до європейських стандартів можливий за умови активної реалізації прогресивних ідей зарубіжного досвіду підготовки відповідних фахівців у практику роботи вищих навчальних закладів.
Різним аспектам професійної підготовки соціальних педагогів/соціальних працівників присвятили свої праці зарубіжні вчені, зокрема: Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: професійнА підготовкА соціальних педагогів У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ нІМЕЧЧИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок