Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: АРХІТЕКТУРА КОМПЛЕКСІВ ГРОМАДСЬКО-ЖИТЛОВОЇ ЗАБУДОВИ МІСТ ПІВДНЯ УКРАЇНИ КІНЦЯ XVIII–ПОЧАТКУ ХХ ст. (НА ПРИКЛАДІ МІСТ ХЕРСОНУ, МИКОЛАЄВА, ОДЕСИ)

Загрузка...

АРХІТЕКТУРА КОМПЛЕКСІВ ГРОМАДСЬКО-ЖИТЛОВОЇ ЗАБУДОВИ МІСТ ПІВДНЯ УКРАЇНИ КІНЦЯ XVIII–ПОЧАТКУ ХХ ст. (НА ПРИКЛАДІ МІСТ ХЕРСОНУ, МИКОЛАЄВА, ОДЕСИ) / сторінка 10

Назва:
АРХІТЕКТУРА КОМПЛЕКСІВ ГРОМАДСЬКО-ЖИТЛОВОЇ ЗАБУДОВИ МІСТ ПІВДНЯ УКРАЇНИ КІНЦЯ XVIII–ПОЧАТКУ ХХ ст. (НА ПРИКЛАДІ МІСТ ХЕРСОНУ, МИКОЛАЄВА, ОДЕСИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,18 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Опацький і А.Несоловський, а також А.М.Казаков, англійській архітектор К.Акройд, голландський інженер Б.Ван-дер-Фліс.
На території міста Одеси виконується великий об’єм інженерних робіт, працює друге покоління архітекторів – І.С.Козлов, Ф.К.Боффо, Г.І.Торічеллі, О.С.Шашин, Ф.В.Гонсіоровський, Ф.О.Моранді, Л.Ц.Оттон. У прибережній смузі верхнього плато, де розташовувалося саме місто, був розвинений бульвар, що отримав надалі складну багатопланову композицію та перетворився на адміністративно–громадський комплекс. Приморський бульвар отримав завершення архітектурно-просторового рішення після спорудження Потьомкінських сходів, які пов'язали верхнє місто з морем.
Третій етап (друга третина XIX ст. - до 1860-х рр.): період подальшої забудови міст. В усіх трьох містах відбувається ущільнення квартальної забудови. Розвиток міського транспорту є важливим фактором цього періоду і найбільше впливає на процес формування міського каркасу.
Четвертий етап (від 1870-х до 1910-х рр.): період стабілізації територіального розвитку і інтенсивного освоєння міського простору. В містах Херсоні та Одесі значно зростає кількість прибуткових, житлових будинків, замовляються сучасні проекти для навчальних закладів, банків, театрів, церков, лікарень, ринкових споруд. Найбільша чисельність і різноманітність споруд будується в Одесі. З’являються 3-х 4-х поверхові будинки. В місті працюють інженер В.І.Зуєв, архітектори Г.Гельмер і Ф.Фельнер, С.А.Ландесман, Н.К.Толвінський. Для аналізу обрані такі комплекси: Приморського бульвару; вісь Олександрівського бульвару з комплексами площ Грецької, Старобазарної, Привозної; комплекси вулиць Ланжероновської, Дерибасівської, Рішел’євської, Пушкінської; Соборна площа; комплекс Нового базару; комплекс залізничного вокзалу.
В Херсоні працюють відомі одеські архітектори Ф.Гонсіоровський, Н.Толвінський та ін. Поверховість забудови зростає до 2-х, 3-х. Для аналізу обрані такі комплекси: вулиць Соборної, Ерделєвської, Говардовської; комплекс площ Привозу, Рибної, Ярмарочної; комплекс набережної, залізничного вокзалу.
Миколаїв на відміну від інших міст мав статус воєнного міста до 1860-х років XIX століття. Це суттєво вплинуло на об’ємно–просторові рішення забудови, типологію будинків. До ХХ ст. Миколаїв залишається 1-2-х поверховим з характерними стилістичними рішеннями – виразним лаконізмом загальної композиції споруд та деталей. Для аналізу обрані такі комплекси: вулиць Адміральської, Херсонської, Садової; комплекси площ Соборної, Привозної, Рибної; залізничного вокзалу.
Розроблена періодизація враховує вплив таких чинників як політичний, економічний, інженерно-технічний, соціально-громадський. Домінування того чи іншого чинника в певний період зумовило характерні процеси в розбудові міст, темпи розвитку, багатство архітектурних ідей та їх втілення. Конкретне датування по роках певного періоду для кожного з міст відносно умовна. Зумовлена така відносність періодизації різними датами закладки міст, індивідуальними для кожного міста чинниками уповільнення чи прискорення розвитку елементів містобудівних структур.
У четвертому розділі (АНАЛІЗ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ТА АРХІТЕКТУРНО-ПРОСТОРОВОЇ СТРУКТУРИ КОМПЛЕКСІВ ГРОМАДСЬКО-ЖИТЛОВОЇ ЗАБУДОВИ) проаналізовано поетапно структуру виявлених комплексів (КГЖЗ). Аналіз побудовано на порівнянні архітектурно-планувальних рішень як містобудівних комплексів, так і локальних об’єктів на рівні окремих споруд. З цією метою використовувалися графічні схеми, які виконано на підставі архівних матеріалів, іконографічних зображень та авторських обстежень. Вибір об’єктів проводився на основі характерної для кожного з періодів типології комплексів та споруд, що утворювали міське середовище. Одночасно фіксувалися й нетипові об’єкти, пов’язані зі специфічними відмінностями кожного з міст. Особливістю історичного розвитку міст Херсона, Миколаєва, Одеси є те, що у момент заснування вони були форпостами на південних межах держави. Фортифікаційні споруди, адміралтейства були основними містоутворювальними чинниками.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: АРХІТЕКТУРА КОМПЛЕКСІВ ГРОМАДСЬКО-ЖИТЛОВОЇ ЗАБУДОВИ МІСТ ПІВДНЯ УКРАЇНИ КІНЦЯ XVIII–ПОЧАТКУ ХХ ст. (НА ПРИКЛАДІ МІСТ ХЕРСОНУ, МИКОЛАЄВА, ОДЕСИ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок