Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: АРХІТЕКТУРА КОМПЛЕКСІВ ГРОМАДСЬКО-ЖИТЛОВОЇ ЗАБУДОВИ МІСТ ПІВДНЯ УКРАЇНИ КІНЦЯ XVIII–ПОЧАТКУ ХХ ст. (НА ПРИКЛАДІ МІСТ ХЕРСОНУ, МИКОЛАЄВА, ОДЕСИ)

Загрузка...

АРХІТЕКТУРА КОМПЛЕКСІВ ГРОМАДСЬКО-ЖИТЛОВОЇ ЗАБУДОВИ МІСТ ПІВДНЯ УКРАЇНИ КІНЦЯ XVIII–ПОЧАТКУ ХХ ст. (НА ПРИКЛАДІ МІСТ ХЕРСОНУ, МИКОЛАЄВА, ОДЕСИ) / сторінка 11

Назва:
АРХІТЕКТУРА КОМПЛЕКСІВ ГРОМАДСЬКО-ЖИТЛОВОЇ ЗАБУДОВИ МІСТ ПІВДНЯ УКРАЇНИ КІНЦЯ XVIII–ПОЧАТКУ ХХ ст. (НА ПРИКЛАДІ МІСТ ХЕРСОНУ, МИКОЛАЄВА, ОДЕСИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,18 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Планувальні мережі кварталів для військових стали першими планувальними структурами на території майбутніх міст. За часів зниження гостроти російсько-турецького військового протистояння до початку XIX століття на розвиток досліджуваних міст все більш впливають соціально-економічні чинники. Пришвидшений розвиток отримують цивільні квартали. Планувальні рішення міст, що засновані наприкінці XVIII ст., відповідають правилам класицизму і реалізуються у вигляді регулярних прямокутних систем. Вже в перші десятиліття починають формуватися інфраструктури міст. Основні магістральні напрями каркаса забезпечують, перш за все, зв'язки міських територій Херсона, Миколаєва, Одеси між собою, з портами і гаванями, а також з трактами у бік внутрішніх територій держави. Із загальної містобудівної схеми досліджуваних міст можна виділити головні структурні вісі, на яких зосереджені основні комплекси громадсько-житлової забудови (КГЖЗ). Сукупність елементів такої виділеної мережі складала конфігурацію "каркасу" та забезпечувала функціональну та об’ємно-просторову цілісність системи. Вузловими елементами міського каркасу стають громадські комплекси, для яких характерне сполучення багатьох функцій, але можна виділити домінуючі функції адміністративного, культурного та торгового характеру. Функціональне призначення суттєво відбивається на морфології та композиційній побудові таких комплексів. В досліджуваних містах застосовані три основні композиційні схеми комплексів громадсько-житлової забудови – лінійна, компактна та “перетікаючих просторів”. До лінійних комплексів можна віднести головні вулиці - елементи з вираженою вісьовою композицією. Формування архітектури вулиці відбувалось за рахунок квартальної забудови. Фронт забудови вздовж “червоних” ліній формував композицію вуличної артерії. Функціональна роль головної вулиці визначалась переважно положенням у містобудівній структурі та збагачувалась типами громадсько-житлової забудови.
До компактних можна віднести комплекси адміністративно-громадських, соборних, торгових площ, комплекси міських садів та парків з оточуючою їх забудовою. За досліджуваний період для деяких компактних комплексів відбувалась зміна функціонального призначення, що відбивалось на композиції комплексу, зміні загальних планувальних параметрів, перехід територій таких комплексів до резервних під забудову або організацію паркових та рекреаційних територій. Прикладом таких перетворень були Рибна та Ярмаркова площі у Херсоні, Грецька площа в Одесі. Тенденція до трансформації елементів містобудівних структур досліджуваних міст спостерігалась і за межами розглянутого періоду. Компактні комплекси мали як відкритий так і замкнений характер. Замкнений характер мають головним чином торгові площі, організовані за рахунок торгових рядів і будівель, що формували периметр цих площ. Внутрішня композиція таких комплексів залежала від наявності чи відсутності будівлі церкви, організації торгівельних павільйонів. До відкритих можна віднести міські сади та парки, розташовані в системі квартальної забудови - Денисовський парк у Херсоні, Міський сад в Одесі, а також Соборну площу в Одесі, простір якої організовано домінуючим серед навколишньої забудови об’ємом Спасо-Преображенського собору. Схему “перетікаючих просторів” бачимо на прикладі композиційного сполучення відкритих просторів громадського призначення, кожен з яких має свою індивідуальну композицію, підтриману архітектурно-планувальним рішенням. При цьому чітка геометрія містобудівної побудови розмита таким сполученням. Прикладом таких рішень є комплекс вулиці Ерделєвської у Херсоні, ансамбль Думської площі в Одесі, комплекс Катерининської площі та просторового рішення вулиці Сабанєєв міст.
Комплекси громадсько-житлової забудови як вузлові елементи "каркасу" містобудівної структури формують основу центрального міського простору. Аналіз архітектурно-планувальних та композиційних рішень таких комплексів дозволив сформулювати основні принципи їх побудови.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: АРХІТЕКТУРА КОМПЛЕКСІВ ГРОМАДСЬКО-ЖИТЛОВОЇ ЗАБУДОВИ МІСТ ПІВДНЯ УКРАЇНИ КІНЦЯ XVIII–ПОЧАТКУ ХХ ст. (НА ПРИКЛАДІ МІСТ ХЕРСОНУ, МИКОЛАЄВА, ОДЕСИ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок