Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: АРХІТЕКТУРА КОМПЛЕКСІВ ГРОМАДСЬКО-ЖИТЛОВОЇ ЗАБУДОВИ МІСТ ПІВДНЯ УКРАЇНИ КІНЦЯ XVIII–ПОЧАТКУ ХХ ст. (НА ПРИКЛАДІ МІСТ ХЕРСОНУ, МИКОЛАЄВА, ОДЕСИ)

Загрузка...

АРХІТЕКТУРА КОМПЛЕКСІВ ГРОМАДСЬКО-ЖИТЛОВОЇ ЗАБУДОВИ МІСТ ПІВДНЯ УКРАЇНИ КІНЦЯ XVIII–ПОЧАТКУ ХХ ст. (НА ПРИКЛАДІ МІСТ ХЕРСОНУ, МИКОЛАЄВА, ОДЕСИ) / сторінка 4

Назва:
АРХІТЕКТУРА КОМПЛЕКСІВ ГРОМАДСЬКО-ЖИТЛОВОЇ ЗАБУДОВИ МІСТ ПІВДНЯ УКРАЇНИ КІНЦЯ XVIII–ПОЧАТКУ ХХ ст. (НА ПРИКЛАДІ МІСТ ХЕРСОНУ, МИКОЛАЄВА, ОДЕСИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,18 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 

Об’єктом дослідження є архітектурні комплекси громадсько-житлової забудови (КГЖЗ) міст півдня України на прикладі Херсону, Миколаєва, Одеси.
Предмет дослідження: характеристики архітектурно-планувальних рішень типових та особливих містобудівних елементів КГЖЗ міст півдня України кінця XVIII – початку XX ст., принципи їх архітектурно-планувальної і функціональної побудови.
Межі дослідження: часові межі дослідження охоплюють період кінця XVIII (період заснування міст) - початку XX століть. Територіально межі дослідження включають історично сформовані райони сучасних міст півдня України - Херсона, Миколаєва, Одеси. Для порівняння розглянуто також окремі історичні та сучасні райони міст Західної Європи та Росії.
Методи дослідження: передбачають застосування теоретичних та емпіричних методів, які забезпечують збір і накопичення фактологічного матеріалу, класифікацію об’єктів КГЖЗ, аналіз архітектурно-планувальних та функціональних характеристик КГЖЗ, виявлення стабільних та змінних характеристик об’єктів, моделювання розвитку їх функціональної і просторової структури, теоретичне узагальнення та формулювання висновків.
Наукова новизна отриманих результатів:
1. Опрацьована власна методика дослідження історично сформованої забудови міст півдня України, розроблено схему комплексного аналізу об’єктів, що включає компоненти функціонального та морфологічного аналізу.
2. Сформований апарат основних понять, визначень та термінів.
3. Проведено комплексне дослідження громадсько-житлової забудови міст Херсону, Миколаєва, Одеси, яке дозволило визначити загальні архітектурно-планувальні і функціональні характеристики і закономірності її формування в період кінця XVIII – початку XX ст., а також чинників, що вплинули на формування індивідуального характеру досліджуваних міст; на основі аналізу складена відповідна функціонально-просторова типологія КГЖЗ.
4. Встановлено основні принципи формування архітектури комплексів громадсько-житлової забудови трьох міст – Херсону, Миколаєва, Одеси. Розроблено рекомендації зі збереження і спадкоємного розвитку комплексів історично сформованої громадсько-житлової забудови.
Практичне значення отриманих результатів полягає в можливості їх застосування у проектній практиці та у сфері збереження і охорони архітектурно-містобудівної спадщини. Результати дослідження поглиблюють знання в області теорії архітектури, зокрема, розкривають питання про принципи формування архітектури комплексів громадсько-житлової забудови у центрах міст Херсона, Миколаєва, Одеси. Цінність отриманих результатів дослідження полягає також в можливості їх подальшого використання при:
- написанні навчальних посібників;
- вдосконаленні навчально-методичної роботи і розробці методик дослідження громадсько-житлової забудови та її елементів, як під час проведення обмірної практики на молодших курсах, так і на стадії наукових пошуків для курсового і дипломного проектування у вищих навчальних закладах архітектурного і мистецтвознавчого профілю;
- виконанні вишукувальних і проектних робіт, пов’язаних з модернізацією, реконструкцією та реставрацією історичних архітектурно-містобудівних об’єктів;
- реалізації охоронних заходів на основі запропонованих уточнених критеріїв визначення цінності архітектурно-містобудівних об’єктів під час постановки їх на державний облік;
- інвентаризації історично сформованої забудови, визначенні історичних ареалів міст, охоронних зон та заповідних територій;
Апробація результатів дисертації здійснювалася в регулярних звітах на засіданнях кафедри Основ архітектури АХІ ОДАБА, а також в доповідях на наукових конференціях в Одеській державній академії будівництва і архітектури: “Актуальні аспекти відтворення втрачених пам'ятників архітектури” (61-а науково-технічна конференція професорсько-викладацького складу академії, 18-19 травня, 2005г.), “Історичний досвід планування і реконструкції міст” (62-а науково-технічна конференція професорсько-викладацького складу академії, 17-19 травня, 2006г.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: АРХІТЕКТУРА КОМПЛЕКСІВ ГРОМАДСЬКО-ЖИТЛОВОЇ ЗАБУДОВИ МІСТ ПІВДНЯ УКРАЇНИ КІНЦЯ XVIII–ПОЧАТКУ ХХ ст. (НА ПРИКЛАДІ МІСТ ХЕРСОНУ, МИКОЛАЄВА, ОДЕСИ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок