Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: АРХІТЕКТУРА КОМПЛЕКСІВ ГРОМАДСЬКО-ЖИТЛОВОЇ ЗАБУДОВИ МІСТ ПІВДНЯ УКРАЇНИ КІНЦЯ XVIII–ПОЧАТКУ ХХ ст. (НА ПРИКЛАДІ МІСТ ХЕРСОНУ, МИКОЛАЄВА, ОДЕСИ)

АРХІТЕКТУРА КОМПЛЕКСІВ ГРОМАДСЬКО-ЖИТЛОВОЇ ЗАБУДОВИ МІСТ ПІВДНЯ УКРАЇНИ КІНЦЯ XVIII–ПОЧАТКУ ХХ ст. (НА ПРИКЛАДІ МІСТ ХЕРСОНУ, МИКОЛАЄВА, ОДЕСИ)

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
АРХІТЕКТУРА КОМПЛЕКСІВ ГРОМАДСЬКО-ЖИТЛОВОЇ ЗАБУДОВИ МІСТ ПІВДНЯ УКРАЇНИ КІНЦЯ XVIII–ПОЧАТКУ ХХ ст. (НА ПРИКЛАДІ МІСТ ХЕРСОНУ, МИКОЛАЄВА, ОДЕСИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,18 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Мельник Наталія Василівна
УДК 711.424
АРХІТЕКТУРА КОМПЛЕКСІВ ГРОМАДСЬКО-ЖИТЛОВОЇ ЗАБУДОВИ МІСТ
ПІВДНЯ УКРАЇНИ КІНЦЯ XVIII–ПОЧАТКУ ХХ ст.
(НА ПРИКЛАДІ МІСТ ХЕРСОНУ, МИКОЛАЄВА, ОДЕСИ)
18.00.01 – Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеській державній академії будівництва та архітектури
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор архітектури, професор
завідувач кафедри основ архітектури
Одеської державної академії будівництва та архітектури
 
доктор архітектури, доцент
Бевз Микола Валентинович,
професор кафедри основ архітектури
Одеської державної академії будівництва та архітектури
Офіційні опоненти - доктор архітектури, професор
Черкес Богдан Степанович,
директор Інституту архітектури
Національного університету “Львівська Політехніка”
кандидат архітектури, доцент
Глазирін Володимир Львович,
професор кафедри архітектури та містобудування
Одеської державної академії будівництва та архітектури
Захист відбудеться “ 4 ” жовтня___ 2007 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.11 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, вул. С.Бандери, 12, ауд. 226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, вул. Професорська, 1).
Автореферат розіслано “ 4 ” _вересня_ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 35.052.11, к.арх., проф. Петришин Г.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Однією з проблем розвитку історичних міст півдня України сьогодні є вироблення концепції реконструкції історично сформованих районів з урахуванням необхідних заходів щодо збереження і реставрації архітектурної і містобудівної спадщини. Реалізація проектів реконструкції, як окремих будівель, так і комплексів історичної забудови, що не враховують загальних принципів, на основі яких забудова складалася впродовж більш ніж двох століть, веде до руйнування цілісності історичного міського простору. Нове будівництво у межах історичних центрів міст здебільшого не поєднане гармонійно зі складеним історично і своєрідним морфологічним контекстом цих міст. Дослідження міських структур Херсону, Миколаєва, Одеси з метою виявлення загальних принципів побудови комплексів громадсько-житлової забудови періоду кінця XVIII – початку XX ст. є головним завданням даної роботи.
Актуальність теми дослідження. В структурі центральних районів сучасних Херсона, Миколаєва, Одеси існують історично сформовані комплекси, які на сьогодні є цінною історико-архітектурною спадщиною. Водночас території історичних центрів міст нині більш активно використовуються для розвитку загальноміських і регіональних функцій, вони є пріоритетними для розміщення адміністративних, ділових та соціально-культурних об’єктів. Як наслідок виникає складне інтегроване середовище, в якому дуже наглядно виступають різного роду протиріччя. З одного боку відбувається вторгнення в це середовище нових об’єктів і формування нового змісту, з іншого – спостерігається зростання уваги міського суспільства до збереження місцевих архітектурних традицій, історичної достовірності як окремих пам’яток так і містобудівного середовища загалом, до пошуку форм спадкоємного розвитку центральних дільниць.
На протязі майже півтора століть, з перших років існування, будівництво та оновлення в досліджуваних містах відбувалися не відступаючи від загальної канви первісної ідеї міста з регулярним розплануванням і з чіткою структурно-функціональною організацією. У ХХ ст. відбулися основні втрати не тільки окремих архітектурних об’єктів, але і цілих комплексів. Лихоліття часів громадянської війни та іноземної інтервенції початку ХХ ст., руйнування під час Другої світової війни стали серйозним випробуванням для історичної забудови південних міст.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: АРХІТЕКТУРА КОМПЛЕКСІВ ГРОМАДСЬКО-ЖИТЛОВОЇ ЗАБУДОВИ МІСТ ПІВДНЯ УКРАЇНИ КІНЦЯ XVIII–ПОЧАТКУ ХХ ст. (НА ПРИКЛАДІ МІСТ ХЕРСОНУ, МИКОЛАЄВА, ОДЕСИ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок