Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ ПЛАСТИЧНОЇ МОВИ СТИЛЯ АР ДЕКО У ВІТЧИЗНЯНІЙ АРХІТЕКТУРІ КІНЦЯ 20-х – 50-х рр. ХХ ст.

ЕВОЛЮЦІЯ ПЛАСТИЧНОЇ МОВИ СТИЛЯ АР ДЕКО У ВІТЧИЗНЯНІЙ АРХІТЕКТУРІ КІНЦЯ 20-х – 50-х рр. ХХ ст.

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ ПЛАСТИЧНОЇ МОВИ СТИЛЯ АР ДЕКО У ВІТЧИЗНЯНІЙ АРХІТЕКТУРІ КІНЦЯ 20-х – 50-х рр. ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,69 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський державний технічний університет
будівництва та архітектури
Крейзер Ірина Ігорівна
УДК 72.038.17(47+57)
ЕВОЛЮЦІЯ ПЛАСТИЧНОЇ МОВИ СТИЛЯ АР ДЕКО
У ВІТЧИЗНЯНІЙ АРХІТЕКТУРІ КІНЦЯ 20-х – 50-х рр. ХХ ст.
Спеціальність 18.00.01 – теорія архітектури, реставрація пам`яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Харків – 2004
Дисертація є рукопис
Робота виконана у Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури (ХДТУБА) Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат архітектури,
доцент кафедри Основ архітектури
Харківського державного технічного університету
будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України
Ремізова Олена Ігорівна
Офіційні опоненти: доктор архітектури, професор,
директор Інституту Урбаністики в м. Києві
Фільваров Генріх Йосипович
кандидат архітектури, професор кафедри архітектури,
директор Архітектурного інституту
Національного університету
“Львівська Політехніка” Міністерства освіти і науки України
Черкес Богдан Степанович
Провідна установа: Науково-дослідний інститут теорії і історії архітектури та містубудування Держбуду України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “17“ грудня 2004 р. о 11.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 64.056.02 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40; тел. 7000250
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40
Автореферат розісланий “17” 2004 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
Доктор архітектури О.О. Фоменко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний стан вітчизняної архітектурної спадщини другої половини 1920-х – 1950-х рр. викликає тривогу з приводу того, що за останнє десятиріччя почастішали випадки некоректної реконструкції та перебудови (інтер`єр Київського вокзалу, надбудова пам`ятника архітектури по вул. Лютеранській у Києві, арх. І. Каракіс) і, навіть, знищенню значимих для культури архітектурних об`єктів (наприклад, готель “Москва”, арх. А. Щусєв). Це свідчить про те, що для збереження вітчизняного та національного надбання потрібно його детально та всеоглядно вивчати.
Актуальнисть дослідження визначається необхідністю побудови наукового апарату та виявленням критеріїв для визначення цінності та атрибуції архітектурних споруд при складанні своду пам`ятників і для збереження культурного та архітектурного надбання другої половини 1920-х – 1950-х рр. Незаслуговано забута спадщина мистецтва та архітектури періоду тоталітарних режимів привертає нашу увагу як особова культурна форма утворення нової художньої мови.
Вивчення праць, присвячених архітектурі вказаного періоду показало білі плями у теоретичному та практичному аспектах. Дослідженню вітчизняної архітектури першої половини ХХ сторіччя присвячена велика кількість праць, в яких відбивається – складність процесів, багато різнопланових тлумачень та протиріч у поглядах. Сучасний погляд виявляє великий пласт декоративної гілки радянського авангарду, який не має цілісного висвітлення в теоріі архітектури. “Особливий” клімат та бажання відокремитись та протиставити себе капіталістичному світу в СРСР в деякій мірі до цього спонукали. Панування раціоналістичного напрямку з середини 1960-х рр. також наклало відбиток на дослідницьку позицію архітектури вказаного періоду. Найбільш розповсюджена назва, яка зустрічається в статтях і книгах цього часу – “прикрашання” та еклектичність з негативним відтінком. З появою демократичних тенденцій у вітчизняних дослідників формується кілька позицій – вітчизняну архітектуру соцреалізму вивчають з політичної точки зору, яка дає свою групу назв: “сталінський ренесанс”, “тоталітарна архітектура” і т.д. Інша група відмічає її ретроспективність і дає свою групу імен. З сучасної точки зору такі назви, як “архітектура сталінського періоду”, “сталінський ампір” та інш.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ ПЛАСТИЧНОЇ МОВИ СТИЛЯ АР ДЕКО У ВІТЧИЗНЯНІЙ АРХІТЕКТУРІ КІНЦЯ 20-х – 50-х рр. ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок