Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання неоднорідної слабоструктурованої системи переваг в інформаційних системах підтримки прийняття рішень

Моделювання неоднорідної слабоструктурованої системи переваг в інформаційних системах підтримки прийняття рішень

Назва:
Моделювання неоднорідної слабоструктурованої системи переваг в інформаційних системах підтримки прийняття рішень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,56 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
Бобало Ігор Юрійович
УДК 51.001.57 .142.2
Моделювання неоднорідної слабоструктурованої
системи переваг в інформаційних системах
підтримки прийняття рішень
Спеціальність 01.05.02 - Математичне моделювання
та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, Пасічник Володимир Володимирович, завідувач кафедри “Інформаційні системи і мережі” Національного університету “Львівська політехніка”.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, доцент Яцимірський Михайло Миколайович, доцент кафедри “Електронні обчислювальні машини” Національного університету “Львівська політехніка”;
доктор технічних наук, Соловйова Катерина Олександрівна, старший науковий співробітник, завідувач лабораторією “Системи набуття знань” Державного технічного університету радіоелектроніки (м.Харків).
Провідна установа:
Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури Державного комітету зв’язку та інформатизації і Національної академії наук України (м.Львів).
Захист відбудеться “11” квітня 2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.05 за спеціальністю 01.05.02 - Математичне моделювання та обчислювальні методи у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, м.Львів, вул. С.Бандери, 12).
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м.Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “ 5 березня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент _______________ Ткаченко С.П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розвиток продуктивних відносин суспільства постійно підвищує складність існуючих соціально-економічних систем. Перехід України до ринкових відносин, зростання приватного сектору економіки та збільшення частки малих і середніх підприємств призводить до загострення конкуренції. Відповідно, постійно зростає рівень складності рішень, які необхідно приймати для ефективного управління процесами, що відбуваються в цих системах. Зростання складності таких рішень виявляється, в першу чергу, в зростанні обсягу первинної інформації для прийняття рішення. При прийнятті рішень на рівні метасистеми виникають проблеми узагальнення та структуризації первинної інформації від її підсистем.
Характерною рисою існуючих робіт в галузі прийняття рішень за умов слабої структурованості є існування різноманітних підходів, які базуються на різнотипній вхідній інформації та використовують різні методи обробки цієї інформації. Використання науково обгрунтованих методів прийняття рішень слабоструктурованих проблем дає можливість накопичувати, систематизовувати та ефективно використовувати знання, оцінити можливість та доцільність застосування того чи іншого методу прийняття рішень залежно від предметної області, виявити ситему переваг особи, що приймає рішення (ОПР), виявити обмежуючі фактори в процесі синтезу рішення, допомогти ОПР в процесі генерації можливих альтернатив, інтегрально підвищити якість розв’язання слабоструктурованих проблем.
Проведений аналіз сучасного стану досліджень в галузі інформатики, теорії прийняття рішень, теорії можливостей, теорії систем, теорії штучного інтелекту та нечітких систем вказує на наявність ряду нерозв’язаних проблем, які обмежують можливості практичної реалізації систем підтримки прийняття рішень у сфері малого та середнього бізнесу. Серед них:
-
на даний час, проблеми розв’язання слабоструктурованих задач розглядаються в межах окремих наукових дисциплін (починаючи від системного аналізу та теорії систем і закінчуючи теорією оптимізації), що веде до розрізненості, клаптиковості досліджень, відсутності єдиного підходу;
-
існуючі методи розв’язання задач прийняття рішень орієнтовані на використання вхідної інформації одного типу, в той час, як в реальних ситуаціях прийняття рішень ця інформація може бути різнотипною;
-
недостатньо досліджені проблеми відображення системи переваги ОПР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Моделювання неоднорідної слабоструктурованої системи переваг в інформаційних системах підтримки прийняття рішень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок