Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІАГНОСТИКИ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ ЛЮДИНИ

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІАГНОСТИКИ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ ЛЮДИНИ

Назва:
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІАГНОСТИКИ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,06 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Носова Тетяна Віталіївна
УДК 615.47:617-089
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІАГНОСТИКИ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ ЛЮДИНИ
05.11.17 – біологічні та медичні прилади і системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор Семенець Валерій Васильович, Харківський національний університет радіоелектроніки Міносвіти і науки України, перший проректор ХНУРЕ.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Лагутін Михайло Федорович,  Харківський національний університет радіоелектроніки Міносвіти і науки України, професор кафедри охорони праці;
кандидат технічних наук, доцент Кипенський Андрій Володимирович, Національний технічний університет ”ХПІ” Міносвіти і науки України, професор кафедри промислової та біомедичної електроніки.
Провідна установа: | Національний університет „Львівська політехніка” Міносвіти і науки України, м. Львів, кафедра „Електронні засоби інформаційно-комп’ютерних технології”.
Захист відбудеться 24.10.2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.052.03 в Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, проспект Леніна, 14, ауд. № 13.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, проспект Леніна, 14.
Автореферат розісланий 23.09. 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мустецов М.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З кожним роком все більш актуальною в ортопедії, неврології, реабілітації та протезуванні стає проблема пошуку шляхів підвищення ефективності діагностики ходьби людини. В Україні на обліку знаходяться більше чотирьохсот тисяч інвалідів, з яких 13% користуються протезами нижніх кінцівок. Об’єктивна оцінка якості протезування ґрунтується на експериментальних дослідженнях та математичному моделюванні біомеханічних характеристик ходьби людини.
Ходьба є результатом складних процесів, у яких беруть участь всі основні системи організму. Сучасні методи дослідження біомеханіки ходьби людини ґрунтуються на визначенні механічних параметрів і дослідженні біоелектричної активності м'язів. При цьому в біомеханічних дослідженнях використовується огинаюча електроміограми (ЕМГ), приведена до циклу кроку. Такий підхід застосований у всіх відомих комплексах апаратури для біомеханічних досліджень (Winter D.A., Вітензон А.С., Бернштейн Н. А., Скворцов Д. В. та інші). Виявлені порушення ходьби повинні бути в подальшому диференційовані для з'ясування їх причини, яка може бути пов'язана з патологією опорної, м'язової, нервової, серцево-судинної систем. Одним з методів діагностики патологічного стану нервово-м'язової системи є електроміографія, що проводиться в стаціонарних клінічних умовах. При цьому, з одного боку, збільшується час діагностики, оскільки необхідно здійснити дві окремі процедури – біомеханічні дослідження ходьби і фізіологічні дослідження нервово-м’язової системи, а з другого боку, багато патологій, що виявляються в процесі ходьби (зокрема пов'язані з позою), при дослідженнь в стаціонарі не виявляються.
Актуальним є об'єднання обох методик і реалізація в одній телеметричній системі з застосуванням сучасної елементної бази і сучасних методів обробки біомеханічної та міографічної інформації.
Методи обробки електроміографічної інформації, що застосовуються в клінічній практиці, засновані на оцінці рівня електричної активності м'язів, частоти проходження імпульсів ЕМГ, їх спектру та аналізі функції розподілу (Персон Р.С.).
Актуальним залишається пошук статистично достовірних інформативних параметрів міографічного процесу, що компактно зберігаються та описують фізіологічний стан нервово-м'язової системи людини в процесі ходьби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІАГНОСТИКИ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок