Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЛОВАЦЬКИЙ АВТОНОМІСТСЬКИЙ РУХ В РОКИ ПЕРШОЇ ЧЕХОСЛОВАЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ (1918 – 1938 рр.)

СЛОВАЦЬКИЙ АВТОНОМІСТСЬКИЙ РУХ В РОКИ ПЕРШОЇ ЧЕХОСЛОВАЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ (1918 – 1938 рр.)

Назва:
СЛОВАЦЬКИЙ АВТОНОМІСТСЬКИЙ РУХ В РОКИ ПЕРШОЇ ЧЕХОСЛОВАЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ (1918 – 1938 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,98 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шніцер Ігор Омелянович
УДК 94(439.22)”1918/1938”
СЛОВАЦЬКИЙ АВТОНОМІСТСЬКИЙ РУХ В РОКИ ПЕРШОЇ ЧЕХОСЛОВАЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ (1918 – 1938 рр.)
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Ужгород - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі нової і новітньої історії та історіографії Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор
МАНДРИК Іван Олександрович
історичний факультет
Ужгородського національного університету,
завідувач кафедри нової і новітньої історії та історіографії
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
ВІДНЯНСЬКИЙ Степан Васильович
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу всесвітньої історії і міжнародних відносин
кандидат історичних наук, доцент
ПАЛІНЧАК Микола Михайлович
юридичний факультет
Ужгородського національного університету,
доцент кафедри конституційного права та порівняльного правознавства
Провідна установа:
Львівський національний університет імені Івана Франка, МОН України,
кафедра історії слов’янських країн, м. Львів
Захист відбудеться “ 8 “ квітня 2005р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.04 Ужгородського національного університету за адресою: м. Ужгород, вул. Університетська, 14, ауд. 234.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою:
м. Ужгород, вул. Капітульна, 6.
Автореферат розісланий “ 4 “ березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент . Ліхтей І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виникнення у 1918 р. самостійної чехословацької держави було важливим і прогресивним кроком в історичному розвитку словацького народу. Усього за наступні двадцять років першої республіки він зумів не тільки політично й соціально сформуватися, набути державницької свідомості, але й створити власні освітні, громадські та політичні організації. Разом з тим ЧСР остаточно не вирішувала всіх національно-визвольних завдань, що стояли перед словаками. Офіційна ідеологія чехословакізму не визнавала їх за окремий народ, а центристський курс празької влади не враховував політичних, економічних, культурних та релігійних особливостей словацьких земель. Нерівноправне становище словаків у республіці викликало незадоволення в національно свідомої частини суспільства та спричинило появу автономістського руху, який з часом переріс в одну з найбільших внутрішньополітичних проблем домюнхенської ЧСР. Тому надзвичайно важливим і актуальним із науково-теоретичного погляду є дослідження автономістського руху, оскільки саме він засвідчив наявність серйозних проблем і протиріч у чехо-словацьких відносинах, які спростовували ідеологічну основу першої республіки – так звану “теорію єдиної чехословацької нації” -– та вказували на безперспективність спільного проживання цих двох народів в одній державі. Тому цілком логічним став розпад Чехо-словацької федерації в 1992 р. та виникнення суверенної Словацької республіки 1 січня 1993р. Крім того, дана проблематика ще не стала предметом грунтовних наукових досліджень в українській та зарубіжній історіографії. Навіть у сучасній словацькій історичній науці ведуться гострі наукові дискусії навколо цієї теми.
Важливість дисертаційної роботи полягає у тому, що вона висвітлює одну із найсуперечливіших сторінок історії словацького народу, яка не оминула і Закарпаття. В першій ЧСР досить гостро стояло питання автономії тогочасної Підкарпатської Русі, яка, незважаючи на те, що була де-юре гарантована Конституцією 1920 р., де-факто аж до 1938 р. залишилася лише на папері. Словацькі автономісти підтримували легітимні вимоги закарпатських політиків. Усвідомлюючи необхідність об’єднання сил у боротьбі проти празького централізму, під час парламентських виборів 1935 р. вони співпрацювали в рамках Автономістського блоку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: СЛОВАЦЬКИЙ АВТОНОМІСТСЬКИЙ РУХ В РОКИ ПЕРШОЇ ЧЕХОСЛОВАЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ (1918 – 1938 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок