Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА ПІДГОТОВКИ ПЕДАГОГІЧНИХ КАДРІВ ДО ЕКОНОМІЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ У СИСТЕМІ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ

ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА ПІДГОТОВКИ ПЕДАГОГІЧНИХ КАДРІВ ДО ЕКОНОМІЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ У СИСТЕМІ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ / сторінка 11

Назва:
ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА ПІДГОТОВКИ ПЕДАГОГІЧНИХ КАДРІВ ДО ЕКОНОМІЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ У СИСТЕМІ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,58 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 

Спрямованість і мету економічної освіти й виховання школярів недоцільно зводити лише до засвоєння економічних понять - головне навчити їх застосовувати одержані знання на практиці в різноманітній діяльності з урахуванням умов, що змінюються.
Знання вчителем основних закономірностей здійснення економічної освіти й виховання школярів є важливим складовим елементом його професійної підготовки. Він включає три етапи: засвоєння економічних знань; перетворення їх у переконання; набуття реальних умінь реалізовувати знання у педагогічно-економічній діяльності. Здобувач доводить, що ефективність економічної підготовки залежить від раціонального здійснення кожного етапу. У дисертації вони реально програмовані і методично забезпечені.
На основі всебічного аналізу численних першоджерел встановлено, що на різних етапах соціально-політичного розвитку України економічна освіта мала свої особливості, змістову значущість, економічне обґрунтування. Економічна освіта і виховання, маючи глибокі історичні корені, упродовж всієї історії України вдосконалювалися. У цьому плані значну роль відігравали письменницькі сили України другої половини XIX та початку XX століття. Особливу роль має наукова і педагогічна діяльність видатних вітчизняних педагогів, які не лише понятійно обґрунтували економічну освіту і виховання, а науково і практично збагатили її зміст, систему, структуру, засоби і напрямки розвитку.
Третій розділ “Науково-теоретичне обґрунтування змісту економічної підготовки педагогічних кадрів і його дидактично-управлінські основи” присвячено характеристиці концептуальних основ безперервної освіти, методиці моделювання ідеалізованих об’єктів, особливостям управління процесом економічної освіти вчителів. Значна увага дослідника зосереджена на науково-теоретичному обґрунтуванні поняття "безперервність освіти", її суттєвих ознаках, логіці етапності (окремі частини або підрозділи) і завершеності ( ціле або програма) з чітко окресленою метою й шляхами реалізації. У роботі доведено, що основні ознаки, притаманні педагогічній системі в цілому, екстраполюються на безперервну економічну освіту. Такими ознаками є: цілісність, визначена мета, внутрішня ієрархічна структура, взаємозалежні підсистеми, функціональні зв”язки, управління. Це дозволяє стверджувати правомірність функціонування економічної освіти як важливої складової цілісної педагогічної системи. Безперервну економічну освіту слід розуміти як процес систематичного накопичення і поновлення економічних знань, формування економічного мислення та культури, їх перманентної актуалізації згідно нових змістових та інституційних вимог економічного середовища всередині країни та на глобальному ринку, виховання ініціативності, підприємливості, відповідальності за власну економічну поведінку, раціонального прийняття рішень з метою досягнення найкращого результату з максимальним застосуванням інтелектуального потенціалу індивідууму та оптимальними затратами наявних ресурсів. Компонентами системи економічної підготовки педагогічних кадрів є: науково-теоретичні засади безперервності; основні концептуальні положення економічної компетентності педкадрів; притаманні системі теоретично обґрунтовані функції і принципи; її змістова основа, характеристика структур (суб’єктів) економічної підготовки, а також її технологія і методичне забезпечення.
Центральною ідеєю економічної підготовки педагогічних кадрів у дослідженні виступає постійний розвиток їх як суб‘єктів, які спрямовують свою економічну компетентність на організацію економічної освіти й виховання учнів, входження їх у систему ринкових відносин.
Результати проведеного дослідження дали підстави визначити, що структурно економічна підготовка педагогічних кадрів є трьохрівневою системою, яка передбачає безперервну економічну освіту й виховання школярів (пропедевтичний рівень), вузівську підготовку студентів вищих педагогічних закладів освіти до економічної освіти й виховання школярів (формуючий рівень) і післядипломну освіту педагогічних кадрів (коригуючий рівень).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА ПІДГОТОВКИ ПЕДАГОГІЧНИХ КАДРІВ ДО ЕКОНОМІЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ У СИСТЕМІ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок