Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА ПІДГОТОВКИ ПЕДАГОГІЧНИХ КАДРІВ ДО ЕКОНОМІЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ У СИСТЕМІ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ

ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА ПІДГОТОВКИ ПЕДАГОГІЧНИХ КАДРІВ ДО ЕКОНОМІЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ У СИСТЕМІ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ / сторінка 2

Назва:
ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА ПІДГОТОВКИ ПЕДАГОГІЧНИХ КАДРІВ ДО ЕКОНОМІЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ У СИСТЕМІ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,58 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Проте має місце ерозія суспільно важливої стратегії цілеспрямованої підготовки - йдеться, зокрема, про послаблення конкурентноспроможності вітчизняної економіки внаслідок проявів економічної некомпетентності.
Проте було б очевидним перебільшенням стверджувати, що лише на перетині двох тисячоліть проблема економічної освіти у нашій державі постала у всій своїй гостроті. Вона була об’єктом уваги багатьох видатних вітчизняних просвітників – Г.Сковороди, В.Каразіна, Я.Козельського, М.Драгоманова, І.Франка, М.Туган-Барановського та багатьох інших. Економічна освіта розглядалася цими вченими як невід’ємна частина освіти і виховання в цілому.
Гносеологічний аспект проблеми економічної освіти і виховання, їх сутність, місце в системі розвитку свідомості, понятійний апарат визначили філософи В.Демічев, А.Дроздов, І.Іткін, В.Попов, А.Уледов, В.Фофанов. Економічне виховання й освіту як складову частину виховання особистості виділив М.Болдирєв, а їх важливість і необхідність у зв‘язку з висвітленням економічного аспекту життя та організації дитячого колективу відзначав Б.Лихачов.
Оскільки процес формування особистості підлітка залежить від його індивідуальних психо-фізіологічних особливостей, важливе значення для дослідження проблеми економічної освіти й виховання мають праці І.Кона, В.Крутецького, Д.Фельдштейна. У дослідженнях Д.Богоявленського, Л. Виготського, В.Давидова, О.Кабанової-Меллер, О.Леонтьєва та інших психологів розкрито проблеми розумової діяльності, що сприяє усвідомленню учнями соціальних та економічних явищ суспільства. На базі цих напрацювань можуть бути побудовані процесуальні схеми формування в учнів економічного мислення.
У педагогічному аспекті питання економічної освіти і виховання учнів трактуються у роботах А.Абрамової, О.Аменда, Ю.Васильєва, Н.Грами, Л.Куракова, М.Малишева, Л.Мельникової, В.М’яснікова, А.Нісімчука, І.Прокопенка, В.Розова, Н.Рябініної, І.Сасової, Д.Тхоржевського, Б.Шемякіна та інших учених.
Однак аналіз літературних джерел, вивчення масового та передового педагогічного досвіду свідчать про те, що загальноосвітня школа, незважаючи на певні зрушення, не забезпечує належних умов для економічної освіти й виховання учнів. Однією з головних причин цього є те, що наявні у вчителів економічні знання сформовані почасти однобічно, без необхідної проекції на практичну реалізацію в умовах нових економічних відносин. Тим самим дедалі загострюється суперечливість: з одного боку, підвищується рівень вимог до економічної освіти й виховання учнів, а з іншого – відсутня належна готовність педагогічних кадрів до вирішення вкрай важливого для сьогодення соціально-педагогічного замовлення суспільства. Ось чому теоретичне опрацювання та практична апробація питань економічної підготовки педагогічних кадрів є надто актуальними в умовах створення нової системи освіти в Україні, яка б органічно включала економічне виховання учнівської молоді. Ця обставина й зумовила вибір теми дисертації “Теорія та практика підготовки педагогічних кадрів до економічного виховання школярів у системі безперервної освіти”.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано відповідно до плану наукових досліджень Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (напрям : Теорія та технологія навчання і виховання в системі освіти ; проблема – зміст, форми, методи і засоби фахової підготовки вчителя (протокол № 5 від 25 грудня 1994 р.).
Тема затверджена Вченою радою Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (протокол № 7 від 24 лютого 2000 р.), узгоджена в Раді з координації наукових досліджень у галузі педагогіки та психології України (протокол № 3 від 13 квітня 2000 р.)
Об‘єкт дослідження - економічна освіта як структурний компонент системи безперервної професійно-педагогічної підготовки вчителя загальноосвітньої школи.
Предмет дослідження – соціально-педагогічні та організаційно-методичні умови, що забезпечують зміст і процес підготовки вчителя загальноосвітньої школи до економічної освіти й виховання учнівської молоді.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА ПІДГОТОВКИ ПЕДАГОГІЧНИХ КАДРІВ ДО ЕКОНОМІЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ У СИСТЕМІ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок