Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обмін масою у тісних подвійних зірках на стадії утиснення до головної послідовності

Обмін масою у тісних подвійних зірках на стадії утиснення до головної послідовності

Назва:
Обмін масою у тісних подвійних зірках на стадії утиснення до головної послідовності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,15 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Большинство звезд, доступных детальному исследованию, имеют гравита
ционно связанные с ними спутники


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. І.І. МЕЧНИКОВА
Сіроткін Федір Валерійович
УДК 524.38; 524.3-52
Обмін масою у тісних подвійних зірках
на стадії утиснення до головної
послідовності
01.03.02 – астрофізика, радіоастрономія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Одеса - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в НДІ “Астрономічна обсерваторія” Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова Міністерства освіти
і науки України.
Науковій керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Каретніков Валентин Григорович, професор кафедри астрономії Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова Міністерства освіти і науки України;
Офіційні опоненти: член-кореспондент Російської Академії наук доктор фізико-математичних наук, професор Маров Михайло Якович,
завідувач відділом НДІ “Інститут прикладної математики” ім. М.В. Келдиша РАН, Москва;
кандидат фізико-математичних наук Глазунова Людмила Володимирівна, старший науковий співробітник
НДІ “Інститут Фізики” Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова МОН України.
Провідна установа: НДІ “Кримська астрофізична обсерваторія” МОН України.
Захист відбудеться 19 січня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К41.051.04 в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Дворянська, 2, ОНУ, Велика фізична аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова
(м. Одеса, вул. Преображенська, 24).
Автореферат розісланий “18” грудня 2006 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої Вченої Ради
доктор фізико-математичних наук Андріївський С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасні уявлення про властивості зірок, а також спрямованості фізичних процесів на зірках утворились під впливом спостережного матеріалу, якість якого з кожним роком дедалі зростає, що відкриває нові подробиці життя різноманітних об’єктів навколишнього простору і, окремо, подвійних зірок.
Удосконалення спостережної бази дозволило поширити не тільки просторові, але і часові рамки, в яких подвійні зірки є доступними для нашого спостереження. Це, насамперед, стосується до найбільш ранніх етапів життя подвійних зірок.
Детальне вивчення молодих зірок віком 105 Ї 106 років на стадії утиснення до головної послідовності (далі preMS зірок ) Ї достатньо молода галузь науки, хоча дані про подвійність зірок цього віку існували і раніше. PreMS подвійні зірки виявлені в усіх найближчих ділянках зореутворення. Найбільш дослідженою з цієї точки зору є ділянка Телець Ї Візничий. В 1944 році були знайдені перші ознаки подвійності зірок в цій ділянці, через 20 років було відомо 14 пар в цій ділянці, а вже через 54 роки ця ділянка нараховувала 68 подвійних і 9 потрійних систем.
Спостереження preMs зірок свідчать про істотні відмінності їх статистичних властивостей від властивостей зірок головної послідовності. Так, наприклад, ступінь подвійності preMS зірок вдвічі перевищує ступінь подвійності MS зірок і зменшується з їх віком.
Суттєвою властивістю подвійної зірки є співвідношення мас її компонентів. Розподіл молодих подвійних зірок за співвідношенням мас їх компонентів вказує на те, що у більшості систем маси компонентів є близькими, а при розгляді більш старих подвійних зірок головної послідовності віком 109 Ї 1010 років максимум розподілу зміщується в бік малих співвідношень мас компонентів.
Тісно зв’язаними з питаннями еволюції preMS подвійних зірок є питання еволюції і походження зірок з газопиловими дисками, а також походження планетних систем. На користь цього взаємозв’язку свідчать численні спостережні факти. Наприклад, газопилові диски спостерігаються навколо молодих зірок, а час їх життя близький до часу, за який зірка сонячної маси досягає головної послідовності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Обмін масою у тісних подвійних зірках на стадії утиснення до головної послідовності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок