Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: КЛІНІКА, ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ, НАРОДЖЕНИХ МАТЕРЯМИ, ХВОРИМИ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ

КЛІНІКА, ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ, НАРОДЖЕНИХ МАТЕРЯМИ, ХВОРИМИ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ / сторінка 10

Назва:
КЛІНІКА, ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ, НАРОДЖЕНИХ МАТЕРЯМИ, ХВОРИМИ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,92 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Колесніченко О.В. Мікрокристалізація слини у дітей, народжених матерями, хворими на цукровий діабет // Матеріали І (VIIІ) з’їзду Асоціації стоматологів України. - Київ, 1999. - С.74.
7. Колесніченко О.В. рН ротової рідини у дітей, народжених матерями, хворими на цукрицю // Матеріали науково-практичної конференції “Актуальні проблеми стоматології”. - Львів, 2000. – С.24.
8. Колесніченко О.В. Структурно-функціональна резистентність емалі тимчасових та постійних зубів у дітей, з обтяженим цукровим діабетом матері антенатальним періодом // Стоматологічні новини. - Львів, 2001. - С.46-48.
9. Колесніченко О.В. Гігієнічний стан порожнини рота у дітей, народжених матерями, хворими на цукровий діабет // Стоматологічні новини. – Львів, 2001. – С.49-51.
10. Колесніченко О.В Лікування початкового карієсу зубів у дітей, народжених матерями, хворими на цукровий діабет // Стоматологічні новини. - Львів, 2003. - С.25-26.
Анотація
Колесніченко О.В. Клініка, лікування та профілактика карієсу зубів у дітей, народжених матерями, хворими на цукровий діабет. – Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.22 - стоматологія. - Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, Львів, 2006.
Дисертація присвячена вивченню ураженості зубів карієсом та ефективності комплексу лікувально-профілактичних заходів у дітей, народжених матерями, хворими на цукровий діабет. Виявлено, що у дітей цього контингенту розповсюдженість та інтенсивність карієсу зубів значно вища, а показники ротової рідини, що характеризують її фізичні, морфологічні властивості, структурно-функціональна резистентність емалі є нижчими від аналогічних у контрольній групі. Доведено, що первинна та вторинна мінералізація зубів у таких дітей відбувається з порушеннями.
Застосування комплексу лікувально-профілактичних заходів у дітей, народжених матерями, хворими на цукровий діабет забезпечує: редукцію карієсу молочних зубів – 28,29%, постійних зубів – у 30,71%; зниження приросту карієсу молочних та постійних зубів; покращання структурно-функціональної резистентності емалі; нормалізацію фізичних, морфологічних параметрів ротової рідини. Використання для лікування гострого початкового карієсу запропонованого пристрою та засобу, значно підвищують його ефективність у дітей основної групи.
Ключові слова: діти, матері, карієс, цукровий діабет, ротова рідина, лікування карієсу, профілактика карієсу.
Аннотация
Колесниченко А.В. Клиника, лечение и профилактика кариеса зубов у детей, рожденных матерями, больными сахарным диабетом. – Рукопись.
Диссертация на соискание ученой степени кандидата медицинских наук по специальности 14.01.22 – стоматология. – Львовский национальный медицинский университет имени Данила Галицкого, Львов, 2006.
Диссертация посвящена изучению кариеса зубов у детей, рожденных матерями больными сахарным диабетом, эффективности комплекса лечебно-профилактических мероприятий и метода лечения кариеса в стадии белого пятна с использованием предложенного устройства (колпачок с резервуаром) и средства (глицерофосфат кальция и вазелин).
Изучение состояния твердых тканей зубов у детей, рожденных матерями больными сахарным диабетом, показало высокую распространенность и интенсивность кариеса как молочных – 75,96±5,79% при кп=4,32±0,4 зуба , так и постоянных зубов – 73,71±5,54 при КПУ=3,44±0,41 зуба. Эти показатели значительно отличаются от аналогичных в контрольной группе. Среди детей, рожденных матерями больными сахарным диабетом, значительно чаще диагностируется множественный кариес (III степень активности) молочных (12,76±5,79%) и постоянных (8,84±1,84%) зубов в сравнении с группой контроля 1,66±0,67% и 4,0±0,41% соответственно.
У детей данного контингента в ротовой жидкости кристаллы I типа микрокристаллизации встречаются вдвое (12,01±1,33%) реже, чем у детей группы контроля – 27,97±2,74%, а кристаллы III типа диагностируются в основной группе значительно чаще – 40,21±3,4% чем в контрольной группе 29,6±4,61%.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: КЛІНІКА, ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ, НАРОДЖЕНИХ МАТЕРЯМИ, ХВОРИМИ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок