Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: КЛІНІКА, ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ, НАРОДЖЕНИХ МАТЕРЯМИ, ХВОРИМИ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ

КЛІНІКА, ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ, НАРОДЖЕНИХ МАТЕРЯМИ, ХВОРИМИ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ / сторінка 2

Назва:
КЛІНІКА, ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ, НАРОДЖЕНИХ МАТЕРЯМИ, ХВОРИМИ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,92 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Ускладнення вагітності (токсикози, багатоводдя, інфекційні хвороби, патологія нирок, анатомічні та функціональні порушення плаценти) і цукрового діабету (мікроангіопатії, інсулінорезистентність, порушення обміну) створюють високу ймовірність її переривання, викликають негативні зміни у фетоплацентарному комплексі, наслідками того є недостатня трофіка плода, його гіпоксія, порушення антенатального розвитку та періоду новонародженості (Паньків В.І., 1994; Єфімов А.С., Сергієнко О.О., 1998; Федорова М.В. и соавт., 2001; Макацария А.Д. и соавт.,2002).
Стоматологічний аспект цих порушень очевидний, адже процеси формування і мінералізації твердих тканин зуба починаються в антенатальний період розвитку дитини, а його порушення негативно впливають на їх перебіг. Тому, серед захворювань порожнини рота у дітей цього контингенту особливу зацікавленість викликає вивчення каріозного ураження твердих тканин молочних і постійних зубів. Головними чинниками, які можуть обумовлювати виникнення цієї патології у дітей, окрім згаданих, є порушення фосфорно-кальцієвого обміну, обміну вітаміну D, дисгармонійний фізичний розвиток (Строй О.А., 1997).
Лікувально-профілактичні стоматологічні заходи у дітей, народжених матерями, хворими на цукровий діабет, проводять без врахування особливостей, в яких відбуваються процеси формування і мінералізації твердих тканин, що значно зменшує їх ефективність. У зв’язку з цим, вивчення стану твердих тканин молочних та постійних зубів, виявлення причинно-наслідкових зв’язків виникнення та розвитку каріозного ураження і розпрацювання комплексу лікувально-профілактичних заходів у дітей, народжених матерями хворими, на цукровий діабет, можна розглядати як важливу науково-практичну проблему, яка визначає актуальність дослідження.
Наведені положення стали основою для вибору теми нашого дослідження, його мети та завдань.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація є фрагментом науково-дослідницької роботи кафедри стоматології дитячого віку Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького „Оцінка ризику виникнення карієсу зубів та захворювань пародонту у дітей з патологією внутрішніх органів, що проживають в екологічно несприятливих районах” (Державна реєстрація № 0196UО13962).
Мета і задачі дослідження. Мета роботи - вивчити особливості ураження зубів карієсом у дітей, народжених матерями, хворими на цукровий діабет і, з урахуванням отриманих результатів, розпрацювати ефективний комплекс лікувально-профілактичних заходів.
Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити такі завдання:
1. Визначити особливості ураженості молочних та постійних зубів карієсом у дітей, народжених матерями, хворими на цукровий діабет.
2. Дослідити карієсогенні чинники ротової рідини у дітей від матерів, хворих на цукровий діабет.
3. Вивчити мінеральну структуру та структурно-функціональну резистентність емалі зубів у дітей, з обтяженим цукровим діабетом матері антенатальним періодом розвитку.
4. Оцінити стан гігієни порожнини рота таких дітей.
5. Розпрацювати комплекс заходів лікування та профілактики карієсу зубів і оцінити ефективність його застосування у дітей, народжених матерями, хворими на цукровий діабет.
Об’єкт дослідження – діти, народжені матерями, хворими на цукровий діабет.
Предмет дослідження – вплив карієсогенних чинників та комплексу лікувально-профілактичних заходів на первинну і вторинну мінералізацію емалі зубів, ураженість зубів каріозним процесом, мінералізувальні властивості ротової рідини та структурно-функціональну резистентність емалі зубів у дітей цього контингенту.
Методи дослідження. Для досягнення поставленої мети було використано клінічні та лабораторні методи дослідження.
При клінічному обстеженні дітей для характеристики ураження зубів карієсом вивчали показники розповсюдженості (%) та інтенсивності карієсу зубів (кп, КПВ) і поверхонь (кпп, КПВп), активність карієсу, клінічний перебіг карієсу, частоту ускладнених форм, глибину і локалізацію каріозних порожнин, частоту ураження карієсом окремих груп зубів, редукцію карієсу зубів; рівень гігієнічних знань та стан гігієни порожнини рота; структурно-функціональну резистентність емалі зубів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: КЛІНІКА, ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ, НАРОДЖЕНИХ МАТЕРЯМИ, ХВОРИМИ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок