Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: КЛІНІКА, ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ, НАРОДЖЕНИХ МАТЕРЯМИ, ХВОРИМИ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ

КЛІНІКА, ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ, НАРОДЖЕНИХ МАТЕРЯМИ, ХВОРИМИ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ / сторінка 3

Назва:
КЛІНІКА, ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ, НАРОДЖЕНИХ МАТЕРЯМИ, ХВОРИМИ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,92 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
У ротовій рідині вивчали рН і морфологічні властивості з допомогою мікрокристалізації (МК) та мінералізувального потенціалу (МП). Із допомогою методу рентгеноструктурного аналізу на автоматичному дифрактометрі HZG-4a досліджували особливості мінеральної структури емалі молочних зубів.
Наукова новизна одержаних результатів. Вперше проведено комплексне вивчення ураженості молочних і постійних зубів карієсом, особливостей його клінічного перебігу у дітей, народжених матерями, хворими на цукровий діабет. Доведено вплив обтяженої цукровим діабетом вагітності на первинну, вторинну мінералізацію твердих тканин зубів у дітей, кислотостійкість емалі, ураженість зубів карієсом і його клінічний перебіг. Розпрацьовано та апробовано ефективний метод лікування гострого початкового карієсу у дітей, народжених матерями хворими на цукровий діабет та комплекс лікувально-профілактичних заходів, здатних зменшити негативний вплив загальних та місцевих карієсогенних чинників на тверді тканини зуба, знизити приріст карієсу.
Практичне значення одержаних результатів. Підтверджено вплив антенатального періоду розвитку дитини на ураженість зубів карієсом та клінічний його перебіг у дітей, народжених матерями, хворими на цукровий діабет. Створено базу даних про стоматологічну захворюваність цих дітей, яку можна використати для подальшого динамічного спостереження за закономірностями змін та оцінки впливу запропонованого лікувально-профілактичного комплексу на тверді тканини зуба. Для оцінки ефективності карієспрофілактичних заходів та прогнозування карієсу зубів рекомендується використання досліджень ротової рідини (МК, МП), ТЕР-тесту. Розпрацьований і впроваджений лікувально-профілактичний комплекс покращує первинну та вторинну мінералізацію зубів (“Біокальцевіт”); підвищує карієсрезистентність твердих тканин зуба (фтористий лак “Bifluorid 12”, дитяча фторвмісна зубна паста “Stage” (ORAL-B)); забезпечує умови для дозрівання фісур зубів (герметик “Fissurit-FX”).
Запропонований та апробований метод лікування гострого початкового карієсу дозволяє повністю відновити структуру емалі майже у половини (47,85%) випадків (патент №7956 (UA) Ф61С13/00, рац. пропозиція №1779).
Основні наукові та практичні положення дисертаційної роботи залучені у навчальний процес кафедри стоматології дитячого віку Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, кафедри стоматології дитячого віку Донецького державного медичного університету імені М.Горького, кафедра стоматології дитячого віку Вінницького національного медичного університету імені М.І.Пирогова, кафедри дитячої терапевтичної стоматології з профілактикою стоматологічних захворювань Української медичної стоматологічної академії м.Полтава. Метод лікування гострого початкового карієсу зубів впроваджено у практичну діяльність відділення стоматології дитячого віку, стоматологічної поліклініки ЛНМУ імені Данила Галицького та Самбірської стоматологічної поліклініки, на що є відповідні акти впровадження.
Особистий внесок здобувача: Автор самостійно здійснив патентно-інформаційний пошук, опрацював вітчизняну та зарубіжну наукову літературу, визначив мету, завдання та методи дослідження. Особисто здійснив клінічне обстеження дітей. Лабораторні дослідження порошку емалі молочних зубів проводив під керівництвом провідного наукового співробітника лабораторії рентгеноструктурного аналізу кафедри неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка к.х.н. Аксельруда Л.Г. (завідувач кафедри неорганічної хімії, д.х.н., проф. Сколоздра Р. В.). Особисто автор опрацював та апробував лікувально-профілактичний комплекс та методику лікування гострого початкового карієсу. При опрацюванні методу лікування початкового карієсу у співавторстві (Смоляр Н.І., Масний З.П., Масна О.З., Свищ М.П.) проведено розпрацювання пристрою для фіксації лікарського засобу на зубі.
Автор самостійно здійснив аналіз проведених досліджень, статистичне обчислення і написання дисертаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: КЛІНІКА, ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ, НАРОДЖЕНИХ МАТЕРЯМИ, ХВОРИМИ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок