Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: КЛІНІКА, ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ, НАРОДЖЕНИХ МАТЕРЯМИ, ХВОРИМИ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ

КЛІНІКА, ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ, НАРОДЖЕНИХ МАТЕРЯМИ, ХВОРИМИ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ / сторінка 4

Назва:
КЛІНІКА, ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ, НАРОДЖЕНИХ МАТЕРЯМИ, ХВОРИМИ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,92 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Обговорення отриманих результатів, формулювання висновків, підготування наукових праць до друку здійснював за постійною консультаційною участю наукового керівника.
У друкованих матеріалах разом із співавторами участь здобувача є визначальною, матеріали та висновки належать здобувачу.
Апробація результатів дисертації. Основні положення дисертації представлені і обговорені на: науково-практичній конференції „Нові методики та технології в стоматології” (Львів, 1997); першій українсько-американській конференції „Стоматологія та екстренна медицина” (Львів, 1998); I (VIII) з'їзді Асоціації стоматологів України (Київ, 1999); міжнародній науково-практичній конференції „Актуальні питання дитячої стоматології та ортодонтіїЁ (Одеса, 2005).
Публікації. За темою дисертації опубліковано 10 наукових праць, із яких 3 у фахових виданнях, рекомендованих ВАК України, 1 патент на винахід, 4 – у збірниках наукових праць, 2 – у матеріалах і тезах конференцій.
Обсяг і структура дисертації. Дисертація складається із вступу, восьми розділів, висновків, списку використаних джерел і додатку – карти обстеження дитини у стоматолога та копій актів впровадження. Повний обсяг дисертації становить 188 сторінок комп’ютерного тексту. Робота ілюстрована 35 рисунками та 34 таблицями. Список літератури містить 257 джерел.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
Матеріал і методи дослідження. Для вирішення поставлених мети і завдань впродовж 1998-2004 років проведено обстеження 208 дітей віком 3, 6, 9 та 12 років, народжених матерями, хворими на цукровий діабет, які становили основну групу. Для порівняння було обстежено 294 їх одноліток, народжених здоровими матерями, які утворили контрольну групу.
Із метою оцінки ураженості зубів карієсом у 208 дітей основної та 294 дітей контрольної групи визначали основні показники карієсу розповсюдженість (у %), інтенсивність (кп, КПВ зубів і поверхонь), які проаналізовано окремо для молочних та постійних зубів. Активність карієсу вивчали за методом Виноградової Т.Ф. у модифікації Смоляр Н.І. і співавт. (1981). Проаналізовано клінічний перебіг каріозного процесу зубів, частоту ускладнених форм, ураженість карієсом окремих груп молочних і постійних зубів, локалізацію та глибину каріозних порожнин.
Ефективність лікувально-профілактичних заходів обчислювали за показником приросту та редукцією карієсу.
Для оцінки кислотостійкості емалі визначали структурно-функціональну резистентність емалі зубів (методом Окушко В.Р. у модифікації Косарєвої Л.І., 1984) у 208 дітей, народжених матерями, хворими на цукровий діабет. Дослідження здійснили перед проведенням профілактичних заходів та після. Контрольну групу утворили 294 дітей.
Фізичні та морфологічні властивості ротової рідини вивчали з допомогою визначення рН ротової рідини з допомогою стрічки універсального індикаторного паперу стандартної шкали, виробництва Лахема (Чехія) та мінералізувальної здатності, яку оцінювали за показниками мікрокристалізації (МК) (Леус П.А., 1987; Дычко Е.Н., Шпилевская Е.В., 1988; Дубровина Л.А., 1989) та мінералізувального потенціалу (МП) (Сайфулина Х.М. и соавт., 1992). Дослідження водневого показника проведено у 502 дітей. Мінералізувальні властивості ротової рідини вивчено у 125 дітей віком 3, 6, 9 та 12 років, народжених матерями, хворими на цукровий діабет перед і після профілактичних заходів та у 125 їх одноліток, народжених здоровими матерями.
Особливості мінеральної структури молочних зубів у дітей, народжених хворими на цукровий діабет матерями, досліджували з допомогою рентгеноструктурного аналізу порошку емалі 55 бокових різців, видалених з приводу механічної травми та фізіологічної резорбції кореня, на дифрактометрі HZG-4A.
Гігієнічний стан ротової порожнини оцінювали за методом Ю.А.Федорова – В.В.Володкіної (1971). Гігієнічний індекс визначено у 156 дітей віком 3, 9 та 12 років в основній групі та 220 їх одноліток з контрольної групи.
Для оцінки ефективності карієспрофілактичних заходів на спостереженні знаходилося 104 дитини, народжені матерями, хворими на цукровий діабет, які отримували лікувально-профілактичний комплекс і утворили основну групу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: КЛІНІКА, ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ, НАРОДЖЕНИХ МАТЕРЯМИ, ХВОРИМИ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок