Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТИМУЛЮЮЧА І СОРБЦІЙНА ТЕРАПІЯ ПРИ ГНІЙНО-НЕКРОТИЧНИХ ПРОЦЕСАХ У ДІЛЯНЦІ ПАЛЬЦЯ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ

Загрузка...

СТИМУЛЮЮЧА І СОРБЦІЙНА ТЕРАПІЯ ПРИ ГНІЙНО-НЕКРОТИЧНИХ ПРОЦЕСАХ У ДІЛЯНЦІ ПАЛЬЦЯ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ

Назва:
СТИМУЛЮЮЧА І СОРБЦІЙНА ТЕРАПІЯ ПРИ ГНІЙНО-НЕКРОТИЧНИХ ПРОЦЕСАХ У ДІЛЯНЦІ ПАЛЬЦЯ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,51 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Білоцерківський державний аграрний університет
Киричко Борис Павлович
УДК 619:617.57/.58:636.2
СТИМУЛЮЮЧА І СОРБЦІЙНА ТЕРАПІЯ
ПРИ ГНІЙНО-НЕКРОТИЧНИХ ПРОЦЕСАХ
У ДІЛЯНЦІ ПАЛЬЦЯ
У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ
16.00.05 ветеринарна хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Біла Церква 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському державному сільськогосподарському інституті
Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: доктор ветеринарних наук, професор
ІЗДЕПСЬКИЙ Віталій Йосипович,
Полтавська державна аграрна академія,
завідувач кафедри хірургії і акушерства
Офіційні опоненти: заслужений працівник народної освіти України
доктор ветеринарних наук, професор
ПАНЬКО Іван Семенович,
Білоцерківський державний аграрний університет,
професор кафедри хірургії
кандидат ветеринарних наук, доцент
ЮРЧЕНКО Леонід Іванович,
Харківська зооветеринарна академія,
завідувач кафедри хірургії
Провідна установа: Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
кафедра хірургії, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться ____ _________2001р. о____годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.821.02 при Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою: 09 111, м. Біла Церква, вул. Ставищенська, 126; навчальний корпус №5, ауд. №1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету: м. Біла Церква, Соборна площа, 8/1.
 
Автореферат розісланий _______________2001р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат ветеринарних наук П.О.Стадник
 
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Патологія в ділянці кінцівок, особливо пальця, стоїть на другому місці після акушерсько-гінекологічних хвороб [Панько І.С., 2000].
За даними ряду авторів [Калашник И.А.,1991; Рейдла К.А.,1991; Молоканов В.А.,1991; Борисевич В.Б., 1991; Лукьяновський В.А., 1997; Панько І.С. та ін., 1998], в окремих господарствах ураження у ділянці пальця зустрічаються в 30–87% корів, що негативно впливає на економічні показники. Зокрема, на 28–42% знижується середньодобовий надій [Елисеев А.Н. и др., 2000], а передчасна вибраковка хворих тварин досягає 50–60% [Лукьяновський В.А., 1997]. До того ж, підвищується ротація поголів’я, порушується план селекційно-племінної роботи, що не дозволяє реалізувати генетичний потенціал породи і знижує прибутковість галузі. Отже, ураження копитець у високопродуктивних корів є нагальною проблемою скотарства.
Питання лікування при гнійно-некротичних процесах ділянки пальця у корів детально висвітлене у літературі. Однак, велика кількість існуючих методів, як свідчать дані науки і практики, вказує на їх недостатню ефективність в умовах сьогодення. Це спричинено динамічністю патологічного процесу, порушенням норм годівлі та утримання тварин. Крім того, часто не враховуються особливості патогенезу цих захворювань. А між тим, є повідомлення, що гнійно-запальні процеси розвиваються на фоні недостатньої функціональної активності факторів неспецифічного імунітету [Іздепський В.Й., 1988; Іздепський В.Й., Рубленко М.В., 1988; Власенко В.М., 2000] та функцій багатьох систем організму [Creenough P.R.,1985; Vermunt I.I, 1994; Молоканов В.А., 1994, 1995].
Тому подальше вивчення патогенетичних основ хвороб ділянки пальця і опрацювання патогенетично обґрунтованих методів лікування, які б усували не лише симптоми, а й впливали на патогенез захворювання, має істотне наукове і практичне значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно з кафедральною тематикою науково-дослідної роботи.
Мета роботи. Мета наших досліджень полягала в опрацюванні патогене-тично обґрунтованих методів імуностимулюючої і сорбційної терапії у високопродуктивних корів, хворих на гнійні пододерматити, флегмони, рани і виразки шкіри міжпальцьової щілини.
Для досягнення мети необхідно було вирішити наступні завдання:
1. Вивчити розповсюдження патології ділянки пальця у високопродуктивних корів у ряді господарств Полтавської і Дніпропетровської областей.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: СТИМУЛЮЮЧА І СОРБЦІЙНА ТЕРАПІЯ ПРИ ГНІЙНО-НЕКРОТИЧНИХ ПРОЦЕСАХ У ДІЛЯНЦІ ПАЛЬЦЯ У ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КОРІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок