Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ БІРЖОВОЇ ТОРГІВЛІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЮ ПРОДУКЦІЄЮ В УКРАЇНІ

ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ БІРЖОВОЇ ТОРГІВЛІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЮ ПРОДУКЦІЄЮ В УКРАЇНІ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ БІРЖОВОЇ ТОРГІВЛІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЮ ПРОДУКЦІЄЮ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,93 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ВОСКОБІЙНИК Юрій Павлович
УДК 339.1:631.155:330.13
ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ
БІРЖОВОЇ ТОРГІВЛІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЮ ПРОДУКЦІЄЮ В УКРАЇНІ
08.00.03 – економіка та управління національним господарством
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” Української академії аграрних наук
Науковий керівник: | доктор економічних наук,
академік УААН
ГЛАДІЙ Михайло Васильович,
Верховна Рада України,
голова Комітету з питань аграрної політики
та земельних відносин
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук,
член-кореспондент УААН
КИРИЛЕНКО Іван Григорович,
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки” УААН,
головний науковий співробітник
відділу аграрної політики та сільського розвитку
кандидат економічних наук
КОМАРНІЦЬКА Оксана Петрівна,
Кабінет Міністрів України,
радник Віце-прем’єр-міністра України
Захист відбудеться “23” жовтня 2007 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 у Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал, к. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 2-й поверх, к. 212.
Автореферат розісланий “21” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук |
О.Г. Шпикуляк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Докорінна трансформація національної економіки, з переходом до ринкових принципів господарювання, суттєво вплинула на розвиток аграрного сектора. Зокрема, після ліквідації системи державних закупівель сільськогосподарської продукції із заздалегідь доведеними планами і встановленими цінами, новостворена інфраструктура виявилася неспроможною забезпечити ефективне функціонування аграрного ринку. Комерційні канали реалізації аграрної продукції стали основними і водночас найменш прозорими та регульованими, а спрямування основних товарних потоків у неорганізовані, непрозорі канали спричинило значні фінансові втрати для сільськогосподарських товаровиробників. Назріла необхідність формування дієвої інфраструктури аграрного ринку та її головного інституту – біржі, яка має забезпечити прозору і стабільну взаємодію операторів ринку, ефективне просування товарів, формування ринкових цін та страхування учасників ринку від цінових коливань.
Питання формування та функціонування ринкової інфраструктури в Україні ґрунтовно досліджували вітчизняні вчені, зокрема П.І. Гайдуцький, М.В. Гладій, М.В. Зубець, І.Г. Кириленко, О.П. Комарніцька, І.І. Лукінов, П.Т. Саблук, В.П. Ситник, О.М. Шпичак та ін. Дослідженнями проблем безпосередньо біржової діяльності займалися провідні зарубіжні вчені-економісти В.К. Бансал, Дж. Віллей, Н. Кальдор, Дж. М. Кейнс, Дж. Маршалл, Г.Я. Резго, Дж. Сорос, Дж. Хікс, О. Штілліх та ін., в працях яких закладено фундаментальні основи сутності біржової торгівлі. В Україні дослідженнями питань становлення та розвитку біржового ринку займалися ряд вчених: В.П. Горьовий, Б.В. Губський, Б.П. Дмитрук, Р.П. Дудяк, О.В. Лактіонов, Г.Ю. Міщук, О.С. Мограб, М.О. Солодкий, О.М. Сохацька, Г.О. Шевченко та ін. Проте залишається широке коло невирішених проблем формування та ефективного функціонування біржового аграрного ринку. Зокрема, недостатньо досліджені відхилення від загальноприйнятих норм біржової діяльності, що дедалі відчутніше проявляються у роботі товарних бірж, які не виконують своїх функцій. Товарні біржі в Україні не посіли належного місця, як того вимагає ринкова економіка та потребують переосмислення їх сутності й призначення, розробки науково обґрунтованих пропозицій щодо комплексного вирішення тих проблем, які постали перед біржовим аграрним ринком і зумовлюють його неефективне функціонування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ БІРЖОВОЇ ТОРГІВЛІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЮ ПРОДУКЦІЄЮ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок