Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Державне регулювання та цільове програмування сталого соціального розвитку в регіоні

Державне регулювання та цільове програмування сталого соціального розвитку в регіоні

Назва:
Державне регулювання та цільове програмування сталого соціального розвитку в регіоні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,78 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКий ДЕРЖАВНИЙ Університет УПРАВЛІННЯ
БЕГАНСЬКА ІРИНА ЮРІЇВНА
УДК 338:332
Державне регулювання та цільове програмування сталого соціального розвитку в регіоні
 
Спеціальність 25.00.02 – Механізми державного управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
наук з державного управління
Донецьк - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник: | доктор наук з державного управління, професор Лобас Віталій Михайлович, Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України, професор кафедри менеджменту у невиробничій сфері
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Канигін Юрій Михайлович, Університет сучасних знань товариства “Знання” України (м. Київ), професор кафедри менеджменту;
кандидат наук з державного управління Долгальова Олена В’ячеславівна, Донбаська національна академія будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України (м. Макіївка), доцент кафедри менеджменту організацій.
Провідна установа – Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кафедра економічної теорії та фінансів
(м. Харків).
Захист відбудеться 15 лютого 2005 року о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163 а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163 а.
Автореферат розісланий 14 січня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клейнер Я.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Обґрунтування стану і проблем соціального розвитку України, методологічні засади конструювання соціальних пріоритетів у контексті національних інтересів, оцінка правових основ державної та регіональної соціальної політики сприяли визначенню пріоритетних національних інтересів у соціальній сфері. Серед них особливої ваги набувають такі: підвищення рівня та якості життя населення, створення умов формування середнього класу, протидія різкому розшаруванню суспільства за майновим і соціальним становищем, подолання бідності; протистояння руйнуванню людського, трудового та інтелектуального потенціалу, забезпечення розвитку людського капіталу; забезпечення охорони здоров’я населення, зміцнення генофонду українського народу, його фізичного і морального здоров’я; захист прав працюючих, формування високопродуктивного трудового потенціалу, підвищення ціни робочої сили, забезпечення ефективної зайнятості; забезпечення безпеки особи і сім’ї, посилення боротьби із злочинністю в соціальній сфері; створення умов формування громадянського суспільства. Реалізація зазначених пріоритетів і забезпечує сталий соціальний розвиток.
З посиленням ролі регіональної політики у вирішенні соціальних проблем виникла необхідність удосконалення державного стратегічного планування соціальних видатків для розробки відповідних розділів проектів регіональних соціальних програм і забезпечення додержання соціальних стандартів та надання державних соціальних гарантій, визначених Конституцією та законодавством України, з урахуванням поєднання економічних можливостей держави та місцевого самоврядування.
У цих умовах необхідні цільові інтегровані рішення щодо забезпечення права кожного громадянина на достатній життєвий рівень.
У цілому наявність багатьох дискусійних питань і деяких програм дослідження механізму реалізації соціальних прав та гарантування мінімальних стандартів життя, а також об’єктивна необхідність його реалізації в економіці перехідного періоду зумовили вибір теми дисертаційної роботи.
Дослідженню проблем сталого соціального розвитку присвячені роботи багатьох вчених. Значний внесок у вивчення і вирішення цих проблем зробили українські дослідники: Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Державне регулювання та цільове програмування сталого соціального розвитку в регіоні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок