Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Синтез і реакційна здатність органічних люмінофорів – 3-бензазолілпохідних імінохромену та кумарину

Синтез і реакційна здатність органічних люмінофорів – 3-бензазолілпохідних імінохромену та кумарину

Назва:
Синтез і реакційна здатність органічних люмінофорів – 3-бензазолілпохідних імінохромену та кумарину
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,48 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
СИЗОВА ЗОЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 547.587.51+547.781+54.057+543.51
Синтез і реакційна здатність органічних люмінофорів –
3-бензазолілпохідних імінохромену та кумарину
02.00.03 – органічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
ХАРКІВ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі фізичної органічної хімії Науково-дослідного Інституту хімії при Харківському національному університеті ім.. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Дорошенко Андрій Олегович
Науково-дослідний Інститут хімії при Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна,
зав. відділом фізичної органічної хімії
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ доктор хімічних наук, професор
Десенко Сергій Михайлович
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна,
професор кафедри органічної хімії
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Іщенко Олександр Олександрович
Інститут органічної хімії НАН України, м. Київ,
провідний науковий співробітник
ПРОВІДНА УСТАНОВА Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра органічної хімії
Захист відбудеться “ 4 ” квітня 2003 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.14 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (Україна, 61077, м. Харків, пл.. Свободи, 4, ауд. 7-80).
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4)
Автореферат розісланий “ 27 ” лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат хімічних наук Чепелєва Л.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Органічні люмінофори, які мають високі квантові виходи флуоресценції, знаходять широке застосування як сенсибілізатори, флуоресцентні мітки і зонди у медично-біологічних дослідженнях, активні середовища рідинних лазерів, використовуються у колекторах сонячної енергії. В зв'язку з цим для вирішення чис-лен-них практично важливих задач дуже актуальними є і синтез нових органічних люмінофорів, і розширення діапазону застосування вже відомих сполук.
Одним з важливих напрямків використання органічних люмінофорів є створення на їх основі флуоресцентних індикаторів кислотності й зондів для оцінки полярності мікрооточення. Для цієї мети перспективними є органічні сполуки, спектральні характеристики яких чутливі до зміни кислотності й полярності середовища. Одним з перспективних класів таких флуоресцентних барвників є 2-імінохромени внаслідок того, що для них характерна виражена сольватофлуорохромія, а значення рКа близькі до “фізіологічного” інтервалу рН (6-8). Між тим, до цього часу систематичні фізико-хімічні дослідження в ряду імінохроменів практично не проводилися. В даній роботі здійснений спрямований пошук флуоресцентних сенсорів серед похідних 2-імінохромену і кумарину: синтез і кількісне дослідження реакційної здатності і спектрально-флуоресцентних характеристик систематичних рядів органічних барвників цих класів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація є частиною планових досліджень, що проводилися у відділі фізичної органічної хімії НДІ хімії при Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна в рамках держбюджетних тем „Фотоніка і міжмолекулярні взаємодії органолюмінофорів іонної будови” (№ держ. реєстрації 0197U002449), „Фотоніка органолюмінофорів із збільшеним стоксовим зсувом флуоресценції - люмінесцентних зондів нового типу” (№ держ. реєстрації 0199U004432) та „Внутрішньомолекулярний водневий зв`язок і перенос протону у збудженому стані в молекулах-флуорофорах” (№ держ. реєстрації 0101U002779).
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є синтез систематичних рядів 3-бензазолілпохідних кумарину і 2-імінохромену. Встановлення кількісних закономірностей між будовою синтезованих сполук, їх стійкістю, кислотно-основними і спектрально-флуоресцентними характеристиками.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Синтез і реакційна здатність органічних люмінофорів – 3-бензазолілпохідних імінохромену та кумарину

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок