Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ КОМПЛЕКСНОГО РОЗВИТКУ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ РЕГІОНУ: на прикладі Автономної Республіки Крим

Загрузка...

ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ КОМПЛЕКСНОГО РОЗВИТКУ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ РЕГІОНУ: на прикладі Автономної Республіки Крим

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ КОМПЛЕКСНОГО РОЗВИТКУ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ РЕГІОНУ: на прикладі Автономної Республіки Крим
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,71 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Ларіна Тетяна Василівна
УДК 332.1
ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ КОМПЛЕКСНОГО РОЗВИТКУ
ПРОДУКТИВНИХ СИЛ РЕГІОНУ:
на прикладі Автономної Республіки Крим
Спеціальність 08.00.05 – розвиток продуктивних сил
і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України НАН України.
Науковий керівник – | доктор економічних наук
Кондрашихін Андрій Борисович,
Севастопольська філія Кримського інституту економіки та господарського права Міністерства освіти і науки України, професор кафедри фінансів.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Петкова Леся Омелянівна,
Черкаський державний технологічний університет,
завідувач кафедри міжнародних відносин;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Тарасова Ніна Володимирівна,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН країни, завідуюча відділом проблем розвитку промисловості
Захист відбудеться 25 березня 2008 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032,м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032,м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “22” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Я.В. Коваль


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Побудова в Україні соціально-орієнтованої інноваційної моделі ринкової економіки, на основі якої буде забезпечено задоволення матеріальних і духовних потреб людей, підвищення їх добробуту, в значній мірі залежить від рівня забезпечення комплексного розвитку регіонів, удосконалення територіальної організації їх господарства, створення нового механізму управління у всіх сферах життя. Вплив демократичних засад на розвиток суспільних процесів змінює роль та підходи щодо комплексного розвитку регіонів, підсилює суспільні вимоги стосовно стану і перспектив їх соціально-економічного становища, відповідальності органів місцевого самоврядування тощо. У значної мірі це пояснює динаміку показників регіональної системи управління комплексним розвитком, джерелом фінансування якої виступають місцеві бюджети.
Поєднання в сучасній системі управління елементів нового ринкового та застарілого адміністративного підходів господарювання визначає характерний його вплив на формування регіональних ринків товарів та послуг, їх територіальні особливості, які тісно пов'язані з просторовим і стратегічним положенням регіону, наявною природною, економічною і демографічною ситуацією. В умовах історичних реалій мінливості національних, культурно-історичних традицій відбувається пошук нових ефективних шляхів використання продуктивних сил з метою формування моделі сталого розвитку, закладення міцних підвалин національної економіки.
Побудова ринкової економіки змінює методологічні підходи і методичні прийоми розвитку і управління в регіоні, зокрема, найважливішим напрямком соціально-економічної політики стає проблема їх комплексного розвитку, організація та впровадження нових форм управління складовими господарських систем та інших елементів продуктивних сил регіону. Зміни у відносинах власності призводять до організаційних зрушень усього процесу розвитку та управління, вимагають використання та узагальнення сучасного досвіду керування соціально-економічними системами. Все це зумовлює необхідність удосконалення територіальної організації господарства регіону, підвищення рівня його комплексного розвитку та удосконалення регулювання цього процесу.
Теоретичні та прикладні питання розвитку продуктивних сил соціально-економічних систем регіонів у ринкових умовах досліджені у наукових працях багатьох вчених-економістів і практиків. Вагомий внесок у розвиток цієї проблематики внесли О.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ КОМПЛЕКСНОГО РОЗВИТКУ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ РЕГІОНУ: на прикладі Автономної Республіки Крим

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок