Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕАКЦІЇ ОКИСНЕННЯ ФЕРОЇНУ ТА ДИФЕНІЛАМІНОСУЛЬФОНАТУ ПЕРОКСИМОНОСУЛЬФАТНОЮ КИСЛОТОЮ ТА ВИКОРИСТАННЯ ЇХ В АНАЛІЗІ

Загрузка...

РЕАКЦІЇ ОКИСНЕННЯ ФЕРОЇНУ ТА ДИФЕНІЛАМІНОСУЛЬФОНАТУ ПЕРОКСИМОНОСУЛЬФАТНОЮ КИСЛОТОЮ ТА ВИКОРИСТАННЯ ЇХ В АНАЛІЗІ

Назва:
РЕАКЦІЇ ОКИСНЕННЯ ФЕРОЇНУ ТА ДИФЕНІЛАМІНОСУЛЬФОНАТУ ПЕРОКСИМОНОСУЛЬФАТНОЮ КИСЛОТОЮ ТА ВИКОРИСТАННЯ ЇХ В АНАЛІЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,47 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГУМЕННИЙ МИКОЛА ІВАНОВИЧ
УДК 543.42.062:546.72+546.57+546.98+546.56:541.128.12
РЕАКЦІЇ ОКИСНЕННЯ ФЕРОЇНУ ТА ДИФЕНІЛАМІНОСУЛЬФОНАТУ ПЕРОКСИМОНОСУЛЬФАТНОЮ КИСЛОТОЮ ТА ВИКОРИСТАННЯ ЇХ В АНАЛІЗІ
02.00.02 – аналітична хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Ужгород 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент
Зінчук Василь Костянтинович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
доцент кафедри аналітичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, доцент
Блажеєвський Микола Євстахійович,
Національний фармацевтичний університет,
професор кафедри фізичної та колоїдної хімії
кандидат хімічних наук, доцент
Кормош Жолт Олександрович,
Волинський національний університет імені Лесі Українки,
завідувач кафедрою аналітичної хімії
Захист відбудеться «21» квітня 2008 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.03 при Ужгородському національному університеті за адресою: 88000,

м. Ужгород, вул. Підгірна, 46, ауд. 306.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ужгородського національного університету (88000, м. Ужгород, вул. Капітульна, 9).
Автореферат розісланий «17» березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Ю. Сухарева


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Уже на протязі половини століття кінетичні каталітичні методи аналізу (каталіметрія) розвиваються у різних країнах світу. Головною причиною стійкого зацікавлення у них є висока чутливість визначення багатьох неорганічних речовин, яка співмірна з чутливістю мас-спектральних і активаційних методів аналізу, а для виконання кінетичних визначень не потрібно дорогого складного обладнання і захисних пристроїв. При строгому дотриманні умов проведення аналізу каталітичні методи не поступаються перед іншими за точністю, досить експресні, прості і легко піддаються автоматизації.
Основним у розвитку каталітичних методів аналізу завжди залишатиметься подальше підвищення їхньої чутливості. Одним з найдієвіших способів підвищення чутливості є розроблення методів на основі індикаторних реакцій, найкраще окисно-відновних, за участю речовин, які ще не знайшли широкого застосування у каталіметрії, але володіють особливими хімічними властивостями, наприклад пероксимоносульфатної кислоти (ПМСК). При цьому важливо, щоб реагуючі речовини були доступними реактивами або легко отримувались у лабораторних умовах, а саме такими є дифеніламіносульфонат (ДФАС) і фероїн (Ф). Пероксимоносульфатна кислота легко синтезується з калію пероксидисульфату.
Серед найгостріших проблем каталіметрії є недостатня селективність, яку вирішують шляхом поєднання різних методів відокремлення з наступним каталітичним визначенням, що знижує експресність і точність аналізу. Тому перспективним є розроблення методів, селективність яких можна забезпечити підбором умов або введенням маскуючих агентів. Особливої уваги заслуговує вивчення механізмів дії каталізаторів.
Каталіметрію використовують при аналізі промислових, біологічних об’єктів і об’єктів навколишнього середовища, зокрема, природних вод. Особливо цінною вона є в аналізі реактивів і речовин високої чистоти, а також при визначенні малих кількостей шляхетних і рідкісних металів, коли необхідно проводити визначення з достатньою точністю. З огляду на це, актуальними є розроблення і удосконалення каталітичних методів визначення Fe(II, III) і Cu(II), бо вміст домішок цих перехідних елементів у реактивах і речовинах високої чистоти обмежується найчастіше, та Ag(I) і Pd(II), оскільки ці елементи є коштовними металами, які знаходять широке застосування.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась згідно з держбюджетною темою № ХА-19Ф "Розробка методів концентрування та визначення важких металів, флавоноїдів, сульфуровмісних сполук у водах і біосубстратах".
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РЕАКЦІЇ ОКИСНЕННЯ ФЕРОЇНУ ТА ДИФЕНІЛАМІНОСУЛЬФОНАТУ ПЕРОКСИМОНОСУЛЬФАТНОЮ КИСЛОТОЮ ТА ВИКОРИСТАННЯ ЇХ В АНАЛІЗІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок