Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОСОДИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ТИПІВ БРИТАНСЬКОЇ ВИМОВИ (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі шести територіальних типів британської вимови)

Загрузка...

ПРОСОДИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ТИПІВ БРИТАНСЬКОЇ ВИМОВИ (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі шести територіальних типів британської вимови)

Назва:
ПРОСОДИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ТИПІВ БРИТАНСЬКОЇ ВИМОВИ (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі шести територіальних типів британської вимови)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,66 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. І.І. Мечникова
Присяжнюк Оксана Ярославівна
УДК 811.111 – 342
ПРОСОДИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ТИПІВ БРИТАНСЬКОЇ ВИМОВИ
(експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі шести територіальних типів британської вимови)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
філологічних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Григорян Нектар Разміківна,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова,
завідувач кафедри теоретичної та прикладної
фонетики англійської мови
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Кухаренко Валерія Андріївна,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова, професор кафедри
лексикології та стилістики англійської мови;
кандидат філологічних наук, доцент
Ткаченко Людмила Леонідівна,
Херсонський державний університет,
завідувач кафедри романо-германських мов.
Провідна установа: Київський національний лінгвістичний
університет, кафедра німецької філології,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться „20” лютого 2004 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.02. Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова за адресою: 65058, м. Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 91.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова за адресою: 65026, Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розіслано 19 січня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Черноіваненко Є.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У фокусі даного дослідження перебуває регіональна варіативність англійської мови. Її вивчення має особливе значення через глобальне поширення англійської мови у сучасному світі, що зумовлює, з одного боку, уніфікацію, а з іншого - розмежування окремих діалектів у її складі.
Однак дотепер регіональна варіативність англійської мови не отримала належного відображення ні в дослідницькій діяльності, ні у практиці викладання. Більшість наукових робіт з даного питання присвячено опису й аналізу вимовної норми RP (Received Pronunciation), в той час як територіальним діалектам не приділялося достатньо уваги. У навчальних закладах – як в Україні, так і в Європі в цілому – навчання англійській мові як іноземній ведеться переважно на базі вимовної норми RP; використання інших варіантів не рекомендоване. Між тим знання особливостей окремих діалектів не лише розширює лінгвістичний світогляд учня й допомагає йому оцінити все багатство та різноманіття англійської мови, але й полегшує спілкування з жителями Великобританії, які є носіями того чи іншого діалекту. Інтенсивність міжнародних контактів в умовах глобалізації та розширення економічних, політичних, торговельних та культурних зв’язків між Україною, Великобританією та іншими англомовними країнами в даний період зростає.
Для території Британських островів характерна унікальна мовна ситуація, яка дає можливість вивчення регіональної варіативності англійської мови, привертаючи увагу як вітчизняних, так і закордонних дослідників. В останній час інтерес до вивчення територіальної та соціальної варіативності зростає. Різні аспекти територіальної варіативності англійської мови Великобританії вивчалися такими лінгвістами, як М.М. Гухман (1972), М.М. Маковський (1980), Д.А. Шахбагова (1986), О.І. Бродович (1988), G.L. Brook (1963), A.C. Gimson (1970), M. Wakelin (1972), J.C. Wells (1982), P. Trudgill (1984), D. Freeborn (1986) та іншими.
У працях Д.П. Венцкнуте (1974), О.С. Ахманової (1978), В.Г. Гака (1984), Г.М. Вишневської (1987), Т.В. Мошниної (1989), А.Д. Травкіної (2001), D. Abercrombrie (1965), R. Quirk (1969), E. Parrtridge (1980), D. Rosewarne (1984) тією чи іншою мірою розглядалися питання англійського вимовного стандарту RP. У 90-і роки з’явилися публікації про демократизацію RP (І.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПРОСОДИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ТИПІВ БРИТАНСЬКОЇ ВИМОВИ (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі шести територіальних типів британської вимови)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок