Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Атомні дефекти і фізико-хімічні процеси в епітаксійних плівках селеніду свинцю

Атомні дефекти і фізико-хімічні процеси в епітаксійних плівках селеніду свинцю

Назва:
Атомні дефекти і фізико-хімічні процеси в епітаксійних плівках селеніду свинцю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,61 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Волинський державний університет
імені Лесі Українки
Фреїк
Андрій Дмитрович
УДК 539.216.2: 621, 315, 592
Атомні дефекти і фізико-хімічні процеси в епітаксійних плівках селеніду свинцю
01.04.10 – фізика напівпровідників і діелектриків
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Луцьк – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізики твердого тіла Прикарпатського університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор
Рувінський Марк Аунович,
професор кафедри фізики твердого тіла Прикарпатського університету імені Василя Стефаника МОН України,
м. Івано-Франківськ
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Власенко Олександр Іванович,
заступник директора, завідувач відділом дефектоутворення і нерівноважні процеси у складних напівпровідниках Інституту фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова НАН України,
м. Київ
заслужений діяч науки і техніки України,
доктор фізико-математичних наук, професор
Раренко Іларій Михайлович,
завідувач кафедри напівпровідникової мікроелектроніки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича МОН України,
м. Чернівці.
Провідна установа:
Інститут фізики НАН України,
м. Київ
Захист відбудеться 20.02.2004 року о 1400 год, на засіданні спеціалізованої вченої ради К.32.051.01 при Волинському державному університеті імені Лесі Українки Міністерства освіти і науки України за адресою: 43025, м. Луцьк, вул. Потапова, , ауд.101.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Волинського державного університету імені Лесі Українки (43025, м. Луцьк, вул. Винниченка, 30).
Автореферат розісланий 16.01.2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Божко В.В.
ЗАГАЛЬНА  ХАРАКТЕРИСТИКА  РОБОТИ
Актуальність теми. Халькогеніди свинцю є базовим матеріалом для створення термоелектричних перетворювачів енергії, фотоприймальних пристроїв, а також випромінювальних структур середнього і далекого інфрачервоного діапазону оптичного спектру. Для нових областей сучасної електронної техніки актуальною залишається тонкоплівкова реалізація властивостей матеріалу. Високі значення оптичного коефіцієнта поглинання (103–104 см-1) та статичної діелектричної проникності (декілька сотень) дають можливість використовувати тонкі плівки для створення багатоелементних матриць [1*, 2*].
Селенід свинцю кристалізується у структурі типу NaCl із змішаним іонно-ковалентно-металічним хімічним зв’язком і існує як з надлишком металу відносно стехіометричного складу, так і з надлишком халькогену, що обумовлює електронну чи діркову провідність, відповідно. Область гомогенності PbSe при 1170 К пролягає від 49,96 до 50,08атомного вмісту селену [3*].
Атомні дефекти кристалічної структури як власних, так і легованих напівпровідників у значній мірі визначають їх фізико-хімічні властивості [4*, 5*]. Тому дослідження фізики, хімії та інженерії дефектної підсистеми напівпровідникових сполук залишаються актуальними проблемами матеріалознавства. При одержанні тонких плівок із парової фази за ефективним і поширеним методом „гарячої стінки” [6*] технологічні фактори відіграють вирішальну роль у формуванні кристалічної структури і фізичних властивостей конденсату. Дефектна підсистема плівок, крім того, істотно змінюється під дією зовнішніх полів.
Незважаючи на численні публікації [1] у цьому напрямку, на даний час ряд важливих питань залишається ще нез’ясованими. Наукова сторона проблеми потребує належної систематизації експериментальних результатів та їх теоретичного обґрунтування. Таким чином, дослідження природи атомних дефектів і керування їх видом і концентрацією – важлива задача тонкоплівкового матеріалознавства як сполук AIVBVI в цілому, так і селеніду свинцю зокрема.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася у рамках програми Міністерства освіти і науки України: „Дефектоутворення у тонких плівках халькогенідів свинцю та олова” (проект 4.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Атомні дефекти і фізико-хімічні процеси в епітаксійних плівках селеніду свинцю

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок