Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ НАУКОВОГО ПЕРЕДБАЧЕННЯ У ВІЙСЬКОВІЙ СФЕРІ

Загрузка...

ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ НАУКОВОГО ПЕРЕДБАЧЕННЯ У ВІЙСЬКОВІЙ СФЕРІ

Назва:
ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ НАУКОВОГО ПЕРЕДБАЧЕННЯ У ВІЙСЬКОВІЙ СФЕРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г. С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ГУДКОВ Сергій Олександрович
УДК 101:355
ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ НАУКОВОГО ПЕРЕДБАЧЕННЯ У ВІЙСЬКОВІЙ СФЕРІ
09.00.09 – філософія науки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Військовому гуманітарному інституті Національної академії оборони України на кафедрі філософії (м. Київ).
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор, ЦЮРУПА Михайло Володимирович, Військовий гуманітарний інститут Національної академії оборони України, професор кафедри.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор, ОГОРОДНИК Іван Васильович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри. кандидат філософських наук, доцент, ДЕМЧУК Павло Олексійович, Науково-дослідний центр (гуманітарних проблем) Збройних Сил України, старший науковий співробітник.
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра філософії науки і культурології, м. Київ.
 
Захист відбудеться “ 27 ” грудня 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.01 в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4
Автореферат розіслано 25.11. 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук Гардашук Т.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На зламі тисячоліть людство з надією та тривогою намагається зазирнути у власне майбутнє. Філософська та наукова думка перебуває у постійному пошуку фундаментальних засад передбачення можливих відповідей на виклики часу. Багатовекторні тенденції еволюції форм міжнародних відносин, способів військового протистояння, докорінна зміна воєнно-політичної обстановки у світі призвели до становлення нових філософських і наукових підходів у вирішенні проблем війни та миру. Як наслідок, ґрунтовно змінились наукові погляди на шляхи забезпечення воєнної безпеки України, розвитку структури, форм застосування Збройних Сил. Динаміка воєнно-політичних процесів, військової справи, необхідність мінімізації негативних наслідків, пов'язаних з військовою діяльністю, потребує проведення фундаментальних досліджень проблеми наукового передбачення у військовій сфері.
Докорінні зрушення у військовій справі неможливо осягнути без філософської рефлексії в контексті розвитку самої військової науки, що актуалізує проблему об'єктивації відносин філософії та військової науки. Цілісна система духовного осягнення феноменів війни та миру відтворюється у філософсько-наукових концепціях, опосередкованих світоглядними, суспільно-історичними, соціально-політичними, культурними та іншими чинниками.
Сучасний етап розвитку науки відзначається зміною парадигм, що впливає на виконання нею прогностичної функції. Відтепер процес наукового передбачення ґрунтується на теоретичних і методологічних засадах некласичної та постнекласичної науки, які значно відрізняються від класичних фундаментальних положень. Розвиток наукового мислення викликає потребу у філософському осягненні шляхів впливу філософського знання на військово-наукове та навпаки. З початку 90-х років ХХ століття військовими науковцями активно починають використовуватись різноманітні західні футурологічні підходи до осягнення майбутнього, що створює можливість їх штучного “зіткнення”, оголошення одних підходів “науковими”, а інших – “позанауковими”. Це може призвести як до необґрунтованого відторгнення переважної більшості традиційних поглядів на проблеми війни та миру з одного боку, так і неприйняття інновацій - з іншого. Узгоджувальну роль в цьому аспекті може виконати філософія науки.
Дослідження основних закономірностей, принципів та специфіки прогностичної діяльності у військовій сфері сприяє підвищенню ефективності військового управління.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ НАУКОВОГО ПЕРЕДБАЧЕННЯ У ВІЙСЬКОВІЙ СФЕРІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок