Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГІОНАЛЬНИЙ КОНФЛІКТ НА БЛИЗЬКОМУ СХОДІ У ГЛОБАЛЬНОМУ КОНТЕКСТІ

РЕГІОНАЛЬНИЙ КОНФЛІКТ НА БЛИЗЬКОМУ СХОДІ У ГЛОБАЛЬНОМУ КОНТЕКСТІ

Назва:
РЕГІОНАЛЬНИЙ КОНФЛІКТ НА БЛИЗЬКОМУ СХОДІ У ГЛОБАЛЬНОМУ КОНТЕКСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,09 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ ТА МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
МАГДА Євген Валерійович
УДК 321.64+325.36+327.56+329.3:297
РЕГІОНАЛЬНИЙ КОНФЛІКТ
НА БЛИЗЬКОМУ СХОДІ
У ГЛОБАЛЬНОМУ КОНТЕКСТІ
23.00.04 – Політичні проблеми міжнародних систем
та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор
Гончар Борис Михайлович,
завідуючий кафедрою нової та новітньої історії
історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, доцент
Скороход Юрій Степанович,
доцент кафедри міжнародних організацій та дипломатичної служби Інституту міжнародних відносин Київського національного університету
кандидат історичних наук, доцент
Пророченко Наталя Олександрівна,
доцент кафедри міжнародної інформації університету економіки і права “КРОК”
Провідна установа: Інститут соціальних наук Одеського національного університету імені Іллі Мечнікова
Захист відбудеться “11”квітня 2006 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.02 Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України (01030, Київ, вул. Леонтовича, 5; т.239-66-60)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України (01030, Київ, вул. Леонтовича, 5; т.239-66-60)
Автореферат розісланий “3” березня 2006 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради к.п.н. Сушко О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Останні десятиріччя XX та початок ХХІ століття стали етапом істотних змін як в сфері глобальних міжнародних відносин, так і в розвитку політичної, соціальної і економічної ситуації в багатьох країнах світу. Найвагоміше значення для сучасної політичної та економічної стабільності світу зберігає регіон Близького Сходу, який вже десятки років переживає перманентний політичний конфлікт, що періодично переростає у військові дії і постійно характеризується проявами насильства. Протистояння Держави Ізраїль з оточуючими її арабськими країнами та палестинським рухом опору залишається постійним дестабілізуючим чинником для сучасної світової системи. Цей регіональний конфлікт безперечно має глобальний вимір та світове значення з огляду на вкрай важливе геополітичне розташування Близького Сходу та його більш, ніж вагомий вплив на постачання енергоносіїв, котрі живлять найрозвинутіші економіки Заходу. Після закінчення “холодної війни” близькосхідна криза перестала оформлюватися у риториці ідеологічного протистояння, що врешті виявило фундаментальні протиріччя — конфесійного, етнокультурного та цивілізаційного порядку. Поглиблене розуміння цих процесів через політологічний аналіз можливе лише за умови врахування одного з системних чинників глобалізації, який полягає у тому, що політичний та соціально-економічний розвиток Близького Сходу обумовлюється-складним комплексом різноспрямованих тенденцій, чимало з яких детермінуються глобалізацією та одновимірним глобалізмом США.
Актуальність теми дослідження зумовлена справді унікальною роллю близькосхідного регіону в світовій політиці, необхідністю встановлення причинно-наслідкових зв’язків між "гарячими" і "холодними" фазами військово-політичної кризи на Близькому Сході як передумови для забезпечення прогресу в розв'язанні арабо-ізраїльського конфлікту; відсутністю комплексного дослідження в сучасній науковій літературі, де б розглядався цей регіональний конфлікт в контексті вивчення процесів глобалізації.
Явище глобалізації є визначальним чинником розвитку сучасного людства, якісно новим етапом історичного процесу, новою історичною епохою. Цей домінуючий у світовій політології підхід піддається критиці скептиків, які вбачають у глобалізації лише розгортання з більшою інтенсивністю вже доволі тривалих процесів. Але в будь-якому разі очевидна вагомість зваженого наукового аналізу впливу цього явища на перебіг локальних або регіональних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РЕГІОНАЛЬНИЙ КОНФЛІКТ НА БЛИЗЬКОМУ СХОДІ У ГЛОБАЛЬНОМУ КОНТЕКСТІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок