Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Управління інвестиційною діяльністю в умовах ринкової трансформації економіки регіону (на матеріалах Закарпатської області)

Управління інвестиційною діяльністю в умовах ринкової трансформації економіки регіону (на матеріалах Закарпатської області)

Назва:
Управління інвестиційною діяльністю в умовах ринкової трансформації економіки регіону (на матеріалах Закарпатської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,60 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДРОЗДОВСЬКИЙ ЯРОСЛАВ ПЕТРОВИЧ
УДК: 330.322(477.87)
Управління інвестиційною діяльністю в умовах ринкової трансформації економіки регіону
(на матеріалах Закарпатської області)
Спеціальність: 08.02.03 – організація управління, планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Ужгород – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки, менеджменту та маркетингу Ужгородського національного університету МОН України.
Науковий керівник Мікловда Василь Петрович, доктор економічних наук, професор, член-кор. НАН України, завідувач кафедри економіки, менеджменту та маркетингу Ужгородського національного університету
Офіційні опоненти Лендєл Михайло Андрійович, доктор економічних наук, професор, член-кор. УААН, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин Ужгородського національного університету
Коваленко Андрій Олексійович, кандидат економічних наук, старший науковий співробітник, Рада по вивченню продуктивних сил НАН України, м. Київ
Провідна установа Львівський національний університет ім. Івана Франка, кафедра економіки підприємства, м.Львів
Захист відбудеться 30 червня 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.02 в Ужгородському національному університеті за адресою: 88000, м. Ужгород, пл. Народна, 3, аудиторія 47.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Капітульна, 9.
Автореферат розісланий “28” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент С.С. Слава


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Регіональна інвестиційна політика в умовах становлення ринкової економіки передбачає вжиття дійових важелів регулювання, спрямованих не тільки на стимулювання вкладення інвестиційних ресурсів (у тому числі іноземних), але й на ефективне їх використання. Мова йде про визначення пріоритетних напрямів інвестування, формування механізму залучення інвестицій та комплексне управління регіональним інвестиційним процесом.
Рівень інвестиційної активності у регіоні і темпи його економічного розвитку у значній мірі визначаються прогресивністю діючого механізму управління інвестиційною діяльністю. Старі механізми управління інвестиційною діяльністю практично припинили своє існування, вони рідко відповідають сучасним вимогам і потребам регіональної економіки. Сучасні вітчизняні механізми управління інвестиційною діяльністю, які модифікувалися в процесі ринкових трансформацій, вимагають подальшого вдосконалення.
Необхідність проведення певних змін в інвестиційній регіональній політиці, у тому числі й Закарпаття, є очевидною. Слід забезпечити зростання питомої ваги капіталовкладень у пріоритетні галузі матеріальної сфери вже у найближчій перспективі. Це обумовлено не лише світовим досвідом, але й значимістю галузей, пріоритетних для соціально-економічного комплексу регіону. Нині ж знос основних фондів у багатьох галузях наближається до 80%, постійно скорочується будівництво нових та розширення діючих підприємств, незначними залишаються інвестиції в устаткування. За умов збереження цих тенденцій виникне ситуація, коли різко почнуть зменшуватися доходи у галузях матеріальної сфери, а відповідно і обсяги надходжень до бюджету області, що обмежить можливості вирішення актуальних для регіону завдань соціально-економічного розвитку. Тому, необхідним є проведення змін в існуючій регіональній інвестиційній політиці. Набуває актуальності науково-методичне забезпечення обґрунтування доцільності інвестицій та їх прогнозування, запровадження ефективного механізму управління регіональними інвестиційними процесами.
Вагомий внесок у дослідження актуальних питань в інвестиційній діяльності в Україні належить вітчизняним дослідникам: Ю. Бажалу, О.Болховітіновій, О. Гаврилюку, В.Гейцю, М. Герасимчуку, Б. Губському, М.Долішньому, Б. Кваснюку, І. Лукінову, А.Мар’єнко, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Управління інвестиційною діяльністю в умовах ринкової трансформації економіки регіону (на матеріалах Закарпатської області)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок