Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАДІАЦІЙНО-ІНДУКОВАНІ ДЕФЕКТИ У КРИСТАЛАХ СКЛАДНИХ БОРАТІВ Li6-x(Na,Mg)xGd(BO3)3:Ce ТА Li6Gd(Y)1-xEux(BO3)3

РАДІАЦІЙНО-ІНДУКОВАНІ ДЕФЕКТИ У КРИСТАЛАХ СКЛАДНИХ БОРАТІВ Li6-x(Na,Mg)xGd(BO3)3:Ce ТА Li6Gd(Y)1-xEux(BO3)3

Назва:
РАДІАЦІЙНО-ІНДУКОВАНІ ДЕФЕКТИ У КРИСТАЛАХ СКЛАДНИХ БОРАТІВ Li6-x(Na,Mg)xGd(BO3)3:Ce ТА Li6Gd(Y)1-xEux(BO3)3
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,22 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МОНОКРИСТАЛІВ
Явецький Роман Павлович
УДК 535.34
РАДІАЦІЙНО-ІНДУКОВАНІ ДЕФЕКТИ У КРИСТАЛАХ СКЛАДНИХ БОРАТІВ Li6-x(Na,Mg)xGd(BO3)3:Ce ТА Li6Gd(Y)1-xEux(BO3)3
01.04.07 фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків-2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті монокристалів НАН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Толмачов Олександр Володимирович,
Інститут монокристалів НАН України,
заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Рогачова Олена Іванівна
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
кафедра теоретичної та експериментальної фізики, професор
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Гальчинецький Леонід Павлович,
Інститут сцинтиляційних матеріалів
НАН України,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, фізичний факультет,
м. Київ.
Захист відбудеться “16“ червня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.169.02 при Інституті монокристалів НАН України, 61001, м. Харків, пр.Леніна, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту монокристалів НАН України (м. Харків, пр. Леніна, 60).
Автореферат розісланий “5“ травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.ф.-м.н. І.М. Притула


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сполуки боратів знаходять застосування у різних галузях сучасної техніки – в нелінійній оптиці, засобах відображення та зберігання інформації, в якості детекторів іонізуючих випромінювань, що обумовлено наявністю практично важливих властивостей – низьким концентраційним гасінням люмінесценції, радіаційною стійкістю, хімічною стабільністю. Фізичні властивості цих сполук обумовлені особливостями кристалічної будови – борокисневий поліаніон може формувати острівці, ланцюги, шари або каркас. Високий вміст ізотопу бору 10B робить сполуки боратів привабливими матеріалами для реєстрації теплових нейтронів.
Важливою особливістю подвійних боратних сполук є змішаний характер хімічних зв’язків між елементами, що утворюють їх кристалічну структуру – спрямовані ковалентні зв’язки B–O та переважно іонні зв’язки кисню з катіонами металів. Це обумовлює певне різноманіття шляхів радіаційного дефектоутворення у кристалах боратів, зокрема в ізоструктурних літій-рідкісноземельних (РЗ) боратах - Li6RE(BO3)3 (RE=Gd, Y, Eu). Їх кристалічну структуру складають острівцеві ізольовані BO3-трикутники, що з’єднуються за допомогою поліедрів літію та рідкісноземельного елементу у тривимірний змішаний каркас. Ці матеріали дозволяють вводити великі концентрації активатора у підгратку матричного рідкісноземельного іону з дотриманням правил ізоморфізму. Активування рідкісноземельними іонами, що можуть існувати у декількох зарядових станах, або модифікація нелюмінесціюючими іонами призводить до локального перерозподілу електронної щільності, що повинно ініціювати утворення різних типів радіаційно-індукованих дефектів і в цілому має проявитися у підвищенні ефективності процесу радіаційного дефектоутворення.
На початок виконання роботи були відомі дані про люмінесцентні властивості твердих розчинів Li6Gd(Y)1-xEux(BO3)3 (x=0-1), отримані на полікристалах або маломірних монокристалах розміром близько 411 мм3. Було досліджено основні оптичні властивості чистих та активованих церієм полі- та монокристалів Li6Gd(BO3)3 та Li6Y(BO3)3. Основна увага приділялась вивченню процесу міграції електронних збуджень. Було протестовано основні сцинтиляційні характеристики кристалів Li6Gd(Y)(BO3)3:Ce. Інформація про вплив модифікуючих домішок на механізми радіаційного дефектоутворення в кристалах LGBO:Ce була відсутня. Взагалі не було інформації про можливі типи радіаційних дефектів в активованих європієм монокристалах Li6Gd(Y)(BO3)3.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: РАДІАЦІЙНО-ІНДУКОВАНІ ДЕФЕКТИ У КРИСТАЛАХ СКЛАДНИХ БОРАТІВ Li6-x(Na,Mg)xGd(BO3)3:Ce ТА Li6Gd(Y)1-xEux(BO3)3

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок