Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: СПІВВІДНОШЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ ТА ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ: ТЕОРЕТИЧНІ І ПРАКТИЧНІ ПИТАННЯ

СПІВВІДНОШЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ ТА ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ: ТЕОРЕТИЧНІ І ПРАКТИЧНІ ПИТАННЯ / сторінка 11

Назва:
СПІВВІДНОШЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ ТА ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ: ТЕОРЕТИЧНІ І ПРАКТИЧНІ ПИТАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,03 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Компетенція є категорією, яка характеризується сукупністю конкретних прав і обов’язків органів, організацій, посадових осіб, що вимагають певну поведінку від фізичних та юридичних осіб та предметів відання, які закріплені Конституцією та законами України, а також підзаконними правовими актами.
Доведено, що співвідношення повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування є певною формою взаємозв’язку повноважень цих органів, який завжди знаходить свій вираз у розмежуванні повноважень. Удосконалення співвідношення повноважень відповідних органів означає досягнення належного розмежування повноважень, яке передбачає ефективну діяльність місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування і здійснюється на основі наступних принипів: забезпечення верховенства права, раціонального поєднання державних, регіональних і місцевих інтересів, ефективності здійснення повноважень, економічно та соціально необхідного і достатнього рівня децентралізації в умовах унітарної держави, визначення меж делегування повноважень на засадах субсидіарності, раціонального поєднання галузевих та функціональних засад управління.
Запропоновано перелік основних критеріїв, які повинні лежати в основі розмежування повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування; цими критеріями визнається відповідність повноважень природі органів, а також поставленим перед ними завданням, відповідність наданих повноважень інтересам, що реалізують аналізовані органи, спрямованість на ефективне вирішення питань місцевого значення.
Для досягнення належного розмежування повноважень органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади потрібно виходити в першу чергу із завдань їхньої діяльності. Основне призначення місцевих державних адміністрацій полягає у тому, що вони здійснюють забезпечення виконання Конституції і законів України на відповідній території та здійснюють контрольно-наглядові повноваження за дотриманням прав і свобод громадян та законності в тому числі і органами місцевого самоврядування. Натомість основними завданнями органів місцевого самоврядування є, по-перше, здійснення безпосереднього забезпечення нормальних умов життєдіяльності населення відповідної території, по-друге, виявлення та більш повне залучення та використання місцевих людських та інших ресурсів і, по-третє, забезпечення функціонування зворотного зв’язку в державному управлінні.
Визначено способи правового опосередкування співвідношення повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, що є одночасно і засобами досягнення належного розмежування повноважень місцевих органів публічної влади; ними є розподіл, перерозподіл і делегування. Розподіл і перерозподіл повноважень характеризують наділення нормативно-правовим шляхом відповідних органів владними повноваженнями, а делегування означає спосіб встановлення співвідношення аналізованих повноважень самими місцевими органами публічної влади, характеризується тимчасовістю та диспозитивністю.
Обґрунтовано доцільність використання договірної форми розмежування повноважень. Предметом адміністративного договору може бути або спільна діяльність у тій чи іншій сфері чи стосовно того чи іншого об’єкта управління або навіть саме розмежування повноважень.
Доведено, що удосконалення співвідношення делегованих повноважень органів місцевого самоврядування сіл, селищ, міст та контрольних повноважень органів виконавчої влади за їх здійсненням повинне здійснюватися за допомогою перерозподілу у двох напрямках. Перший – це закріплення в законодавчих актах, зокрема, Законі України “Про місцеві державні адміністрації” переліку тих повноважень, які можуть бути делеговані місцевими органами виконавчої влади органам місцевого самоврядування, тобто ті повноваження, стосовно яких повинен реалізовуватися контроль за доцільністю їх здійснення органами виконавчої влади. Другий – це зміна самого способу делегування повноважень за допомогою регламентації в законодавчих актах необхідності укладення адміністративного договору про виконання делегованих повноважень між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а також основних умов таких договорів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СПІВВІДНОШЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ ТА ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ: ТЕОРЕТИЧНІ І ПРАКТИЧНІ ПИТАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок