Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: СПІВВІДНОШЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ ТА ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ: ТЕОРЕТИЧНІ І ПРАКТИЧНІ ПИТАННЯ

СПІВВІДНОШЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ ТА ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ: ТЕОРЕТИЧНІ І ПРАКТИЧНІ ПИТАННЯ / сторінка 7

Назва:
СПІВВІДНОШЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ ТА ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ: ТЕОРЕТИЧНІ І ПРАКТИЧНІ ПИТАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,03 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Дотримання принципу забезпечення верховенства права при розмежуванні повноважень аналізованих органів означає перш за все, що встановлене співвідношення повноважень повинне забезпечувати реалізацію основних прав і свобод людини і громадянина. Тобто з одного боку повинне бути дотримане передбачене Конституцією України право жителів села, селища, міста самостійно вирішувати питання місцевого значення, а з іншого боку має бути забезпечена можливість участі громадян в управлінні державними справами. Відмінним від принципу верховенства права є принцип верховенства закону, однак взаємодія цих двох принципів при розмежуванні повноважень досліджуваних органів проявляється при вирішенні питання про межі законодавчого регулювання порядку здійснення органами місцевого самоврядування своїх повноважень і про межі самостійності в їх рішеннях.
Розкривається, що принцип економічно та соціально необхідного і достатнього рівня децентралізації в умовах унітарної держави може бути забезпечений шляхом раціонального поєднання централізації і децентралізації управління, тобто його аналіз перенесений в площину визначення оптимального співвідношення між централізацією і децентралізацією. Зберігаючи значну частину самостійності у вирішенні місцевих справ, органи місцевого самоврядування повинні керуватися у своїй діяльності нормами центральної влади, що стосується загальнодержавних вимог.
Складність застосування принципу ефективності здійснення повноважень у процесі законотворення полягає у його практичному вимірі та оцінці. Стосовно розмежування повноважень місцевих органів публічної влади, то його основні показники, результативність та економічність, проявляються наступним чином. Показник результативності націлює здійснення повноважень на максимально низький рівень управління, тобто на рівень, де здійснюють свою діяльність органи місцевого самоврядування, а показник економічності передбачає для раціонального використання матеріальних і організаційних ресурсів передчу здійснення частини повноважень нагору, до органів місцевого самоврядування, які представляють спільні інтереси громад, а також до органів виконавчої влади, які представляють інтереси всього суспільства.
Сучасне розуміння принципу субсидіарності відображає практику постійного перерозподілу повноважень між владними суб’єктами для того, щоб управлінські послуги надавалися на найбільш близькому рівні до їх споживачів, тому даний принцип є одним із найважливіших для визначення меж делегування повноважень органами місцевого самоврядування. Тільки для тих питань місцевого значення, які не можуть бути вирішені відповідними органами місцевого самоврядування, слід передбачити можливість їх делегування органам виконавчої влади, а саме, місцевим державним адміністраціям.
Обґрунтовано, що розмежування повноважень між місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування на основі принципу раціонального поєднання галузевих та функціональних засад управління передбачає два аспекти. По-перше, зміну підходу до визначення компетенції місцевих державних адміністрацій в компетенційних законах, а саме, приведення їх у відповідність до положень Конституції України, яка закріпила основні напрями діяльності місцевих державних адміністрацій переважно на функціональних засадах управління. По-друге, при дотриманні першого положення власне розмежування потребуватиме тільки галузева компетенція державних і самоврядних органів, а вона не буде обширною.
У підрозділі 2.2. “Критерії та правові засади розмежування повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування” визначено, що критерії, на основі яких пропонується здійснювати розмежування повноважень місцевих органів публічної влади і які мають важливе значення при створенні теоретичних засад та практичної реалізації повноважень даних органів, є відповідність повноважень природі органів, а також поставленим перед ними завданням, відповідність наданих повноважень інтересам, що реалізують аналізовані органи та спрямованість на ефективне вирішення питань місцевого значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СПІВВІДНОШЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ ТА ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ: ТЕОРЕТИЧНІ І ПРАКТИЧНІ ПИТАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок