Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> управління регіональним розвитком в умовах перехідної економіки україни

управління регіональним розвитком в умовах перехідної економіки україни

Назва:
управління регіональним розвитком в умовах перехідної економіки україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,69 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Матвієнко Роман Олександрович
УДК 332.137
управління регіональним розвитком в умовах перехідної економіки україни
Спеціальність 08.10.01 – розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2005Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор, чл.-кор НАН України Данилишин Богдан Михайлович, Рада по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України, заступник голови
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Ступень Михайло Григорович, Львівський аграрний університет, завідуючий кафедрою земельного кадастру;
кандидат економічних наук Нижник Олена Михайлівна, Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України, начальник департаменту регіональної політики;
Провідна установа:
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, відділ проблем регіональної економіки, м. Київ.
Захист відбудеться 14 березня 2005 р. о 15 год. годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомиться у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “10” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Бандур С.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Побудова в Україні нової соціально-орієнтованої моделі розвитку супроводжується структурними змінами у всіх сферах економіки, що вимагає пошуку і впровадження в практику прогресивних форм ведення господарства на регіональному рівні, розробки і застосування адекватних методів і форм управління регіональним розвитком. Тому зростає роль і обумовлюється необхідність вивчення досвіду, використання наукових розробок з питань управління в господарських соціально-економічних системах, впровадження обґрунтованих пропозицій по удосконаленню управлінської діяльності суспільним процесом на регіональному рівні.
Враховуючи те, що регіоналізація управління соціально-економічним розвитком, яка закріпилась як світова тенденція, що характеризується зростанням ролі та поглиблення територіального поділу праці, людського фактору і соціальних аспектів розвитку, значенням просторово-територіальних пропорцій і взаємозв’язку в економічному зростанні, посилюється, то набуває особливої ваги взаємозалежність розвитку регіонів різного таксономічного рангу як в середині країни так і за її межами. Все це зумовлює трансформацію форм управління цими процесами в регіонах з урахуванням особливостей ринкової економіки, необхідність формування та удосконалення організаційно-економічного механізму управління регіональним розвитком.
Вивченню та узагальненню проблем регіонального розвитку і управління цим процесом присвячені фундаментальні дослідження українських вчених-регіоналістів, зокрема глибиною і широтою охоплення досліджуваних проблем характеризуються наукові праці О.М. Алимова, О.І. Амоші, С.І. Бандура, П.П. Борщевського, В.М. Геєця, Б.М. Данилишина, М.І. Долішного, С.І. Дорогунцова, Л.М. Зайцева, Т.А. Заяць, А.О. Єпіфанова, В.Ф. Євдокимова, В.І. Куценко, І.І. Лукінова, А.С. Лисецького, Ю.П. Лебединського, Ю.В. Макогон, А.Г. Мазура, В.К. Мамутова, В.Ф. Столярова, В.К. Симоненка, О.П. Сологуб, М.І. Фащевського, В.І. Пили, В.А. Поповкіна, М.Ф. Тимчука, Л.Г. Чернюк, М.Г. Чумаченка, В.Ф. Филипенка.
Наукові здобутки вчених мають велике значення. Проте, проблема управління регіональним розвитком потребує подальшого дослідження, так як докорінно змінились внутрішні і зовнішні умови функціонування господарства регіональних систем, набуває нового значення і трансформується управління регіональним розвитком, орієнтуючись на забезпечення комплексності і економічної ефективності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: управління регіональним розвитком в умовах перехідної економіки україни

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок