Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Принципи навчання і виховання у педагогічній спадщині С.І.Миропольського

Принципи навчання і виховання у педагогічній спадщині С.І.Миропольського

Назва:
Принципи навчання і виховання у педагогічній спадщині С.І.Миропольського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,06 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Харківський державний педагогічний університет
ім.Г.С.Сковороди
Голубнича Людмила Олександрівна
УДК 371.302.036 (09)
Принципи навчання і виховання
у педагогічній спадщині С.І.Миропольського
13.00.01 – теорія та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
Золотухіна Світлана Трохимівна,
Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди,
професор кафедри педагогіки;
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
академік АПН України
Євтух Микола Борисович,
Відділення педагогіки і психології вищої школи АПН України,
академік-секретар;
кандидат педагогічних наук, доцент
Сбруєва Аліна Анатоліївна,
Сумський державний педагогічний університет ім. А.С.Макаренка,
завідувач кафедри педагогіки.
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний університет
ім. В.К.Винниченка, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград.
Захист відбудеться "19" грудня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.64.053.04 Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 221.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2).
Автореферат розісланий "14" листопада 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дмитренко Т.О.


ВСТУП
Актуальність та ступнінь досліджуваності дослідження.
Перетворення, що відбуваються в соціальній, економічній, політичній, духовній сферах життя країни, об'єктивно вимагають критичного вивчення вітчизняної історії, зокрема в галузі освіти і виховання. Історико-педагогічні дослідження допомагають глибше розкрити більшість аспектів досліджуваної проблеми завдяки вивченню її в динаміці на різних етапах розвитку суспільства. Осмислення історичних фактів, теорій і явищ, різноманітних шляхів людського розвитку, як підкреслено в Державній національній програмі "Освіта" (Україна XXI століття), є одним з шляхів реформування змісту освіти, виховання підростаючого покоління.
Педагогічні принципи обумовлюють зміст, організаційні форми і методи навчально-виховного процесу у відповідності з метою і завданнями відображують і його нормативні засади за конкретно-історичних умов.
Саме тому у сучасний період розвитку України значну наукову цінність має звернення вчених, практиків до існуючого національного освітньо-виховного досвіду, висвітлення з нових позицій творчості, педагогічної спадщини багатьох вітчизняних педагогів, методистів минулого. У зв'язку с цим особливий інтерес викликають дослідження витоків їх педагогічних поглядів, що зумовили теоретичні концепції педагогів, філософів, що дозволить більш глибше зрозуміти, осмислити сутність їх теорій, ідей.
Аналіз специфіки сімейного виховання, набутої освіти, професійної діяльності, дружніх і ділових відносин, соціально-економічних, політичних умов в країні в конкретний період і т.д. дають можливість достовірно і науково з'ясувати підходи автора до розглядання різноманітних проблем, зокрема, питань народної освіти. Так, в історико-педагогічних дослідженнях, монографічних роботах М.Б.Євтуха, Л.П.Вовк, І.В.Зайченко, Н.П.Калиниченко, В.В.Кеміня, В.К.Майбороди, Н.Г.Нічкало, З.Равкіна, М.Г.Стельмаховича, О.В.Сухомлинської, Л.Ф.Шиманської та ін. звертається серйозна увага на передумови перетворень, які відбувалися в соціально-економічному житті суспільства в досліджуваний період і забезпечували теоретичну наукову позицію видатних педагогічних діячів.
До фундаментальних досліджень, в яких розкриваються витоки світогляду, педагогічних поглядів видатних педагогів, письменників минулого та сучасності Х.Д.Алчевської, Б.Д.Гринченка, О.В.Духновича, П.Ф.Каптерєва, Я.А.Коменського, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Принципи навчання і виховання у педагогічній спадщині С.І.Миропольського

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок