Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> спектральні прояви взаємодії ціанінових барвників у водних розчинах та на поверхні днк

спектральні прояви взаємодії ціанінових барвників у водних розчинах та на поверхні днк

Назва:
спектральні прояви взаємодії ціанінових барвників у водних розчинах та на поверхні днк
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,67 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
ЛОСИЦЬКИЙ Михайло Юрійович
УДК 535.37+539.196
спектральні прояви взаємодії ціанінових барвників у водних розчинах та на поверхні днк
01.04.05 - оптика, лазерна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі експериментальної фізики фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Ящук Валерій Миколайович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри експериментальної фізики фізичного факультету
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Остапенко Ніна Іванівна,
Інститут фізики НАН України,
провідний науковий співробітник відділу фотоактивності
кандидат фізико-математичних наук,
доктор біологічних наук, професор
Говорун Дмитро Миколайович,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
заступник директора з наукової роботи,
завідувач відділу молекулярної біофізики
Провідна установа: Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України, м. Київ
Захист відбудеться "23" травня 2005 року о 1430 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.23 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03680, м. Київ, просп. Академіка Глушкова, 2, корп. 1, фізичний факультет, ауд. 200
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий " 21" квітня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.23,
доктор фізико-математичних наук, професор Поперенко Л.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Ціанінові барвники широко застосовуються в багатьох галузях науки та техніки, зокрема як флюоресцентні зонди для детекції біологічних об'єктів, сенсибілізатори у фотографії, пасивні затвори й активні середовища для лазерів. У більшості випадків застосування ціанінів визначається їх спектральними властивостями, що пов'язані з електронними переходами в цих барвниках, зокрема значеннями довжини хвилі максимуму та напівширини спектрів поглинання і флюоресценції, оптичної густини поглинання та інтенсивності флюоресценції. Тому природно, що процеси утворення агрегатів ціанінів, що можуть викликати зміни вищезазначених властивостей, характер цих змін та умови, за яких такі процеси відбуваються, а також природа та механізми агрегації потребують детального вивчення.
Утворення агрегатів ціанінових барвників найсильніше проявляється у водних розчинах. А оскільки саме у водних розчинах здійснюються дослідження біологічних молекул, зокрема ДНК, то вплив агрегації ціанінових флюоресцентних зондів на чутливість детекції ДНК за допомогою цих зондів може бути значним. Якщо спектральні прояви взаємодії окремих молекул ціанінових барвників з ДНК є достатньо вивченими, то утворення агрегатів ціанінових барвників на ДНК досліджено недостатньо. Окрім того, хоча вплив агрегації на спектри поглинання ціанінів у водному розчині досить добре відомий, недостатньо вивченим є прояв агрегації ціанінів у спектрах флюоресценції, особливо в присутності ДНК. Також недостатньо дослідженим є вплив агрегації барвників у розчині на чутливість детекції ДНК.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є результатом досліджень фотофізичних властивостей ціанінових барвників, які проводились на кафедрі експериментальної фізики Київського національного університету імені Тараса Шевченка у співробітництві з Інститутом молекулярної біології і генетики НАН України. Тема роботи пов’язана з розробками держбюджетної теми Кабінету міністрів України №01БФ051-12ДП “Розробка фізичних основ створення і дослідження функціональних матеріалів для фотоніки та наноелектроніки”.
Мета роботи полягала у вивченні спектральних проявів агрегації деяких ціанінових барвників у водному середовищі та в присутності ДНК, з’ясуванні просторової будови агрегатів, структури їх електронних рівнів та електронних переходів, а також впливу процесу агрегації на чутливість визначення ДНК ціаніновими барвниками.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: спектральні прояви взаємодії ціанінових барвників у водних розчинах та на поверхні днк

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок