Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Поліметинові сполуки з іонохромною здатністю.

Поліметинові сполуки з іонохромною здатністю.

Назва:
Поліметинові сполуки з іонохромною здатністю.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,96 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНA АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ
Простота Ярослав Олександрович
УДК : 547.831.7: 836: 541.49: 651: 667.287
Поліметинові сполуки з іонохромною здатністю.
02. 00. 03. – Органічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті органічної хімії Національної Академії Наук України.
Науковий керівник: кандидат хімічних наук Ковтун Юрій Петрович
Інститут органічної хімії НАН України,
старший науковий співробітник відділу №2 (кольору та будови
органічних сполук)
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор Кальченко Віталій Іванович
Інститут органічної хімії НАН України, зав. відділу №5

кандидат хімічних наук Ярмолюк Сергій Миколайович
Інститут молекулярної біології та генетики НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна організація: Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
хімічний факультет.
Захист дисертації відбудеться І19 І грудня 2002 року о 14 годині
на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д-26.217.01 при Інституті органічної хімії НАН України ( 02094 Київ-94, вул. Мурманська, 5, факс (044) 573-26-43).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту органічної хімії НАН України.
 
Автореферат розісланий І 4 І листопада 2002 року
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради
доктор хімічних наук, професор ________ Фещенко Н.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Цілеспрямоване управління забарвленням є однією з головних проблем хімії поліметинових барвників. Основними методами вирішення цього завдання є модифікація структур кінцевого гетероциклічного ядра чи поліметинового ланцюга або вплив середовищем. Управління ж забарвленням поліметинових барвників та споріднених їм сполук дією солей металів (явище іонохромії або металохромії) тільки починає широко досліджуватись. Сполуки такого типу конструюють так, щоб їх забарвлення змінювалось при взаємодії катіона металу з комплексотвірною частиною барвника.
Роботи такого плану були зумовлені, зокрема, необхідністю пошуку селективних аналітичних реагентів на іони лужних та лужноземельних металів. Крім того, останні досягнення у вивченні флуоресцентних сенсорів на іони металів зумовили активні дослідження в сфері іонофлуорохромних поліметинових сполук, пов'язаних з пошуком нових та модифікацією комплексотвірними фрагментами відомих гетероциклів. Подібні індикатори застосовують при вивченні переносу іонів в клітинних мембранах чи сольового балансу та для дослідження різноманітних процесів метаболізму в живих організмах.
Комплексотвірна частина молекули більшості відомих іонохромних поліметинових сполук представлена головним чином у вигляді краун-етерів та споріднених їм угруповань, в той час як хромофорна частина таких молекул переважно представлена досить простими хромофорними системами (головним чином стириловими). Крім того, такі сполуки були зорієнтовані на взаємодію лише з солями лужних та лужноземельних металів. Вплив же солей важких та перехідних металів на забарвлення поліметинових іонохромогенів досліджений недостатньо.
Враховуючи значні зусилля останніх років, що спрямовані на розвиток синтетичних підходів до барвників, які поглинають у ближньому ІЧ-діапазоні, пошук іонохромних поліметинових сполук, де при дії солей металів досягалося б поглинання в ближній ІЧ-області, є також важливим завданням хімії ціанінів.
Таким чином, синтез та дослідження властивостей іонохромних поліметинових сполук є перспективним та актуальним напрямком розвитку хімії ціанінових барвників.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження здійснене за науково-дослідною тематикою відділу кольору та будови органічних сполук Інституту органічної хімії НАН України. Держбюджетна тема № 01.99U000576 (1999-2001pp.) ІВплив просторової будови поліметинових барвників на електронні переходи в основному та збудженому станах.І
Мета роботи полягає в синтезі та вивченні властивостей нових типів потенційних поліметинових іонохромогенів: основ ціанінових барвників, що містять комплексотвірний фрагмент у складі гетероциклічного залишку; мероціанінів на основі ядра 8-гідроксихіноліну з поліметиновим хромофором введеним в його 5 або 7 положення; поліметинових барвників - похідних гетероциклічної системи імідазо[1,5-а]піридину.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Поліметинові сполуки з іонохромною здатністю.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок