Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> сУБ’ЄКТ В ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ: соціально-філософськИЙ АНАЛІЗ

сУБ’ЄКТ В ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ: соціально-філософськИЙ АНАЛІЗ

Назва:
сУБ’ЄКТ В ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ: соціально-філософськИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,37 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський військовий університет
ПЛАХОТНІК ОЛЬГА ВАСИЛІВНА
УДК 130.2: 37.03
сУБ’ЄКТ В ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ:
соціально-філософськИЙ АНАЛІЗ
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “ХАІ” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат філософських наук, доцент Ковалевська Ольга Вікторівна, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, доцент кафедри філософії.
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор Клімова Галина Павлівна,
Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, професор кафедри соціології та політології;
кандидат філософських наук, доцент Великих Олександр Олексійович, Харківська національна академія міського господарства, завідувач кафедри філософії і політології.
Провідна установа: | Національний інститут стратегічних досліджень, м. Київ.
Захист відбудеться “21” жовтня 2004 року о 15:00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.702.05 при Харківському військовому університеті за адресою: 61043, м. Харків, вул. Динамівська, 6, ауд. Д – 606.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського військового університету за адресою: 61043, м. Харків, майдан Свободи, 6.
Автореферат розіслано “20” вересня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, професор _________________ Мануйлов Є.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлюється завданнями, поставленими перед соціальною філософією у сфері трансформації системи освіти України в напрямку нової динамічної й осучасненої освітньої парадигми, яка відповідає процесам становлення інформаційного суспільства.
Надважливе значення освіти для розвитку держави обумовлює необхідність реформування української освітньої системи. За роки державного суверенітету вже зроблено важливі кроки у напрямку побудови національної системи освіти й демократизації освітньої діяльності. На жаль, здійснені у 90-і роки ХХ сторіччя освітні реформи не змогли вирішити основні проблеми у царині освіти і не сприяли повною мірою дійсній пріоритетності освітньої сфери як необхідної умови національного розвитку й безпеки.
Однак актуальність даного дослідження не вичерпується виключно сьогоднішніми потребами посттоталітарних соціальних трансформацій: соціально-оновлюючий зміст освіти розгортається у більш широких контекстах. Поява таких надскладних соціальних систем, як європейська або планетарна спільнота, а також становлення постіндустріального суспільства як інформаційного та мультикультурного потребують переосмислення змісту й призначення освіти в сучасному світі. Усвідомлюючи вказану проблему, ЮНЕСКО оголосило ХХI сторіччя саме сторіччям освіти, оскільки освіта сьогодні – це визначення й підкріплення вектора соціального існування людства, коли не біологічного його виживання.
Тому актуальність даної дисертаційної роботи визначається необхідністю розглянути проблематику освіти на соціально-філософському рівні, помістивши феномен освіти в широкий соціокультурний контекст. Спроба проаналізувати освіту через призму поняття “культура” неминуче приводить до ключової фігури вказаного процесу – суб’єкта в освітньому просторі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дослідження є розділом колективної теми кафедри філософії Національного аерокосмічного університету “Моделювання фахівця вищого навчального закладу в сучасних умовах”, що входить у плани наукових досліджень університету, замовлених Міністерством освіти й науки України.
Напрямок дослідження співпадає з державними планами й проектами (Послання Президента України до Верховної Ради України “Концептуальні засади стратегії економічного та соціального розвитку України на 2002-2011 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: сУБ’ЄКТ В ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ: соціально-філософськИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок