Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОСТМОДЕРНІЗМ І ТРАДИЦІЯ: ТРАНСФОРМАЦІЯ ЖАНРУ В ЧАРІВНІЙ КАЗЦІ ЛЮДМИЛИ ПЕТРУШЕВСЬКОЇ

Загрузка...

ПОСТМОДЕРНІЗМ І ТРАДИЦІЯ: ТРАНСФОРМАЦІЯ ЖАНРУ В ЧАРІВНІЙ КАЗЦІ ЛЮДМИЛИ ПЕТРУШЕВСЬКОЇ

Назва:
ПОСТМОДЕРНІЗМ І ТРАДИЦІЯ: ТРАНСФОРМАЦІЯ ЖАНРУ В ЧАРІВНІЙ КАЗЦІ ЛЮДМИЛИ ПЕТРУШЕВСЬКОЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,79 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
КОЛТУХОВА ІРИНА МИХАЙЛІВНА
УДК 821.161.1 (092): 82-3
ПОСТМОДЕРНІЗМ І ТРАДИЦІЯ:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ЖАНРУ В ЧАРІВНІЙ КАЗЦІ
ЛЮДМИЛИ ПЕТРУШЕВСЬКОЇ
10.01.02 - російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Сімферополь - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійському національному університеті імені В. І. Вернадського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор Борисова Людмила Михайлівна, професор кафедри російської і зарубіжної літератури, Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор Киченко Олександр Семенович, завідувач кафедри зарубіжної літератури Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького;
кандидат філологічних наук, доцент Рустемова Людмила Абрамівна, завідувач кафедри російської філології РВНЗ “Кримський інженерно-педагогічний університет”
Захист відбудеться “11” травня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.051.05 Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського (95007, Сімферополь, просп. Вернадського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського (95007, Сімферополь, просп. Вернадського, 4).
Автореферат розісланий “11квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Лавров В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Л. С. Петрушевська по праву вважається одним із визначних митців, у художньому доробку яких постають проблеми сучасності, і не лише пострадянської. Багатожанрова творчість письменниці, що характеризується поєднанням двох діаметрально протилежних начал – ультрасучасного (постмодерністські тенденції) та ультратрадиційного (найдавніші форми художньої творчості), одержала широке міжнародне визнання. Її п'єси, повісті, численні оповідання та казки перекладено багатьма мовами, визнано гідними міжнародних премій. У критичних роботах А. Барзах, С. Бондарєва, М. Васильєвої, Н. Іванової, О. Лєбьодушкіної, М. Липовецького, С. Семенова, М. Ремізова та ін. ці твори аналізуються в координатах екзистенціальної свідомості, в руслі поетики "обытовленных мифологем". Такі науковці, як О. Богданова, Л. Скаковська, безапеляційно зараховують Петрушевську до постмодерністів, вбачаючи в її творчості переважно відображення негативних моментів буття. Тоді як М. Липовецький, М. Васильєва та ін., відзначаючи у творчості письменниці постмодерністські тенденції, не дають прямих визначень. На разі, російський постмодернізм, за спостереженнями Г. Ю. Мережинської, тісніше, аніж західний, пов'язаний із традицією. Цей зв'язок, зокрема, виявляється в специфічному залученні фольклорного дискурса. Казка – одна з культурних мов постмодернізму. В постмодерністській грі казкові мотиви, сюжети, образи незрідка стають предметом переосмислення й стилізації.
Казкам належить визначне місце у творчості Петрушевської. Про них писали М. Васильєва, М. Громова, Н. Іванова, О. Славникова та ін. Їм присвячено окремі розділи в монографіях Т. Маркової, Л. Овчинникової, О. Трикової, в дисертаціях Ю. Серго та Л. Скаковцевої. Деякі автори (М. Васильєва, Л. Пруссакова) вважають чарівні казки Петрушевської “розовыми” стилізаціями, що різко контрастують її “жестоким” повістям та новелам. Однак є підстави вважати, що не лише постмодерністська гра, не лише іронія знаходять у Петрушевської вихід у жанрі казок. Щодо інтертекстуальності, хронотопу, найважливіших архетипів у казках і неказковій прозі письменниці чимало спільного. Та художній феномен казок письменниці вивчено ще не досить повно. А тому дослідження цих творів у заявленому аспекті дозволить краще зрозуміти не лише творчі засади письменниці, її авторську позицію, глибоко приховану в товщі матеріалу, але й природу російського постмодернізму в цілому.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПОСТМОДЕРНІЗМ І ТРАДИЦІЯ: ТРАНСФОРМАЦІЯ ЖАНРУ В ЧАРІВНІЙ КАЗЦІ ЛЮДМИЛИ ПЕТРУШЕВСЬКОЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок