Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ефективність нового способу бінокулярної фотостимуляції сітківок СТЕРЕОСКОПіЧнИМИ паттернами при лікуванні рефракційної та дисбінокулярної амбліОпії

Загрузка...

ефективність нового способу бінокулярної фотостимуляції сітківок СТЕРЕОСКОПіЧнИМИ паттернами при лікуванні рефракційної та дисбінокулярної амбліОпії

Назва:
ефективність нового способу бінокулярної фотостимуляції сітківок СТЕРЕОСКОПіЧнИМИ паттернами при лікуванні рефракційної та дисбінокулярної амбліОпії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,00 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Сюда поместить свой автореферат вместе с обложкой (указати дату защит
ы и рассылки), шрифт 12


ІНСТИТУТ ОЧНИХ ХВОРОБ І Тканинної ТЕРАПІЇ
ІМ. В.П. ФІЛАТОВА АМН УКРАЇНИ
гернага Юліанна омелянівна
УДК 617.754-089.227-053.4
ефективність нового способу бінокулярної фотостимуляції сітківок СТЕРЕОСКОПіЧнИМИ
паттернами при лікуванні рефракційної та дисбінокулярної амбліОпії
14.01.18 – Офтальмологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Коломієць Володимир Олександрович,
Інститут очних хвороб і тканинної терапії
ім. В.П. Філатова АМН України,
кервник лабораторії медико-технічних розробок
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Ватченко Алла Олексіївна,
Дніпропетровська державна медична
академія МОЗ України,
професор кафедри неврології і офтальмології
доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Бойчук Ірина Михайлівна,
Інститут очних хвороб i тканинної терапії
iм. В.П. Фiлатова АМН України, старший науковий
співробітник лабораторії розладів бінокулярного зору
Захист відбудеться “ 21 ” грудня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.556.01 в Інституті очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України за адресою: 65061, Україна, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України (65061, Україна, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51).
Автореферат розісланий “ 19 ” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук, професор І. П. Метеліцина
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основою причиною, яка зумовлює порушення бінокулярного зору, є дезадаптація зорової системи до аметропій, крайніми формами якої є виникнення амбліопії і співдружньої косоокості. Частота амбліопії складає 1% – 5% серед популяції і 9,4% – 32,7% в структурі офтальмопатології, косоокості відповідно 1,3% – 4% і 4,7% – 10,5% [Аветисов Э.С., Кащенко Т.П., Смольянинова И.Л., 2001].
До теперішнього часу в лікуванні амбліопії та співдружньої косоокості загальноприйнятим є комплексний підхід, який включає хірургічний, плеоптичний, ортоптичний і стереоптичний етапи, або їх поєднання. Хірургічне лікування косоокості, як самостійний метод, забезпечує косметичний ефект у 83% – 85% випадків, однак випадки самовільного відновлення бінокулярних зорових функцій після вдалої хірургії складають не більше 10% – 12% [Коломиец В.А., Бруцкая Л.А., Панкратова Т.Б., 2001].
Сучасні методи плеоптичного лікування, спрямовані на відновлення монокулярних функцій амбліопічного ока, мають високу ефективність і дозволяють підвищити гостроту зору, в середньому, у 60% – 70% пацієнтів [Аветисов Э.С., Хвелидзе Т.З., 2001]. Дані віддалених спостережень свідчать, що амбліопію можна вважати вилікуваною, якщо відновлена не тільки гострота зору, але і бінокулярний зір. Однак його відновлення сучасними способами ортоптики складає всього 20 – 30%. Методи ортоптики можна використовувати тільки після етапу плеоптики і відновлення нормальної кореспонденції сітківок, а методи стереоптики – тільки після відновлення бінокулярного зору [Клюева И.Н., Колесников О.Ю., Моисеева Г.А., 2002].
Для проведення кожного етапу такого комплексного лікування необхідна наявність приладів, кожен з яких, як правило, дозволяє проводити лікування, спрямоване на відновлення тільки однієї з функцій – гостроти зору, сенсорної фузії, акомодації, ширини фузії, бінокулярного і стереоскопічного зору [Губарева Р.А., Кузьмина А.М., 2001].
Таким чином, проблема підвищення ефективності плеоптичного і, особливо, ортоптичного та стереоптичного лікування є актуальною.
Аналіз функціональних можливостей плеоптики і ортоптики дозволив розробити методологію, яка об’єднує ці етапи в одній лікувальній процедурі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ефективність нового способу бінокулярної фотостимуляції сітківок СТЕРЕОСКОПіЧнИМИ паттернами при лікуванні рефракційної та дисбінокулярної амбліОпії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок