Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ОБОРОТНОГО КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ОБОРОТНОГО КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ОБОРОТНОГО КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,36 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ФІНАНСОВИЙ ІНСИТУТ
ПРИ МІНІСТЕРСТВІ ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
БЕЗКРОВНА ГАЛИНА ДМИТРІВНА
УДК 336.717 : 658
ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ОБОРОТНОГО КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.00.08 - гроші, фінанси і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Науково-дослідному фінансовому інституті (НДФІ) при Міністерстві фінансів України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Кудряшов Василь Павлович
Науково-дослідний фінансовий інститут
при Міністерстві фінансів України (м. Київ),
головний науковий співробітник відділу
макроекономічної теорії та історії економіки
і фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Білик Марія Дмитрівна
Київський національний економічний університет
ім. Вадима Гетьмана, професор кафедри фінансів
підприємств;
кандидат економічних наук, доцент
Петленко Юлія Володимирівна
Виконавчий орган Київської міської ради
(Київська міська державна адміністрація),
начальник управління.
Захист дисертації відбудеться " 20 " березня 2008 р. о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.853.01 Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України за адресою: м. Київ, вулиця Дегтярівська, 38-44, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці НДФІ при Міністерстві фінансів України за адресою: м. Київ, вулиця Дегтярівська, 38-44.
Автореферат розісланий "19 " лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.П.Кудряшов
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Структурна перебудова економіки, перш за все, позначилася на механізмі формування та використання оборотного капіталу, обумовила необхідність наукового аналізу та теоретичного обґрунтування низки проблемних питань. Актуальність таких проблем підсилюється тим, що в Україні за період з 2001 року по 2006 рік відзначено стрімке зростання обсягу оборотного капіталу підприємств, в 1,6 разів. Ситуація, що склалася вимагає теоретичного обґрунтування та практичної реалізації заходів щодо підвищення ефективності формування та використання оборотного капіталу в умовах ринку, шляхом запровадження нових дієвих механізмів управління оборотним капіталом.
Проблеми змісту та ролі оборотного капіталу підприємств, ефективність його формування та використання досліджується вченими різних наукових шкіл. В наукових працях західних авторів Бригхэма Ю.Ф., Брейли Р., Ван Хорна Д.К., Коласса Б., Майєрса С., Росса С., Самуельсона Р., Сигела Д.К., Шапіро А., Шима Д.К. та інших особлива увага зосереджена на узагальненні теоретичних аспектів та практичного досвіду управління оборотним капіталом в умовах ринкової економіки.
Слід зауважити, що зазначеним проблемам приділяється ще недостатньо уваги і основна причина такого становища пов'язана з помилковою точкою зору щодо бездоганності методик, які застосовуються у країнах з ринковою економікою та можливості їх застосування без урахування національних особливостей розвитку економіки. Незважаючи на те, що методики оцінки ефективності використання оборотного капіталу, умови його формування та вимоги щодо їх вихідної інформації визначені і відпрацьовані міжнародною практикою країн з розвиненою ринковою економікою, це не означає їх універсальності і досконалості, придатності для використання без ретельного дослідження конкретних умов і врахування специфіки соціально-економічних процесів, що характерні для економіки.
Питання управління процесами формування та використання оборотного капіталу в умовах переходу до ринку займалися вітчизняні вчені: Айзенштейн М.Д., Бланк І.А., Біла О.Г., Білик М.Д., Дем'яненко М.Я., Єфименко Т.І., Калабухова СВ., Кудряшов В.П., Куліш Є.В., Пан Л.В., Петленко Ю.В., Поддєрьогін A.M., Чугунов І.Я., серед російських авторів варто відзначити праці: Балабанова І.Т., Бірман A.M., Бочарова В.В., Денисова А.Д., Кадникова В.А., Ковальова В.В., Лісіціана Н.С, Литвина М.І., Молякова Д.С, Павлової Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ОБОРОТНОГО КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок