Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗЛОЧИНИ З ПОХІДНИМИ НАСЛІДКАМИ В КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ

Загрузка...

ЗЛОЧИНИ З ПОХІДНИМИ НАСЛІДКАМИ В КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ

Назва:
ЗЛОЧИНИ З ПОХІДНИМИ НАСЛІДКАМИ В КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,00 KB
Завантажень:
508
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
УКРАЇНИ імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
 
ШЕВЧЕНКО Євген Валерійович
УДК № 343. 23
ЗЛОЧИНИ З ПОХІДНИМИ НАСЛІДКАМИ
В КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ
Спеціальність: 12.00.08 - кримінальне право та кримінологія,
кримінально-виконавче право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2002


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі кримінального права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник : доктор юридичних наук, професор, академік
Академії правових наук України | Бажанов Марко Ігорович | ,
Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри кримінального права.
Офіційні опоненти :
-
доктор юридичних наук, професор Навроцький В’ячеслав Олександрович, Львівський державний университет ім. І. Франка, професор кафедри кримінального права та кримінології;
-
кандидат юридичних наук, професор, заслужений юрист України Александров Юрій Валеріанович, Інститут права Межрегіональної академії управління персоналом, професор кафедри кримінально-правових дисциплін.
Провідна установа : Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра кримінального права та кримінології.
Захист відбудеться “ 08 ” лютого 2002 року о 10 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64. 086.01 в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
Автореферат розісланий “ 02 ” січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Битяк Ю. П.


1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Особливістю даного дослідження є відсутність досконалого дослідженя питань, пов'язаних з одним із видів одиничних злочинів, що характерізуються ускладненим змістом. Саме ці причини обумовили вибір теми даного дисертаційного дослідження.
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ ДОСЛІДЖЕННЯ. Прийняття 5 квітня 2001 р. нового Кримінального Кодексу України як важливий етап проведеної в нашій країні правової реформи, ставить перед наукою кримінального права необхідність всебічного дослідження проблем навчання про злочин з метою вироблення науково обгрунтованих рекомендацій із правильного застосування нового Закону, а також подальшого прогнозування нормотворчої діяльності. У зв'язку з цим, безсумнівну актуальність здобуває розробка питань, які пов'язані із вивченням різних за конструкцією складів злочинів, передбачених у КК, особливо тих одиничних деліктів, що ускладнені за своїм змістом.
Традиційно (до середини вісімдесятих років) при розгляді цього питання виділялися лише три види таких одиничних злочинів: триваючі, продовжувані і складені. Але вже останнім часом до їхнього числа приєднали і злочини з похідними наслідками, часто іменовані в літературі як "злочини, кваліфіковані за наслідками", "злочини, що характеризуються наявністю додаткових тяжких наслідків" або "злочини, що кваліфікуються за наявністю додаткових тяжких наслідків". До них відносяться такі делікти як, наприклад: умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого (ч.2 ст. 121), згвалтування, що спричинило особливо тяжкі наслідки (ч.4 ст.152), умисне знищення або пошкодження майна, що спричинило загибель людей чи інші тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 194), захоплення чи утримання заручника, що спричинило тяжкі наслідки (ч.2 ст. 147), усього - 29 складів. Так, Б. М. Леонтьєв, А. В. Наумов, Н. О. Ниркова і І. М. Тяжкова в навчальних матеріалах вказують на те, що ці склади є самостійним видом одиничних злочинів. Однак їхню юридичну природу, дотепер ще не вдавалося точно визначити. Правда М. І. Бажанов відзначив низку особливостей таких злочинів, зазначивши, що в них завжди мають місце два наслідки - основний (проміжний) і додатковий (похідний), і вони (ці наслідки) настають хронологічно, послідовно один за одним в результаті вчиненого особою діяння.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ЗЛОЧИНИ З ПОХІДНИМИ НАСЛІДКАМИ В КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок