Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> геолого-геохімічні КРИТЕРІЇ оцінки рІдкІснометалевих родовищ у лужних комплексах приазов'я (Український щит)

геолого-геохімічні КРИТЕРІЇ оцінки рІдкІснометалевих родовищ у лужних комплексах приазов'я (Український щит)

Назва:
геолого-геохімічні КРИТЕРІЇ оцінки рІдкІснометалевих родовищ у лужних комплексах приазов'я (Український щит)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,37 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Національна академія наук України
Інститут геохімії навколишнього середовища
Волкова Тетяна Петрівна
УДК 553.07:550.87
геолого-геохімічні КРИТЕРІЇ оцінки рІдкІснометалевих родовищ у лужних комплексах приазов'я (Український щит)
Спеціальність 04.00.11 - Геологія металевих і неметалевих
корисних копалин
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття вченого ступеня
доктора геологічних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант: доктор геолого-мінералогічних наук, професор Панов Борис Семенович, зав.кафедрою “Корисні копалини та екологічна геологія” ДонНТУ
Офіційні опоненти: доктор геолого-мінералогічних наук
Горлицький Борис Олександрович
Інститут геохімії навколишнього
середовища НАН України, зав. відділом
доктор геолого-мінералогічних наук
Галецький Леонід Станіславович
Інститут геологічних наук НАН України,
зав. відділом, професор

доктор геолого-мінералогічних наук
Каталенець Анатолій Іванович
Криворізький технічний університет,
професор
Провідна установа: Київський національний університет
ім.Тараса Шевченка
Захист дисертації відбудеться 07.04.2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 192. 02 при Інституті геохімії навколишнього середовища НАН України за адресою: 03142, м.Київ-142, пр.Паладіна, 34-а
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України (м.Київ, пр.Паладіна, 34).
Автореферат розісланий 27.02.2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор геолого-мінералогічних наук Б.О.Занкевич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виявлення промислових рудних родовищ є найважливішою науковою проблемою і практичною метою металогенічних досліджень. Наукова проблема полягає у побудові моделі процесу рудоутворення для одержання залежності між ресурсами і різноманітними генетичними факторами, яка дозволить здійснити кількісну оцінку перспективності пошукових об'єктів. Основою для створення моделі кількісного прогнозування ресурсів повинні служити закономірності і показники, що є загальними для процесу формування родовищ різноманітного складу, генезису і можуть застосовуватися на всіх стадіях пошуково-розвідувального процесу. У період екстенсивного розвитку геологорозвідувальної галузі достовірність прогнозної оцінки ресурсів нових об'єктів забезпечувалася великими обсягами робіт. На основі принципу аналогії підтверджувалася певна схожість досліджуваного родовища з відомим еталонним, або згідно з принципом винятковості оцінювався ступінь незвичайності сполучення факторів та суттєвості їх впливу на масштаби ресурсів.
З практичної сторони проблема кількісного прогнозування ресурсів тісно пов'язана з економічною ефективністю геологорозвідувальних робіт і набуває особливо важливого значення в сучасних умовах. Україна належить до держав із винятково багатими надрами і потужним мінерально-сировинним комплексом. Незважаючи на це, відзначається дефіцит багатьох видів мінеральної сировини. Одним із стратегічних видів є рідкісні метали. Більша частина з них імпортується з закордону. Накопичений величезний кількісний матеріал за результатами вже проведених пошукових робіт, розгляд якого на сучасному рівні моделювання та комп'ютерної обробки даних може вирішити проблеми України за багатьма видами мінеральної сировини. Робота направлена на вирішення проблеми кількісної оцінки ресурсів рідкісних металів для різних стадій пошуково-розвідувального процесу з використанням комп'ютерної технології.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основний напрямок проведених досліджень відповідає концепції розширення мінерально-сировинної бази як основи стабілізації економіки України на період до 2010 року, схваленої Кабінетом Міністрів України від 09.03.99 №338, основним завданням програми геологогічного довивчення території Приазовського блоку Українського щита, державній програмі з інформатизації, а також програмі науково-технічного розвитку Донецької області на період до 2020 року.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: геолого-геохімічні КРИТЕРІЇ оцінки рІдкІснометалевих родовищ у лужних комплексах приазов'я (Український щит)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок